+48 (22) 646 98 43 kontakt

Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.


Wsród cudów wietnamskiej przyrody z pewnością zachwyca nas baśniowe krajobrazy delty Mekongu, malownicze wyspy i plaże, rozlegle tereny parków narodowych i górskie krajobrazy pólnocy, gdzie znajduje się najwyższy szczyt kraju - Fan Si Pan. Kultura Wietnamu jest niezwykle egzotyczna dla przybyszów z Europy. Barwne przedstawienia teatralne, urzekająca muzyka tradycyjna, gwarne targi, wspaniałe rękodzieło i specjały lokalnej kuchni z pewnością zachwycą nasze zmysły. Choć jest to kraj coraz bardziej popularny turystycznie, wiele jego zakątków nie zostało jeszcze skażonych cywilizacją...

Kambodża to niezwykle ciekawy kraj, aczkolwiek jest jednym z najbardziej doświadczonych przez historię. Burzliwe czasy wojen domowych, najazdów i eksperymentów społecznych zniszczyły w dużej mierze jego historię i gospodarkę. Po 30 latach wojny domowej w Kambodży zapanował spokój. Piękny, choć wyniszczony kraj, powoli staje się popularnym celem turystycznych wycieczek. Współczesne państwo kambodżańskie jest spadkobiercą potężnego królestwa Khmerów, które za panowania angkorskiej dynastii (IX - XIV w.) zajmowało również terytoria dzisiejszej Birmy, Laosu, Malezji, Tajlandii i Wietnamu. Po dawnym imperium pozostały ruiny stolicy w Angkorze, zabytek, który nie ma sobie równych w Azji Poludniowo-Wschodniej, zarówno pod względem okazałości, jak i piękna.

LISTA HOTELI:DELUXE HOTELS

FIRST CLASS HOTELS

SUPERIOR HOTELS


MELIA   (deluxe R.O.H room)

www.solmelia.com

HANOI DAEWOO (deluxe room)

www.hanoi-daewoohotel.com

PRESTIGE HANOI (superior room)

www.prestigehotels.com.vn

SUNWAY HOTEL  (superior room)

www.sunway-hotel.com

THANG LONG OPERA  (Innova superior room – normal floor)

www.thanglongopera.com

Avira Ms Salute (deluxe room)

www.majesticsalutehotel.com   


Novotel Halong (standard room)

www.novotelhalongbay.com

HALONG PLAZA  (superior room)

www.halongplaza.com

MITHRIN  (superior R.O.H room)

www.mithrinhotelhalong.com.vn

GRAND HALONG  (superior room)

www.grandhalonghotel.com.vn

CONG DOAN HA LONG HOTEL  (superior room)

www.grandhalonghotel.com.vn

HALONG BAY    (R.O.H room)

www.halongbayhotel.vn


IMPERIAL  (deluxe city view room)

www.imperial-hotel.com.vn

Celadon Palce  (palace deluxe)

www.celadonpalacehue.com

HUONG GIANG HOTEL (deluxe room)

www.huonggianghotel.com.vn

Romance (deluxe /city view room)

www.romancehotel.com.vn

HUE QUEEN     (R.O.H room)

www.huequeenhotel.com

HUE HERITAGE (R.O.H room)

www.hueheritagehotel.com


PALM GARDEN RESORT  (superior garden view room)

www.palmgardenresort.com.vn

Golden Sand Resort (superior garden view)

www.swiss-belhotel.com

River Beach Resort (deluxe room)

www.river-beachresort.com

Glory Hoi An (exec. superior room)

www.gloryhotelhoian.com

LOTUS HOIAN (superior room)

www.hoianlotushotel.com

BACH DANG HOI AN HOTEL  (R.O.H room)

www.bachdanghoian.com


NEW WORLD  (deluxe room)     

www.newworldvietnam.com

REX     (deluxe room)

www.rexhotelvietnam.com

GOLDEN CENTRAL  (deluxe room)

www.goldenhotelsaigon.vn

TAN HAI LONG HOTEL & SPA    (superior room)

www.tanhailonghotel.com.vn 

Hoang Hai Long (super.room)

www.hoanghailonghotel.com


Angor Palace Resort (deluxe room) 

www.angkorpalaceresort.com

SOKHA ANGKOR  (deluxe room)

www.sokhahotels.com

ANGKOR RIVIERA   (superior room)

www.angkorriviera.com

Somadevi Angkor  (superior room)

www.somadeviangkor.com

Angor Holiday  (superior room)

www.angkorholidayhotel.com

TA PROHM   (superior room)

www.taprohmhotel.com


Program: HANOI - HALONG BAY - HUE ROYAL CITY - DANANG - HOI AN ANCIENT TOWN - HO CHI MINH CITY - MEKONG DELTA /MY THO - CU CHI TUNNELS - SIEM REAP

Dzień 1 - 2 WARSZAWA / HANOI
Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed planowanym wylotem samolotu, odebranie dokumentów podróży i odprawa paszportowo - bagażowa. Przelot do Wietnamu na lotnisko  w Hanoi (przylot w godzinach porannych następnego dnia). Po przylocie do Hanoi spotkanie z lokalnym przewodnikiem oraz transfer do wybranego hotelu. Podczas przejazdu usłyszymy krótką historię stolicy miasta, zatrzymamy się na spacer w ogrodach Hoan Kiem oraz zwiedzimy Świątynię Ngoc Son. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie oraz czas wolny na odpoczynek lub na indywidualne zwiedzanie miasta. Nocleg w hotelu w Hanoi.

Uwaga: zakwaterowanie w hotelach jest od godziny 14:00, wymeldowanie o 12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie lub późniejsze wymeldowanie uzależnione jest od dostępności pokoi oraz dodatkowo płatne.

Dzień 3  HANOI
Śniadanie w hotelu, a następnie wyjazd na całodzienne zwiedzanie miasta. W programie m.in: Stare Miasto, które zachowało kolonialny charakter, z licznymi świątyniami, położone nad jeziorem Hoan Kiem, Plac Badinh z mauzoleum przywódcy Wietnamu Ho Chi Minha, Plac Narodowy Ba Dinh, Pagody: One Pillar, Tran Quoc, Quan Thanh, Świątynia Literatury. Po południu wizyta w Muzeum Etnologicznym, w którym zgromadzonych jest ponad 10 tys. obiektów związanych z codziennym życiem, obyczajami 54 grup etnicznych zamieszkujacych Wietnam. Godzinna przejażdżka rikszami po Starym Mieście - najlepszy sposób, aby poznać uroki codziennego życia miasta. Powrót do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Hanoi.

Dzień 4 HANOI / HALONG BAY
Śniadanie w hotelu, następnie wyjazd w kierunku Zatoki Halong (przejazd autostradą zajmuje ok. 2,5 - 4 godziny). Podczas przejazdu mozlwość podziwiania uniklanych krajobrzaów oraz wysluchania ciekawych anegdot na temat życia lokalnych mieszkanców. Po przyjeździe do zatoki udajemy się do portu na 5 - godzinną wycieczkę - rejs dużą, drewnianą łodzią po Zatoce Halong. Wietnamska Zatoka Ha Long doczekała się wielu legend. Nic dziwnego, zapierające dech w piersiach widoki działają na wyobraźnię. Zatoka Ha Long (Zatoka Opadajacych Smoków) jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych Wietnamu i całej Azji. Na powierzchni półtora tysiąca kilometrów kwadratowych rozsianych jest prawie trzy tysiące skalnych (wapiennych i łupkowych) wysp i wysepek o charakterystycznym kształcie, tworzacych niezwykle malowniczy krajobraz. Zaledwie co druga wyspa ma swoją nazwę, tylko kilka jest zamieszkanych, w niektórych znajdują się spektakularne jaskinie, które można zwiedzić. Można tu też odnaleźć lasy mangrowcowe oraz rafę koralową. Zatoka Ha Long została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1994 roku. W czasie rejsu zatrzymamy się na zwiedzanie niektórych jaskiń oraz przy małej wysepce zwanej Titop Islet - tutaj czas na kąpiel w krystalicznie czystej wodzie oraz spacer po piaszczystej plaży. W czasie rejsu podany będzie typowy lunch wietnamski, przygotowany z owoców morza (lunch dodatkowo płatny). Po rejsie krótki spacer nad brzegiem Zatoki Halong - możliwość podziwiania pięknego zachodu słońca, następnie transfer do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Halong Bay.

Dzień 5  HALONG BAY / HANOI / HUE  ROYAL CITY
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną do Hanoi. Transfer na lotnisko w Hanoi i wylot do Hue (14 :25 - 15:35). Po przylocie, podczas przejazdu do hotelu zatrzymamy się na jednym z lokalnych bazarów - Dong Ba. Możliwość zrobienia zakupów, obserwacji i rozmowy z lokalną ludnością. Następnie transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Hue.

Dzień 6  HUE / HOI  AN
Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Hue jest dawną (XVI - XX wiek) stolicą Wietnamu, przyjemnym miasteczkiem położonym nad Perfumową Rzeką. Jego największą atrakcją jest Cesarska Cytadela, dawna siedziba wladców Hue, duży kompleks budynków z pałacem cesarskim, zakazanym miastem, murami, bramami, świątyniami, sklepami, muzeami i galeriami. Równie interesujące są położone tuż pod miastem grobowce cesarzy (koniec XIX wieku), które są doskonałym przykładem wietnamskiej architektury buddyjskiej. Cesarska Cytadela znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W programie m.in: Cytadela, Pałac Najwyższej Harmonii, Świątynia Mieu, Teatr Narodowy (Duyet Thi Duong), Grobowce Królewskie Króla Tu Duc. Następnie transfer do portu i wypłynięcie łodzią na zwiedzanie Pagody Thien Mu z 25 metrowym, 3 tonowym dzwonem, stojącym na grzbiecie marmurowego żółwia. Świątynia niebiańskiej bogini Thien Mu - symbol miasta Hue - stoi na wzgórzu na północnym brzegu Rzeki Perfumowej, oddalona niespełna 5 km od centrum.
Po zwiedzaniu miasteczka Hue wyjazd w kierunku miasteczka Da Nang. Trasa prowadzi drogą krajową numer 1 - podczas jazdy możliwość podziwiania przepięknego krajobrazu. Okolo 10 km na południe od miasta wznoszą się majestatyczne góry. W naturalnych jaskiniach kryją się małe hinduistyczne i buddyjskie świątynie, jest malownicza pagoda i platformy widokowe, z których rozciągają się oszałamiające widoki na ocean i okolicę. Wjeżdzając na najwyższy punkt trasy - 496 m n.p.m, będziemy czuli się jak ''zawieszeni'' pomiędzy niebem a morzem, ponadto niezapomniany widok na Rzekę Han oraz pobliskie plaże. Postój na zrobienie pamiątkowego zdjęcia na plaży Lang Co. Następnie wśród pięknych krajobrazów dojedziemy do miasteczka Hoi An, które położone jest nad brzegiem rzeki Thu Bon, 30 km od Da Nang. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Hoi An.

Dzień 7 HOI  AN / DANANG / HOI  AN
Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie miasteczka. Hoi An jest jednym z najpiękniejszych wietnamskich miasteczek i wielką atrakcją turystyczną. Historyczne stare miasto jest plątaniną uliczek z mnóstwem pięknej, chińskiej architektury. Na każdym rogu można tu znaleźć małe restauracje, herbaciarnie, świątynie, galerie, warsztaty rzemieślnicze, pracownie artystów, a także sklepy dla turystów. Miasto jest ważnym centrum kulturalnym, liczni artyści sprzedają tu swoje obrazy, rzeźby, czy inne rękodzieło. W programie m.in:  oglądanie 400 - letniego japońskiego krytego mostu, Pagoda Ong, wizyta w jednym z tradycyjnych domów rzemieślniczych. Uroda i wyjątkowy klimat starego miasta Hoi An zostały uhonorowane wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu miasteczka udamy się w stronę miasta Da Nang. Po drodze wizyta w Museum Cham Sculpture. Słynne Bao Tang Cham (Muzeum Czampy) jest najcenniejszym klejnotem Danangu. W jasnych, przestronnych salach mieści się najpiękniejsza na świecie kolekcja misternych piaskowcowych rzeźb, statuetek tańczących kobiet i bogiń czczonych przez Czamów oraz narzędzia codziennego użytku. Po zwiedzaniu muzeum czas wolny przy plaży China Beach, a następnie wyjazd w drogę powrotną do hotelu. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Hoi An.

Dzień 8  HOI  AN / DANANG /  HO  CHI  MINH (SAJGON)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko Da Nang. Przelot do Ho Chi Minh (11:30 - 12:40).  Po przylocie na miejsce transfer do hotelu, zakwaterowanie i krótki odpoczynek przed dalszą częścią programu. Po południu wyruszamy na zwiedzanie miasta. W programie m.in: Katedra Notre Dame, budynek poczty, Pałac Zjednoczenia (dawny pałac prezydencki). Następnie przejazd wzdłuż historycznego bulwaru, gdzie znajduje się stara ambasada Stanów Zjednoczonych, budynki rządowe, stary francuski City Hall oraz teatr z 1899 r. Następnie czas wolny na zakupy - udamy się na jeden z najsłynniejszych bazarów - Ben Thanh. Wieczorem (fakultatywnie) - proponujemy rejs po rzece wraz z kolacją. Po rejsie i kolacji powrót do hotelu. Nocleg w Ho Chi Minh.

Dzień 9  HO  CHI  MINH / RZEKA MEKONG / MY THO /  HO  CHI  MINH
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie delty Rzeki Mekong. Przejazd do miasteczka My Tho (ok. 70 km). Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Ben Luc - tam krótkie zwiedzanie Świątyni Cao Dai. My Tho to miasto liczące ok. 170 tys. mieszkańców, leżące w delcie Rzeki Mekong. Jest znane z rozleglych sadów i pól ryżowych. Wycieczka łodzią po kanałach delty. Postój w jedej z wiosek i możliwość spróbowania świeżych owoców, odbędziemy również krótki spacer wsród uprawnych pól. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z codziennym życiem mieszkanców. Mekong tworzy labirynt odnóg, kanałów i jezior oplatających małe skrawki lądu i wyspy, na których żyją ludzie zajmujący się głównie rybołówstwem i uprawa ryżu. Życie tutaj związane jest bezpośrednio z wodą. Domy, szkoły, urzędy, świątynie stoją na brzegu lub często pływaja na powierzchni wody, bazary organizowane są na środku rzeki, a sprzedaż odbywa się prosto z łodzi. Transport lądowy prawie nie istnieje, do większości wiosek można się dostać jedynie łodzią. Całość robi niezwykłe wrażenie, jest to jeden z nabardziej malowniczych i fotogenicznych rejonów Azji. Powrót do miasteczka My Tho. Lunch w ogrodzie jednej z loklanych restauracji (dodatkowo płatny). Po lunchu powrót do Ho Chi Minh. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Fakultatywnie: Wieczorem kolacja w wiosce Binh Quoi. Kolacja odbywa sią w ogrodzie jednej z lokalnych restauracji położonej niedaleko rzeki. Przed kolacją odbędzie się tradycyjny pokaz kulturalny z muzyką (kolacja + pokaz dostępne tylko we wtorek, czwartek i sobotę). Gwarantujemy niezapomniane przeżycia. Jest to okazja do skosztowania typowej kuchni wietnamskiej oraz do poznania loklanych tradycji, zwyczajów i muzyki. Powrót do hotelu. Nocleg w Ho Chi Minh.

Dzień 10  HO  CHI  MINH /  CU CHI / SIEM REAP
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku słynnych tuneli Cu Chi, które położone są niedaleko Sajgonu. Tunele w dystrykcie Cu Chi powstały w latach czterdziestych i pięćdziesiątych dwudziestego wieku, gdy partyzanci wietnamscy walczyli z Francuzami. Dzięki tunelom można było przemieszczać się w sposób niekontrolowany między wioskami, a jeśli była taka potrzeba, także uciekać przed żołnierzami Legii Cudzoziemskiej. Podobno bylo wtedy kolo trzydziestu kilometrów takich chodników. Rozbudowa tego systemu nastąpila podczas walk komunistycznych partyzantów z armią południowowietnamską. Podziemia służyły za magazyny broni, przechowalnie ludzi i kryjówki dla agentów pólnocnowietnamskich na ich drodze do Sajgonu. W trakcie Wojny Wietnamskiej Vietkong stworzył w ten sposób prawdziwe miasto. Pod powierzchnią ziemi znajdowały się pomieszczenia sztabowe, a nawet sale szpitalne. Obecnie w celu uczczenia tysięcy ofiar w tunelach Cu Chi powstał Park Pamięci. Po zwiedzaniu tuneli powrót do Ho Chi Minh i transfer na lotnisko - przelot do Siem Reap (16:30 - 17:30). Po przylocie przywitanie z miejscowym przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Siem Reap. Fakultatywnie: Wieczorem - kolacja w formie bufetu w jednej z lokalnych restauracji wraz z pokazami tradycyjnych tanców khmerskich, tzw. Apsara Dance. Taniec Apsar jest jednym z najpiękniejszych elementów khmerskiej kultury. Doskonale wyszkolone tancerki o wdzięcznych ruchach, wcielajace się w postacie mitycznych Apsar, za pomocą mimiki i gestów są w stanie przedstawić naprawdę niesamowite historie.

Dzień 11  SIEM REAP
Śniadanie w hotelu. Następnie całodzienne zwiedzanie Światyń Angkor. Jako pierwsza - Angkor Thom (The Great City) - ostatnia stolica imperium khmerskiego oraz kompleks świątynny otoczony potężnymi murami, w którego skład wchodzą: Południowa Brama, Świątynia Bayon (z XII w. położona w samych centrum kompleksu Angkor, składa się z 54 wież, które udekorowane są 216 twarzami Avalokitesvara), Świątynia Baphuon, położona na północ od Świątyni Bayon oraz przypominająca mistyczną Górę Meru oraz Świątynia Phimean Akas, zwana także Vimeanakas - hinduistyczna Świątynia Piramidy. Po południu, zwiedzanie Angkor Wat - najsłynniejszej, największej oraz najbardziej znanej części kompleksu świątynnego miasta Angkor. Poświęconą hinduskiemu Wisznu świątynię zbudowano w latach 1113 - 1145 na polecenie króla Khmerów Surjawarmana II. Jest najwspanialszą spośród blisko tysiąca światyń, które Khmerowie postawili w swej stolicy zwanej Angkor. Późnym popołudniem zwiedzanie kolejnej Świątyni - Phnom Bakheng. Phnom Bakheng jest doskonałym miejscem, aby przy dobrej pogodzie podziwiać wschody i zachody słońca. Poza tym rozciąga się stąd przepiękny widok na Angkor Wat. Powrót do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 12  SIEM REAP
Po śniadaniu kolejny dzień zwiedzania kompleksu Angkor. W programie: Świątynia Thommanon (urocza, mała, zachowana w dobrym stanie świątynia, która została wybudowana w tym samym czasie, co Angkor Wat przez Suryavarmana II poza wschodnią bramą Angkor Thom w pobliżu ruin Angkor Wat), następnie Świątynia Prasat Kravan (należąca do kompleksu Angor świątynia Prasat Kravan została zbudowana ok. 921 roku przez dworskich urzedników króla Harshavara I. Jej największym skarbem są zachwycające płaskorzeźby Wisznu i Lakszmi); Świątynia Ta Phrom. Ta XIII-wieczna świątynia jest największą budowlą okresu ankorskiego. Przy jej budowie pracowalo niemal 80 tys. robotników. Ciężka i wyczerpująca praca sprawiła, iż wielu z nich pozostało już na zawsze na placu budowy. Świątynia ta od wieków prowadzi nierówną walkę z siłami natury. Niestety, dżungla zrobila swoje, olbrzymie drzewa porastające kamienie i wdzierające się do wnętrz budowli sprawiły, iż świątynia Ta Prohm popadła w ruinę. Mimo zniszczeń - a może nawet za ich sprawą - budowla ta sprawia niesamowite wrażenie. Kamienie oplecione korzeniami tworzą sieć tajemniczych korytarzy, które wydają się być iście filmową scenerią. Po południu dalsze zwiedzanie świątyń, tzw. Wielka Petla (Grand Circuit) zawiera świątynie: Pre Rup, Mebon, Tasom, Neak Pean oraz Preah Khan. Po zwiedzaniu powrót do hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Siem Reap.

Dzień 13  SIEM REAP / WARSZAWA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Siem Reap. Wylot do Polski przez jedno z europejskich miast.

Dzień 14  WARSZAWA
Przylot na Okęcie, pożegnanie i koniec imprezy.Opis wycieczki - przy pomocy serwisu: www.abcwietnam.pl oraz www.abckambodza.pl

CENA WYJAZDU:

Wietnam i Kambodza 14 dni

Cena za osobę w USD (przy danej ilości osób)

Dopłata do sgl.

USD/Pax

2

3

4-6

7-10

11-14

15+1

20+1

25+1

Deluxe hotels

1701

1498

1363

1247

1158

1154

1110

1076

659

First Class hotels

1329

1125

982

862

768

726

690

660

360

Superior hotels

1143

940

795

676

582

554

521

492

 217


Dopłata do posiłków (posiłki w lokalnych restauracjach, w cenę wliczony również transport):

lunch - 12 USD/osoba

kolacja - 14 USD/osoba

kolacja z rejsem po Rzece Sajgon - 16 USD/osoba 

kolacja w Sajgonie z tradycyjnym pokazem ślubnym - 19 USD/osoba

kolacja z tradycyjnym pokazem Apsara w wiosce Angkor w teatrze - 23 USD/osoba www.angkorvillage.com  

kolacja z tradycyjnym pokazem Apsara w lokalnej restauracji - 18 USD/osoba


Ceny biletów wewnętrznych (klasa ekonomiczna):


TRASA

Przewoźnik

CENA (USD)

Podatek lotniskowy

HANOI / HUE

VN

USD 90 / PAX

WLICZONY

DANANG / SAIGON

VN

USD 90 / PAX

WLICZONY

SAIGON / SIEM REAP

VN

USD 185 / PAX

WLICZONY

Uwaga: Ceny biletów mogą ulec zmianie.


W cenie wyjazdu:
• transfer lotnisko – hotel – lotnisko oraz wszystkie wymienione w programie klimatyzowanym autokarem/busem
• zakwaterowanie w wybranym hotelu w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem
• transfer łodziami + riksze (według programu)
• zwiedzanie oraz bilety wstępów do obiektów opisanych w programie
• ubezpieczenie
• opieka kontrahenta (w języku angielskim)
• przewodnik w języku angielskim

Dodatkowe opłaty:
• przelot międzynarodowy oraz opłaty lotniskowe + przeloty wewnętrzne
• wiza wietnamska- ok. 50 USD/osoba; wiza do Kambodży - ok. 25 USD/osoba
• wydatki osobiste
• zwyczajowe napiwki
• posiłki oraz napoje niewymienione w programie: lunche + kolacje

UWAGA: Podane ceny wszystkich usług są aktualnie obowiązujące, zostaną potwierdzone po wybraniu konkretnego terminu wyjazdu oraz hotelu.
 
Informacje wizowe - Wietnam

Wiza do Wietnamu może być uzyskana na dwa sposoby:
• w konsulacie Wietnamu w Warszawie, ul. Resorowa 36. Po złożeniu formularza, paszportu, zdjęcia i wniesieniu opłaty. Dobrze jest też dołączyć kserokopie biletu lub wydruk rezerwacji.
• na granicy, pod warunkiem posiadania promesy wizy. Promesę można uzyskać przez Internet, za pośrednictwem wietnamskich biur podróży.
Wizy są wydawane na okres do 12 miesięcy z możliwością jednorazowego lub wielokrotnego przekraczania granicy. Wietnamczycy wystawiają wizy ważne od daty wjazdu na 14, 30, 90 dni w zależności od deklarowanego we wniosku terminu wyjazdu i od tego zależy cena wizy.

Orientacyjne ceny wizy:
• jednokrotna, 14 dni - 180,00 PLN
• wielokrotna, 30 dni - 200,00 PLN
• wielokrotna, 90 dni - 400,00 PLN
Tych cen niestety nie możemy gwarantować z uwagi na częste zmiany. Najczęstszy czas oczekiwania na wizę to 7 dni. Niestety brak jest jakichkolwiek ustalonych reguł. Konsulat pracuje w godzinach 09:00 do 12:00 od poniedziałku do czwartku.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Ambasada Socjalistycznej Republiki Wietnamu

ul. Resorowa 36, 02-956 Warszawa

tel. 651 60 98; fax. 651 60 95

e-mail: office@ambasadawietnamu.org

Wydzial Konsularny:
tel. 651 60 98/ ext. 10
fax: 651 60 95

Informacje wizowe - Kambodza

W Polsce nie ma przedstawicielstwa Królestwa Kambodży, jednak obowiązek wizowy dla Polaków odwiedzających ten kraj istnieje. Kambodża nie wydaje wiz tranzytowych. Wizę na 30 dni pobytu można uzyskać „od ręki” na granicach, zarówno lądowych jak i w portach lotniczych, w przedstawicielstwach konsularnych, a także przez Internet (e-visa – http://www.mfaic.gov.kh/)

Dokumenty potrzebne do ubiegania się o wizę pobytową (turystyczna)

• paszport ważny co najmniej 4 miesiące, dwie fotografie, wypełniony formularz.

• czas, na jaki wiza jest wydawana – 30 dni z możliwością odpłatnego przedlużenia na terenie Królestwa Kambodży

• cena – 20 USD na przejściach granicznych, często życzą sobie kilka dolarów więcej opłaty manipulacyjnej, cena wizy kupowanej przez Internet 20 USD + 5 USD opłaty za sposób jej wystawienia.

• za wyjazd lądowymi przejściami granicznymi nie płacimy, natomiast pobierana jest opłata przy wylocie - 25 USD. Pobierana jest opłata również w przypadku lotów krajowych – ok. 6 USD.