+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Birma
(Myanmar) jest w opinii wielu podróżników jednym z najpiękniejszych krajów Azji. Przez lata niedostępny i zapomniany, teraz systematycznie zdobywa popularność. Kraj ten może pochwalić się niezwykle bogatą tradycją i kulturą, a jego unikalną cechą jest brak nowoczesnej architektury, urbanistycznej zabudowy, centrów handlowych i supermarketów.
Wspaniałe świątynie, ślady pradawnych cywilizacji, tropikalna przyroda oraz przyjaźnie nastawieni, gościnni ludzie, to największe atrakcje tego kraju. Tu życie toczy się nie wokół pieniądza, ale wokół religii i rodziny. To kraj niezwykle życzliwych i pomocnych ludzi, żyjących skromnie i biednie, ale ciekawych świata...
LISTA HOTELI:


DELUXE HOTELS

FIRST CLASS HOTELS

SUPERIOR HOTELS


Sedona (superior room) www.sedonamyanmar.com

Park Royal (superior room) www.parkroyalhotels.com

Summit Parkview(superior room) www.summityangon.com


Thiripyitsaya Sanctuary Resort (superior room) www.thiripyitsaya-resort.com

Bagan River View (deluxe room) www.myanmars.net

Thazin Garden (superior) www.thazingardenhotel.com


Sedona (superior room) www.sedonamyanmar.com

Mandalay Hill Resort (superior room)www.mandalayhillresort.com

Mandalay City Hotel (superior room)

Program:  YANGON - BAGAN - MANDALAY

Dzień 1 - 2 

Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed planowanym wylotem samolotu, odebranie dokumentów podróży i odprawa paszportowo - bagażowa. Przelot do Birmy do miasta Yangon (przylot w godzinach porannych następnego dnia). Po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym przewodnikiem i transfer na zwiedzanie miasta. Yangon (kiedyś zwany Rangoon), największe miasto Myanmar, jeszcze do niedawna (do listopada 2005) był stolicą Myanmar. Tutaj niemal wszyscy turyści zaczynają i kończą swoją podróż po tym pięknym kraju. Miasto nie przytłacza swoją wielkością i ma w sobie dużo charakteru; kolonialna architektura, sporo zieleni, przestrzeń, liczne, fantastyczne stupy i świątynie oraz bogate życie uliczne dodają mu dużo uroku. W programie m.in: Muzeum Narodowe, Pagoda Sule, Park Mahabandoola. Następnie przejazd rikszami do kolonialnej części miasta, gdzie znajdują się historyczne budynki, herbaciarnie. Przejedziemy wzdłuż jednej z najbardziej znanych ulic w mieście - Strand Road aż do zatoki Yangon. Po zwiedzaniu transfer do hotelu, zakwaterowanie w pokojach oraz czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Yangon.

Uwaga: zakwaterowanie w hotelach jest od godziny 14:00, wymeldowanie o 12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie lub późniejsze wymeldowanie uzależnione jest od dostępności pokoi oraz dodatkowo płatne.

Dzień 3 

Po śniadaniu transfer na dalsze zwiedzanie miasta. W programie w m.in: Pagoda Chaukhtatkyi, gdzie znajduje się monumentalny posąg leżącego Buddy; następnie przejazd do monumentalnej, pozłacanej pagody Shwedagon, symbol birmańskiego buddyzmu, największa stupa świata. Pagoda Shwedagon to wielki kompleks świątynny zbudowany gdzieś między VI a X wiekiem na szczycie niedużego wzniesienie, jest najświętszym miejscem dla mieszkańców Birmy. Największa z kilkudziesięciu stup ma prawie 100 metrów wysokości i pokryta jest podobno sześćdziesięcioma tonami złotych płatków. Każdego dnia Świątynia przyciąga wielu lokalnych turystów, mieszkańców miasta oraz pielgrzymów z całego kraju. Po południu wizyta w: Pagoda Kaba Aye; Jaskina Maha Pasana; dzielnica chińska (czas na zakupy). Transfer do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Yangon.

Dzień 4 
Po śniadaniu wyjazd w kierunku miasteczka Bago, które znajduje się 80 km od Yangon. Bago jest niewielkim miasteczkiem położonym niecałe dwie godziny drogi na północny zachód od Yangon. Samo w sobie nie jest szczególnie piękne, ale słynie z kilku niezwykle efektownych świątyń. Największa stupa, Shwemawdaw Paya ma 114 metrów wysokości i ponad 1000 lat. W świątyni Shwethalyaung znajduje się drugi największy na świecie posąg leżącego Buddy, ma on 55 metrów długości i 16 metrów wysokości. Zwiedzanie miasteczka zakończymy na kolorowym bazarze Bago. W drodze powrotnej do Yangon zobaczymy cmentarz położony koło Htaukkyan, na którym spoczywa ponad 27 tys. żołnierzy. Transfer do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczesników. Nocleg w Yangon.

Dzień 5 

Wczesna pobudka (śniadanie w formie suchego prowiantu), wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko Yangon. Przelot do Bagan (06:30 - 07:50). Przywitanie na lotnisku z miejscowym przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie i wyjazd na zwiedzanie miasta, które rozpoczniemy od wizyty na lokalnym bazarze/markecie. Następnie przejazd na zwiedzanie najsłynniejszych stup: Shwezigon, Ku Byauk Gyi, Khay Min Ga; Ananda.  W Bagan znajduje się ponad 2000 stup i świątyń różnej wielkości, których budowę rozpoczęto w IX wieku. Miejsce to robi piorunujące wrażenie i stanowi jedną z największych atrakcji archeologicznych Azji, porównywalnych jedynie z Angkor Wat w Kambodży. Budowle rozrzucone są na terenie o powierzchni około 40 kilometrów kwadratowych. Po całym terenie można się swobodnie poruszać, na większość stup można się wspiąć, żeby podziwiać widok na okolicę z wysokości, do wielu stup można wejść do środka, żeby znaleźć ukryte w nich posągi Buddy. Bagan znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po południu wizyta w pobliskiej wiosce Myinkaba - zwiedzanie Świątyni Manuha, Światyni Nanbaya, Świątyni Myingaba Gu Byaukgyi oraz wizyta w lokalnym warsztacie politury. Transfer do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Bagan.

Dzień 6 
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Góry Popa (Mount Popa), która oddalona jest od Baganu o ok.1,5 godziny drogi. Na szczycie stromej góry w kształcie stromego, wąskiego wulkanu wznosi się kompleks świątynny. Uczepiony skały wąski i stromy chodnik prowadzi na samą górę. Po obu stronach tej drogi pielgrzymów mogą atakować małe, szare małpy, porywające szybko wszystko, co nadaje się do zjedzenia. Na szczycie góry znajdują się liczne kaplice, ołtarze i rozpościera się piękny widok na okolicę. Sama góra to miejsce kultu wszystkich duchów opiekuńczych Birmy. Dla chętnych  - wspinaczka do Świątyni po 777 schodach.  Po zwiedzaniu kompleksu powrót do Bagan. Tranfer do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Bagan.

Dzień 7 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Yangon. Przelot do Mandalay (08:00 - 08:30). Po przylocie przywitanie na lotnisku z miejscowym przewodnikiem i przejazd na zwiedzanie miasta. Mandalay jest dużym (drugim po stolicy) i hałaśliwym miastem, ale nie pozbawionym uroku. Stanowi ważne centrum kulturalne i religijne kraju. Wizyta w najświętszej pagodzie miasta - Świątyni Mahamuni Paya ze słynnym posągiem Buddy Mahamuni, który ponoć został wyrzeźbiony z brązu jeszcze za jego życia, na jego podobieństwo. Obecnie pokryty grubą warstwą złota. Następnie wizyta w klasztorze Shwe Nan Daw Kyaung  (drewniany klasztor, który kiedyś stanowił część pałacu króla Mindona Mina) oraz Pagoda Kuthodaw (''największa księga świata'', w której przechowuje się tablice z całym kanonem buddyjskim,  Świątynia, w której znajduje się wyryty na 729 kamiennych płytach cały tekst Tripitaki). Po południu wycieczka łodzią po rzece Ayeyarwaddy do Mingun – najciekawszej, jednej z czterech starożytnych stolic Birmy znajdujących się w okolicy Mandalay. W programie największy, ważący 90 ton dzwon świata Mingun Bell (wpisany do Księgi rekordów Guinessa), Hsinbyume Paya, Mingun Paya (niedokończona Pagoda, która byłaby pewnie największą świątynią na świecie gdyby jej budowa nie została przerwana wraz ze śmiercią króla Bodawpaya, który budowę rozpoczął). Miałaby 150 wysokości. Dziś ma zaledwie 50 metrów, ale i tak jej gigantyczna podstawa robi piorunujące wrażenie. Powrót do Mandalay, transfer do hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Mandalay.

Dzień 8 
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie dawnej stolicy Birmy - INWA (AVA). Po upadku Bagan Inwa była przez długi czas stolicą Górnej Birmy. Położona jest nad rzeką Irawadi (Ayeyarwady), dostać się do niej można jedynym mostem Ava, a środkiem transportu po okolicy są rowery lub zaprzęgi konne. Zwiedzanie (w naszym przypadku zaprzęgiem) rozpoczniemy od wizyty przy wieży obserwacyjnej Nanmyint, następnie przejazd do klasztoru Maha Aungmye Bonzan oraz Bargayar, który jest największą atrakcją miasteczka - zbudowany jest z drewna tekowego na 267 ogromnych tekowych słupach. Tutaj podzwiać będziemy przepiękny zachód słońca. Powrót do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Mandalay.

Dzień 9 

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Mandalay. Przelot do Yangon (08:45  - 10:35).  Z Yangon wylot do Polski przez jedno z europejskich miast.

Dzień 10 

Przylot na Okęcie, pożegnanie i koniec imprezy.

CENA  WYJAZDU:

Birma 10 dni

Cena za osobe w USD (przy danej ilosci osób)

Doplata do sgl.

USD/Pax

2

3

4-6

7-10

11-14

15+1

20+1

25+1

Deluxe hotels

826

766

761

637

603

601

575

541

286

First Class hotels

755

694

689

564

531

529

503

467

252

Superior hotels

633

572

567

441

409

405

381

346

149


Dopłata do posiłków (posiłki w lokalnych restauracjach, w cenie wliczony również transport):
lunch - 12 USD/osoba
kolacja - 14 USD/osoba


Ceny biletów wewnętrznych (klasa ekonomiczna):

Trasa Przewoźnik
Cena (USD) Podatek lotniskowy
Yangon/Bagan YH USD 99/PAX Wliczony
Bagan/Mandalay YH USD 55/PAX Wliczony
Mandalay/Yangon YH USD 105/PAX Wliczony
Uwaga: Ceny biletów mogą ulec zmianie.

W cenie:
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko oraz wszystkie wymienione w programie
 • zakwaterowanie w wybranym hotelu w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem
 • transfer łodziami (według programu)
 • zwiedzanie oraz bilety wstępów do obiektów opisanych w programie
 • ubezpieczenie
 • opieka kontrahenta (w języku angielskim)
 • przewodnik w języku angielskim

Dodatkowe opłaty:
 • przelot międzynarodowy oraz oplaty lotniskowe + przeloty wewnetrzne 
 • wiza do Birmy: koszt ok. 30 USD/osoba
 • wydatki osobiste
 • zwyczajowe napiwki
 • posiłki oraz napoje niewymienione w programie: lunche + kolacje

UWAGA: Podane ceny wszystkich usług są aktualnie obowiązujące, zostaną potwierdzone po wybraniu konkretnego terminu wyjazdu oraz hotelu.

Dodatkowe informacje:
1. Wiza do Myanmaru (Birma) jest wydawana na lotnisku w Yangonie oraz Mandalay. Klient jest zobowiązany mieć przy sobie 2 kolorowe zdjęcia o wymiarach 4 x 6 cm. Wiza płatna dodatkowo ok. 30 USD (na lotnisku w Yangonie). Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z kraju. Wiza turystyczna wydawana jest na okres 28 dni i nie może być przedłużona.
2. Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.
3. Organizator zastrzega sobie ewentualne zmiany w programie imprezy.
4. W Birmie, z uwagi na zły stan kolei i dróg, dla podniesienia standardu imprezy i komfortu podróży wprowadzone zostały przeloty samolotami.