+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Zapierające dech w piersiach krajobrazy, kontakt z naturą, otwarte przestrzenie, dzikie zwierzęta, fantastyczni ludzie z różnych plemion, brak masowej turystyki - to właśnie Namibia. Ten niesamowity i jeszcze nie do końca odkryty kraj zapewni nam wszystko czego każdy podróżnik szuka - dziewiczą przyrodę, rozlegle tereny, niepowtarzalne krajobrazy i niezwykłą gościnność oferowaną przez tutejszą ludność. Namibia to niepowtarzalny klimat jaki tworzy wszystko co znajduje się na jej lądzie: ludzie, zwierzęta, roślinność... wszystko to jest jedyne w swoim rodzaju i sprawia, ze chce się tam wracać.


Zakwaterowanie na trasie wyprawy w hotelach/lodgach 4 + gwiazdkowych.
Pokoje 2-wu osobowe z możliwością wykupienia jednoosobowego dodatku. Pokoje z łazienkami i klimatyzacją.


Dzień 1
Odbiór z Lotniska Międzynarodowego Hosea Kutako i transfer wygodnym samochodem (z klimatyzacją) około 70 km przez busz i sawannę do luksusowego hotelu safari w pobliżu Windhoek, stolicy Namibii. Hotel położony jest pośród spektakularnych Gór Auas z przepięknym  widokiem na całą okolicę. Czas na odpoczynek i relaks - według indywidualnego wyboru, przy basenie lub w ciszy otaczającej afrykańskiej natury. 
Posiłki: obiad serwowany w hotelu.

Dzień 2
Po śniadaniu, wyjeżdżamy na południe Namibii w kierunku słynnego Sossusvlei – krainy najwyższych, piaszczystych wydm świata. Przemieszczamy się przez przepiękne tereny, obserwując afrykański busz zmieniający się z trawiastej, falującej sawanny w piaszczystą, impresyjną pustynie. Urozmaicona roślinność i pojawiająca się dzika zwierzyna (oryksy,szpringboki, zebry górskie, żyrafy, pawiany, gepardy i lamparty) są dodatkową atrakcją na trasie. Przejeżdżamy przez Gamsberg Pass (przełęcz górską) urzeczeni fascynującymi pejzażami i widokami zaokrąglonych, kopczastych gór i formacji skalnych. Postoje na trasie są wspaniałą okazją aby okiem aparatu utrwalić piękno tego spektakularnego zakątka Namibii. 
Lunch pośród sawanny i pustyni – w przytulnej restauracji, w maleńkiej osadzie Solitaire. Ok. 4-tej po południu, docieramy do luksusowego, pustynnego hotelu w pobliżu Sossusvlei, w której zatrzymujemy się na 2-ie noce. Czas na odpoczynek i odświeżenie się przed wykwintnym,  apetycznym obiadem.
Dystans: około 450 km, podróżując drogami szutrowymi.
Czas trwania: około 8 godzin, wraz z postojami na zdjęcia i przerwą na lunch.

Dzień 3
O wschodzie słońca egzotyczna wyprawa do spektakularnego Sossusvlei, osławionych pomarańczowych wydm i do surrealistycznej Dead Valley ”Martwej Doliny”, połączona z off -roadowym przejazdem piaszczystymi szlakami i 
wspinaczką na najsłynniejszą Wydmę 45 (Dune 45) lub Wydmy ''Duży Tata" lub '' Duża Mama". Niezapomniany moment warty utrwalenia okiem aparatu! Pustynny krajobraz zapiera dech w piersiach. Majestatyczne, piaszczyste wydmy malowane są wschodzącym słońcem i przesuwającymi się cieniami. W Martwej Dolinie podziwiamy surrealistyczne, zamarłe akacje afrykańskie (Camelthorn Acacia) – stojące jak wysuszony las pośród wyciszonych wydm.  Pustynny krajobraz pozostawia na zawsze niezapomniane wrażenie, z królującą, najwyższą wydmą „Big Daddy” sięgającą ponad 300 m. Wywiera to niesamowite wrażenie. Martwa Dolina zaliczana jest do jednych z najbardziej fotogenicznych miejsc na Ziemi. 
Po powrocie do lodgy, czas na apetyczny lunch, relaks przy basenie i odpoczynek w kojącej ciszy otaczającego odludzia, podziwiając krajobraz najstarszej pustyni świata - Namib. Obiad serwowany w stylowej lodgy przy magicznym akompaniamencie odgłosów pustyni w blasku rozpalonego ogniska.

Dzień 4
Po śniadaniu, powietrzna wyprawa! Sceniczny, niezapomniany przelot samolotem typu awionetka nad Pustynią Namib. Z lotu ptaka zobaczymy przepiękne formy wydm i pozawijane koryta wysuszonych rzek, porośniętymi gęstą roślinnością. Podziwiamy przepiękne, pustynne krajobrazy. Samolot zabiera nas w kierunku zachodnim, nad Ocean Atlantycki do 
miasteczka-oazy Swakopmund, tu zatrzymujemy się w luksusowym hotelu w centrum miasta. Po odpoczynku i zaaklimatyzowaniu się, spacer po Swakopmund połączony z zakupami afrykańskich upominków i curio na „markecie pod gołym niebem”, podziwiając rękodzieło lokalnych artystów. 
Posiłki: śniadanie w hotelu w pobliżu Sossusvlei, lunch i obiad w Swakopmund, w hotelu stylizowanym na czasy kolonialne. Czas trwania przelotu: około 1 godziny i 15 minut.

Dzień 5
Po śniadaniu morska wyprawa „Smak Atlantyku”! z portu w Walvis Bay. Oceaniczny rejs katamaranem w poszukiwaniu fok futrzastych, flamingów i delfinów...no i oczywiscie Mola Mola, mistycznej ryby, żyjącej w tutejszych wodach. Na pokładzie katamarana, celebrujemy wyprawę lampką szampana, świeżymi ostrygami (z lokalnej, oceanicznej farmy) i apetycznymi przekąskami. Skiper opowie ciekawe morskie historie.
Czas trwania rejsu: około 3 godzin. 
Posiłki: śniadanie, lunch w lokalnej restauracji, w miasteczku portowym Walvis Bay, obiad w Swakopmund.
Po lunchu wyprawa do Moon Valey („Doliny Księżycowej”) i tzw. „żyjącej skamieliny” atrakcji botanicznej Welwitchji Mirabilis, pustynnej rośliny, uważanej za jedną z najstarszych na świecie. Czas trwania wyprawy do Księżycowej Doliny i Welwitchji Mirabilis, około 3 godzin. 

Dzień 6
Poranna wyprawa na północ Namibii do osławionego Parku Narodowego Etosza – skarbu Namibii. Unikatowa okazja na niezapomniane fotograficzne safari na szlakach Etoszy! Tropimy i obserwujemy dzika afrykańską zwierzynę w jej naturalnym otoczeniu: lwy, stada słoni, żyrafy, antylopy, hieny, nosorożce, zebry i różnorodną gamę gadów, ssaków i ptactwa. W Etoszy spędzamy 2 kolejne dni przemierzając tereny sawanny, urzeczeni egzotyczną Afryką. Na trasie zatrzymujemy się u handlarzy kamieni półszlachetnych na lokalnym „markecie pod gołym niebem”. Niepowtarzalna szansa zakupu pięknych pamiątkowych okazów - dla kolekcjonerów! Na lunch zatrzymujemy się na trasie w malej miejscowości Outjo, do Etoszy docieramy około 3-ciej po południu, wjeżdżając przez tzw. „Brame Andersona”. Po zakwaterowaniu się w lodgy na terenie parku,  wyprawa do pobliskich wodopojów aby podziwiać „teatr natury” z dzikimi zwierzętami z rolach głównych.
Powrót na teren ośrodka około 19:00, przed zamknięciem bramy. (Park Etosza zamyka wszystkie swoje bramy o jednej porze wieczorem i otwiera je dopiero wcześnie rano). Apetyczny obiad serwowany jest w stylowej restauracji w jednym z kampów Etoszy. 
Posiłki: śniadanie w hotelu w Swakopmund, lunch na trasie w Outjo, obiad w lodgy w Etoszy. 
Dystans: około 450 km, głownie drogami asfaltowymi. 
Czas trwania podróżny: około 8-miu godzin wraz z postojami na zdjęcia i lunch.

Dzień 7
Poranna wyprawa zabiera nas na szlaki safari, poruszając się od wodopoju do wodopoju, podziwiamy zwierzęta Afryki, żyjące w doskonalej harmonii z naturą. Tropimy lwa „króla sawanny”. Na trasie spotykamy słonie afrykańskie, żyrafy, całą gamę antylop i jak szczęście dopisze - czarnego nosorożca, który jest już rzadkością. Zobaczymy tez stada pasiastych zebr, ciekawych antylop gnu i olbrzymie strusie Etoszy. (ciekawostka przyrodnicza: słonie Etoszy są największymi słoniami Afryki! Dorosłe samce mogą osiągać ponad 4 metry w kłębie i ponad 6 ton wagi). Po lunchu zapraszamy na przejażdżkę „otwartym” jeepem – czując bliskość natury i dzikiej zwierzyny! 
Wszystkie posiłki serwowane są w kampach Etoszy. Do przejechania na szlakach safari około 200 km, drogami szutrowymi. Spędzamy cały dzień tropiąc zwierzynę, z przerwa na lunch i krótki odpoczynek.

Dzień 8
Po śniadaniu, pożegnanie z Etoszą – niesamowitym i przepięknym cudem przyrody! Wyruszamy na południe, w kierunku Windhoek, aby dotrzeć na lotnisko, skąd, po safari pełnym egzotycznych wrażeń, samolot zabierze Państwa „z powrotem do cywilizacji”. Na trasie zatrzymujemy się na krótki odpoczynek i lunch w malej miejscowości Okahandja, jest szansa na kupienie ostatnich afrykańskich upominków i curio na lokalnym markecie. Pożegnanie z Afryka i urokliwą Namibią na Lotnisku Hosea Kutako. Do zobaczenia na kolejnym safari! 
Posiłki: śniadanie w lodgy w parku Etosza, lunch na trasie w miejscowosci Okahandja, obiad już w samolocie zabierającym Państwa do kraju. 
Dystans: około 450 km, drogami asfaltowymi. 
Czas trwania podróżny: około 8 godzin z przerwą na lunch i zakupy.

Uwaga: Istnieje możliwość adaptacji wyjazdu według życzeń klienta. 

Wyprawa odbywa się przy minimum 2 uczestnikach. 50 % zniżki dla dzieci poniżej 12 roku życia. 

Cena wyprawy: 

Hotele/Lodge Standard 4*+: 3625 Euro za osobę (poza sezonem) / 4388 Euro za osobę (w sezonie). 
 

Sezon: od 01.07 do 31.10; Poza sezonem: od 01.11 do 30.06. 


W cenę imprezy wliczone są:
- odbiór z lotniska/transport na całej trasie wyprawy,
- wszystkie posiłki wymienione w planie wyprawy,
- 1 napój gazowany lub 1 piwo do posiłku, woda mineralna dostępna na całej trasie wyprawy,
- wstęp do wszystkich parków narodowych i atrakcji na trasie safari wymienionych w planie podroży oprócz atrakcji opcjonalnych,
- polskojęzyczny przewodnik na całej trasie wyprawy,
- zakwaterowanie na całej trasie safari.

W cenę imprezy nie są wliczone:
- cena biletu „do i z” Namibii, przelot WAW – WDH – WAW, około 4000 PLN,
- wiza,
- ubezpieczenie podczas całej wyprawy safari,
- koszt dodatkowych opcjonalnych atrakcji,
- napoje alkoholowe podczas trwania wyprawy,
- napiwki,
- upominki zakupione podczas wyprawy.

Wiza
Wizy namibijskiej nie można dostać na granicy państwa. Można ja dostać na dwa sposoby.

W ambasadach Namibii. Najbliższa jest w Berlinie.

http://www.namibia-botschaft.de/

W urzędach Namibia Tourist Board:
http://www.namibiatourism.com.na/ntb_offices.php

Przy załatwianiu wizy przez Berlin telefonicznie można poprosić o przesłanie wniosku potrzebnego do jej otrzymania. Po wypełnieniu wniosku można go przesłać poczta na adres ambasady bądź faksem, wraz z kserokopia wymaganych stron z paszportu, jak i potwierdzeniem przelewu na konto ambasady. Ważne, aby data ważności paszportu była dłuższa od deklarowanej daty pobytu w Namibii nie mniej niż 6 miesięcy

Wiza turystyczna - wymagania:
- paszport (ważny min. 6 miesiące dłużej niż planowana data wyjazdu),
- 2x wypełniony wniosek wizowy,
- 3x zdjęcia paszportowe (podpisane na odwrocie - imię i nazwisko),
- kopia powrotnego biletu lotniczego lub plan podróży (w języku angielskim),
- zaproszenie (w przypadku wizy biznesowej),
- oplata konsularna:wiza jednokrotna - 45 EURO; wiza dwukrotna - 65 EURO.

Czas oczekiwania na wizę wynosi do 10 dni. Można uzyskać wizę w trybie express w ciągu 3 dni roboczych - oplata konsularna wynosi wtedy 75 EURO.

Transport
Transport na całej trasie wyprawy odbywa się w jednym z samochodów typu:
- Toyota Landcruiser 4X4, 9 osobowy.
- Toyota Hilux 4X4, 4 osobowy.
- Toyota Quantum, 14 osobowy.
- WV Microbus, 8 osobowy.
Wszystkie samochody wyposażone są w klimatyzacje.

Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień dla osób przybywających do Namibii. Należny jedynie upewnić się, czy byli Państwo szczepieni na podstawowe choroby takie jak: polio, tężec, błonica i żółtaczka.

Malaria
Trasa safari przebiega przez teren, na którym występuje malaria, prosimy o pobranie środków zapobiegawczo-profilaktycznych i uprzednia konsultacje z lekarzem.