+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Kambodża to niezwykle ciekawy kraj aczkolwiek jest jednym z najbardziej doświadczonych przez historię.
Burzliwe czasy wojen domowych, najazdów i eksperymentów społecznych zniszczyły w dużej mierze jego historię i gospodarkę.

Po 30 latach wojny domowej w Kambodży zapanował spokój. Piękny, choć wyniszczony kraj, powoli staje się popularnym celem turystycznych wycieczek.

Współczesne państwo kambodżańskie jest spadkobiercą potężnego królestwa Khmerów, które za panowania angkorskiej dynastii (IX-XIV) zajmowało również terytoria dzisiejszej Birmy, Laosu, Malezji, Tajlandii i Wietnamu.

Po dawnym imperium pozostały ruiny stolicy w Angkorze, zabytek, który nie ma sobie równych w Azji Południowo-Wschodniej, zarówno pod względem okazałości, jak i piękna.
Lista hoteli:

KAMBODŻA 8 DNI Cena za osobę w USD (przy danej ilości osób)

USD/Pax                         1      2       3    4-6   7-10  11-14  15    20    25

ANGKOR PALACE 5*      1561   882   835   798   774   752   751   742  732

INTER-CONTINENTAL     1573   882   835   798   774   750   785   769   753

CAMBODIANA 4*           1004   591  544    507   483   459   456   449   440

PHNOM PENH 4*            940    552  506    469   444   420   418   411   402

CASTLE 3*                   816    490  443    406   382   360   359   351   342

MITTAPEAP 3*             475     431  394    369   347   346   337   328


Program: SIEM REAP – KOMPLEKS ŚWIĄTYNNY ANGKOR - PHNOM PENH

Dzień 1
Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed planowanym wylotem samolotu, odebranie dokumentów podróży i odprawa paszportowo - bagażowa. Przelot do Siam Reap. Po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym kontrahentem i transfer do wybranego hotelu, zakwaterowanie w pokojach. Reszta dnia wolna na odpoczynek po podróży lub samodzielne zwiedzanie okolicy (w zależności od godziny przylotu). Kolacja dodatkowo płatna (w hotelu lub na mieście). Nocleg w hotelu w Siem Reap.

Uwaga: zakwaterowanie w hotelach jest od godziny 14:00, wymeldowanie o 12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie lub późniejsze wymeldowanie uzależnione jest od dostępności pokoi oraz dodatkowo płatne.

Dzień 2
Śniadanie w hotelu. Następnie całodzienne zwiedzanie Świątyń Angkor. Jako pierwsza - Angkor Thom (The Great City) - ostatnia stolica imperium khmerskiego oraz kompleks świątynny otoczony potężnymi murami w którego skład wchodzą: Południowa Brama, Świątynia Bayon (z XII w. położona w samych centrum kompleksu Angkor, składa się z 54 wież, które udekorowane są 216 twarzami Avalokitesvara), Świątynia Baphuon, położona na północ od Świątyni Bayon oraz przypominajaca mistyczną górę Meru oraz Świątynia Phimean Akas, zwana także Vimeanakas - hinduistyczna Świątynia Piramidy. Po południu, zwiedzanie Angkor Wat - najsłynniejszej, największej oraz najbardziej znanej części kompleksu świątynnego miasta Angkor. Poświęconą hinduskiemu Wisznu świątynię zbudowano w latach 1113-1145 na polecenie króla Khmerów Surjawarmana II. Jest najwspanialszą spośród blisko tysiąca świątyń, które Khmerowie postawili w swej stolicy zwanej Angkor. Późnym popołudniem zwiedzanie kolejnej Świątyni - Phnom Bakheng. Phnom Bakheng jest doskonałym miejscem, aby przy dobrej pogodzie, podziwiać wschody i zachody słońca. Poza tym rozciąga się stąd przepiękny widok na Angkor Wat. Wieczorem - kolacja w formie bufetu w jednej z lokalnych restauracji wraz z pokazami tradycyjnych tańców khmerskich, tzw. Apsara Dance (dodatkowo płatne). Powrót do hotelu oraz nocleg w Siem Reap.

Dzień 3
Po śniadaniu kolejny dzień zwiedzania kompleksu Angkor. W programie: Świątynia Thommanon (urocza, mała, zachowana w dobrym stanie świątynia, która została wybudowana w tym samym czasie co Angkor Wat przez Suryavarman II poza wschodnią bramą Angkor Thom w pobliżu ruin Angkor Wat); następnie Świątynia Prasat Kravan (Należąca do kompleksu Angor świątynia Prasat Kravan została zbudowana ok. 921 roku przez dworskich urzędników króla Harshavara I. Jej największym skarbem są zachwycające płaskorzeźby Wisznu i Lakszmi); Świątynia Ta Phrom. Ta XIII-wieczna świątynia jest największą budowlą okresu ankorskiego. Przy jej budowie pracowało niemal 80 tys. robotników. Ciężka i wyczerpująca praca sprawiła, iż wielu z nich pozostało już na zawsze na placu budowy. Świątynia ta od wieków prowadzi nierówną walkę z siłami natury. Niestety dżungla zrobiła swoje, olbrzymie drzewa porastające kamienie i wdzierające się do wnętrz budowli sprawiały, iż świątynia Ta Prohm popadła w ruinę. Mimo zniszczeń - a może nawet za ich sprawą - budowla ta sprawia niesamowite wrażenie. Kamienie oplecione korzeniami tworzą sieć tajemniczych korytarzy, które wydają się być iście filmową scenerią. Po południu dalsze zwiedzanie świątyń, tzw. Wielka Pętla (Grand Circuit) zawiera świątynie: Pre Rup, Mebon, Tasom, Neak Pean oraz Preah Khan. Po zwiedzaniu powrót do hotelu i nocleg w Siem Reap.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do Świątyni Banteay Srei (zwana także Cytadelą Kobiet). Zbudowana z różowego piaskowca i bogato zdobiona delikatnymi płaskorzeźbami hinduistyczna świątynia jest poświęcona Siwie i chociaż znalezione inskrypcje, datowane na 967 r., przypisują ufundowanie świątyni braminowi, to całość sprawia wrażenie jakby zbudowała ją kobieta. Co może być prawdą, biorąc pod uwagę to, że płaskorzeźby i dekoracje wyglądają na pochodzące ze znacznie późniejszego okresu, niż stela z inskrypcją. Po południu wizyta w kompleksie Banteay Samre. Jeśli starczy czasu zobaczymy również mniej znane świątynie: Preah Kor, Bakong oraz Lo Lei (bardzo urokliwe miejsca, maleńkie ale należące do wspaniałej przeszłości całego kompleksu). Po zwiedzaniu powrót do hotelu, czas wolny i nocleg w Siem Reap.

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz transfer do Zatoki Siem Reap i przepłynięcie (szybką łodzią) do Phonom Penh (czas podróży to ok. od 07:30 do 13:30). Podczas rejsu możliwość podejrzenia życia, które toczy się wzdłuż rzeki oraz jeziora o tej samie nazwie. Tonle Sap - jest to jezioro połączone przez rzekę Tonle Sap z Mekongiem. Znajdują się na nim wsie rybackie i liczne osiedle na palach. Po około 6 godzinach podróży dotrzemy do stolicy Kambodży - Phnom Penh. Miasto jest centrum życia gospodarczego i politycznego Kambodży, a zarazem domem dla ok. miliona mieszkańców tego kraju. Kolonialna zabudowa, niezliczone bazary, nadrzeczne promenady, świątynie, muzea oraz Pałac Królewski mogą zapewnić zajęcie na wiele dni. Zakwaterowanie w hotelu i chwila czasu na odpoczynek. Po południu udamy sie na zwiedzanie stolicy. W programie m.in: Pałac Królewski; Srebrna Pagoda (należy ona do największych atrakcji miasta, gdyż przechowywane są w niej kolekcje bezcennych przedmiotów, np. Szmaragdowy Budda czy statuetki z okresu Angkor) oraz Świątynia Wat Phnom Daun Penh (tutaj przechowywane są prochy króla Ponhea Yat). Powrót do hotelu. Nocleg w Phnom Penh.

Dzień 6
Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie stolicy Kambodży. Na początek krótki postój na pamiątkowe zdjęcie przy Pomniku Niepodległości (został postawiony, aby upamiętnić w ten sposób niezależność Kambodży od państw kolonialnych); wizyta w Muzeum Narodowym (znajduje sie tutaj ponad 5 tys. przedmiotów z okresu Angkor - w tym słynna statua Trędowatego Króla z Angkor Thom). Następnie przejazd 15 km w kierunku południowo - zachodnim do miejsca zwanego ''Polem Śmierci '' (Choeung Ek). W tym miejscu z rąk Czerwonych Khmerów zginęło ponad 17 tys. ludzi. Większość z nich przed śmiercią była więziona i torurowana w więzieniu Toul Sleng. Wizyta w Muzuem Tuol Sleng - do 1975 r. mieściła się tu szkoła. Czerwoni Khmerzy zamienili jednak szkołę w więzienie, gdzie 17 tys. ludzi było torturowanych i tylko 7 z nich przeżyło. Po wizycie w Muzeum czas wolny na zakupy - odwiedzimy Market Toul Tompong (zwany także Russian Market) - na rynku z pewnością znajdziemy duży wybór pamiątek. Po południu powrót do hotelu, czas wolny. Kolacja i nocleg w hotelu w Phnom Penh.

Dzień 7
Po śniadaniu czas wolny do wykwaterowania z hotelu (12:00). Po wymeldowaniu transfer na lotnisko Pochentong w Phnom Penh. Pożegnanie z miejscowym kontrahentem i wylot do Polski przez jedno z europejskich miast.

Dzień 8
Przylot na Okęcie, pożegnanie i koniec imprezy.

Opis wycieczki - przy pomocy serwisu: http://www.abckambodza.pl/

Dopłata do posiłków (posiłki w lokalnych restauracjach, w cenę wliczony również transport):
  
lunch - 12 USD/osoba
kolacja - 14 USD/osoba
kolacja z tradycyjnym pokazem Apsara w wiosce Angkor w teatrze - 24 USD/os.
kolacja z tradycyjnym pokazem Apsara w lokalnej restauracji - 19 USD/osoba

W cenie:
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko oraz wszystkie wymienione w programie klimatyzowanym autokarem/busem
 • zakwaterowanie w wybranym hotelu w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem
 • transfer szybką łodzią na trasie Siem Reap/Phnom Penh (z przewodnikiem)
 • zwiedzanie oraz bilety wstępów do obiektów opisanych w programie
 • ubezpieczenie
 • opieka kontrahenta (w języku angielskim)
 • butelka wody w autokarze podczas wszystkich dni zwiedzania
 • przewodnik w języku angielskim

Dodatkowe opłaty:
 • przelot międzynarodowy oraz opłaty lotniskowe
 • wiza (można ją otrzymać przy przekraczaniu granicy) - koszt ok. 25 USD.
 • wydatki osobiste
 • zwyczajowe napiwki
 • posiłki oraz napoje niewymienione w programie

UWAGA: Podane ceny wszystkich usług są aktualnie obowiązujące, zostaną potwierdzone po wybraniu konkretnego terminu wyjazdu oraz hotelu.

Informacje wizowe - Kambodża
W Polsce nie ma przedstawicielstwa Królestwa Kambodży, jednak obowiązek wizowy dla Polaków odwiedzających ten kraj istnieje. Kambodża nie wydaje wiz tranzytowych. Wizę na 30 dni pobytu można uzyskać „od ręki” na granicach, zarówno lądowych jak i w portach lotniczych, w przedstawicielstwach konsularnych a także przez Internet (e-visa – http://www.mfaic.gov.kh/)

Dokumenty potrzebne do ubiegania się o wizę pobytową (turystyczną):
paszport ważny co najmniej 4 miesiące, dwie fotografie, wypełniony formularz.
 
Czas, na jaki wiza jest wydawana – 30 dni z możliwością odpłatnego przedłużenia na terenie Królestwa Kambodży.
Cena – 20 USD na przejściach granicznych, oficerowie często życzą sobie kilka dolarów więcej opłaty manipulacyjnej, cena wizy kupowanej przez Internet 20 USD + 5 USD opłaty za sposób jej wystawienia.
Za wyjazd lądowymi przejściami granicznymi nie płacimy, natomiast pobierana jest opłata przy wylocie - 25 USD. Pobierana jest opłata również w przypadku lotów krajowych – ok. 6 USD.