+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Wietnam to kraj pełen kontrastów. Mocno zaludnione delty i pas wzdłuż wybrzeża kontrastuje z obszarami górskimi, gdzie można poczuć się jak na odludziu. Fascynujący i różnorodny Wietnam to niezapomniane widoki obfitujące w pola ryżowe, zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy, kilometry pustych piaszczystych plaż oraz niezwykle cenne zabytki po kolonizatorach To kolorowa ludność etniczna północy, fascynująca kultura oraz pełna smaków i zapachów, kuchnia i otwarci, serdeczni ludzie.

Program: HANOI - HALONG BAY – HUE ROYAL CITY – DA NANG/ HOI AN ANCIENT TOWN - HO CHI MINH CITY – CUCHI TUNNELS - PHAN THIET BEACH.
LISTA HOTELI:

Miasto                   DELUXE HOTELS          FIRST CLASS HOTELS           SUPERIOR HOTEL
Hanoi                             MELIÁ                         PRESTIGE  THANG               LONG OPERA
                               HANOI DAEWOO                    SUNWAY                           MS SALUTE

Halong Bay   NOVOTEL HA LONG BAY          MITHRIN                          CONG DOAN HA LONG
                             HALONG PLAZA               GRAND HALONG                         HALONG BAY


Dzień 1 - 2
Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed planowanym wylotem samolotu, odebranie dokumentów podróży i odprawa paszportowo - bagażowa. Przelot do Wietnamu na lotnisko w Hanoi - lotnisko Noi Bai (przylot następnego dnia). Po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym kontrahentem i transfer do wybranego hotelu, zakwaterowanie w pokojach oraz czas na odpoczynek po podróży lub indywidualne zwiedzanie miasta. Nocleg w w hotelu w Hanoi.

Uwaga: zakwaterowanie w hotelach jest od godziny 14:00, wymeldowanie o 12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie lub późniejsze wymeldowanie uzależnione jest od dostępności pokoi oraz dodatkowo płatne.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu a następnie wyjazd na całodzienne zwiedzanie miasta. W programie m.in: Stare Miasto, które zachowało kolonialny charakter z licznymi świątyniami, położone nad jeziorem Hoan Kiem, Plac Badinh z mauzoleum przywódcy Wietnamu Ho Chi Minha, Plac Narodowy Ba Dinh, Pagody: One Pillar, Tran Quoc, Quan Thanh, Świątynia Literatury. Po południu wizyta w Muzeum Etnologicznym, w którym zgromadzonych jest ponad 10 tys. obiektów związanych z codziennym życiem, obyczajami 54 grup etnicznych zamieszkujących Wietnam. Godzinna przejażdżka rikszami po Starym Mieście - najlepszy sposób aby poznać uroki codziennego życia miasta. Rikszami dojedziemy do Ogrodu Hoan Kiem Lake - tam zwiedzimy Świątynię Ngoc Son, następnie czas wolny na spacer wśród przepięknej przyrody parku. Powrót do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Hanoi.

Dzień 4
Śniadanie w hotelu, następnie wyjazd w kierunku Zatoki Halong (przejazd autostradą zajmuje ok. 2,5 - 4 godziny). Podczas przejazdu możliwość podziwiania unikalnych krajobrazów oraz wysłuchania ciekawych anegdot na temat życia lokalnych mieszkańców. Po przyjeździe do zatoki udajemy się do portu na 4 - godzinną wycieczkę - rejs dużą drewnianą łodzią po Zatoce Halong. Wietnamska Zatoka Ha Long doczekała się wielu legend. Nic dziwnego, zapierające dech w piersiach widoki działają na wyobraźnię. Zatoka Ha Long (Zatoka Opadających Smoków) jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych Wietnamu i całej Azji. Na powierzchni półtora tysiąca kilometrów kwadratowych rozsianych jest prawie trzy tysiące skalnych (wapiennych i łupkowych) wysp i wysepek o charakterystycznym kształcie, tworząc niezwykle malowniczy krajobraz. Zaledwie co druga wyspa ma swoją nazwę, tylko kilka jest zamieszkanych, w niektórych znajdują się spektakularne jaskinie, które można zwiedzić. Można tu też odnaleźć lasy mangrowe oraz rafę koralową. Zatoka Ha Long została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1994 roku. W czasie rejsu zatrzymamy się na zwiedzanie niektórych jaskiń oraz przy małej wysepce zwanej Titop Islet - tutaj czas na kąpiel w krystalicznie czystej wodzie oraz spacer po piaszczystej plaży. W czasie rejsu podany będzie typowy lunch wietnamski, przygotowany z owoców morza (lunch dodatkowo płatny). Po rejsie krótki spacer nad brzegiem Zatoki Halong - możliwość podziwiania pięknego zachodu słońca. Nocleg w Halong Bay.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną do Hanoi. Transfer na lotnisko Noi Bai i wylot do Hue (14:25-15:35). Po przylocie przywitanie z miejscowym przewodnikiem i wyjazd na zwiedzanie miasta. Hue jest dawną (XVI-XX wiek) stolicą Wietnamu, przyjemnym miasteczkiem położonym nad Perfumową rzeką. Jego największą atrakcją jest Cesarska Cytadela, dawna siedziba władców Hue, duży kompleks budynków z pałacem cesarskim, zakazanym miastem, murami, bramami, świątyniami, sklepami, muzami i galeriami. Równie interesujące są położone tuż pod miastem grobowce cesarzy (koniec XIX wieku), które są doskonałym przykładem wietnamskiej architektury buddyjskiej. Cesarska Cytadela znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W programie m.in: Cytadela, Pałac Najwyższej Harmonii, Świątynia Mieu, Teatr Narodowy (Duyet Thi Duong). Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Hue.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na dalszą część zwiedzania miasta. W programie Grobowce Królewskie Króla Tu Duc oraz Króla Khai Dinh. Następnie transfer do portu i wypłynięcie łodzią na zwiedzanie Pagody Thien Mu z 25 metrowym, 3 tonowym dzwonem stojącym na grzbiecie marmurowego żółwia. Świątynia niebiańskiej bogini Thien Mụ - symbol miasta Hue - stoi na wzgórzu na północnym brzegu Rzeki Perfumowej, oddalona niespełna 5 km od centrum. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku miasteczka Da Nang. Trasa prowadzi drogą krajową numer 1 - podczas jazdy możliwość podziwiania przepięknego krajobrazu. Około 10 km na południe od miasta wznoszą się majestatyczne góry. W naturalnych jaskiniach kryją się małe hinduistyczne i buddyjskie świątynie, jest malownicza pagoda i platformy widokowe, z których rozciągają się oszałamiające widoki na ocean i okolicę. Wjeżdżając na najwyższy punkt trasy - 496 m n.p.m będziemy czuli się jak ''zawieszeni'' pomiędzy niebem a morzem, ponadto niezapomniany widok na rzekę Han oraz pobliskie plaże. Postój na zrobienie pamiątkowego zdjęcia na plaży Lang Co. Przyjazd do Da Nang, krótka wizyta w Museum Cham Sculpture. Słynne Bao Tang Cham (Muzeum Czampy) jest najcenniejszym klejnotem Danangu. W jasnych, przestronnych salach mieści się najpiękniejsza na świecie kolekcja misternych piaskowcowych rzeźb, statuetek tańczących kobiet i bogiń czczonych przez Czamów oraz narzędzia codziennego użytku. Wśród pięknych krajobrazów (po drodze zobaczymy wykute wioski w skałach Gór Marmurowych) dojedziemy do miasteczka Hoi An, które położone jest nad brzegiem rzeki Thu Bon, 30 km od Da Nang. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Hoi An.

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie miasteczka Hoi An - jest to jedne z najpiękniejszych wietnamskich miasteczek i wielka atrakcja turystyczna. Historyczne stare miasto jest plątaniną uliczek z mnóstwem pięknej, chińskiej architektury. Na każdym rogu można tu znaleźć małe restauracje, herbaciarnie, świątynie, galerie, warsztaty rzemieślnicze, pracownie artystów, a także sklepy dla turystów. Miasto jest ważnym centrum kulturalnym, liczni artyści sprzedają tu swoje obrazy, rzeźby, czy inne rękodzieło. W programie m.in: oglądanie 400 - letniego japońskiego krytego mostu, Pagoda Ong, wizyta w jednym z tradycyjnych domów rzemieślniczych. Uroda i wyjątkowy klimat starego miasta Hoi An zostały uhonorowane wpisem na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzaniu transfer na lotnisko Da Nang. Przelot do Ho Chi Minh (13:40-14:50). Po przylocie na miejsce przywitanie z miejscowym przewodnikiem i wyjazd na zwiedzanie miasta. W programie m.in: Katedra Notre Dame, budynek poczty, Następnie przejazd wzdłuż historycznego bulwaru, gdzie znajduje się stara ambasada Stanów Zjednoczonych, budynki rządowe, stary francuski City Hall oraz teatr z 1899 r. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników.

Fakultatywnie: Wieczorem kolacja w wiosce Binh Quoi. Kolacja odbywa się w ogrodzie jednej z lokalnych restauracji położonej niedaleko rzeki. Przed kolacją odbędzie się tradycyjny pokaz kulturalny z muzyką (kolacja + pokaz dostępne tylko we wtorek, czwartek i sobotę). Powrót do hotelu. Nocleg w Ho Chi Minh.

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd w kierunku słynnych tunelów Cu Chi, które położone są niedaleko Sajgonu. Tunele w dystrykcie Cu Chi powstały w latach czterdziestych i pięćdziesiątych dwudziestego wieku, gdy partyzanci wietnamscy walczyli z Francuzami. Dzięki tunelom można było przemieszczać się w sposób niekontrolowany między wioskami, a jeśli była taka potrzeba, także uciekać przed żołnierzami Legii Cudzoziemskiej. Podobno było wtedy koło trzydziestu kilometrów takich chodników. Rozbudowa tego systemu nastąpiła podczas walk komunistycznych partyzantów z armią południowowietnamską. Podziemia służyły za magazyny broni, przechowalnię ludzi i kryjówki dla agentów północno-wietnamskich na ich drodze do Sajgonu. W trakcie Wojny Wietnamskiej Vietkong stworzył w ten sposób prawdziwe miasto. Pod powierzchnią ziemi znajdowały się pomieszczenia sztabowe, a nawet sale szpitalne. Obecnie w celu uczczenia tysięcy ofiar w tunelach Cu Chi powstał Park Pamięci. Po południu powrót do Ho Chi Minh na zwiedzanie miasta. W programie Pałac Zjednoczenia (dawny pałac prezydencki) oraz czas wolny na zakupy - udamy się na jeden z najsłynniejszych bazarów - Ben Thanh. Powrót do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Ho Chi Minh. Fakultatywnie: Wieczorem proponujemy rejs po rzece wraz z kolacją. Po rejsie i kolacji powrót do hotelu.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku plaży Phan Thiet w zatoce Mui Ne, która położona jest 220 km od Sajgonu. Zatoka Mui Ne ma 16 km długości, piaszczyste plaże otoczone są palmowymi ogrodami i wydmami. Średnia temperatura to 30 stopni Celsjusza. Mui Ne posiada również najniższe opady deszczu w Wietnamie czyniąc ją świetną plażą (a nawet jedyną plażą ) godną odwiedzenia również podczas pory deszczowej. Transfer z Sajgonu do Zatoki Mui Ne zajmuje około 4 godziny. Po przyjeździe na miejsce do Phan Thiet zakwaterowanie w hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Phan Thiet.

Dzień 10
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie okolicy plaży Phan Thiet i Zatoki Mui Ne. W programie m.in: wizyta w porcie Phan Thiet (jeden z największych portów rybackich w Wietnamie), Muzeum rybackie Thuy Tu, Market (bazar) Phan Thiet, szkoła Duc Thanh , gdzie znany nauczyciel Nguyen Tat Thanh (znany później jako Prezydent Ho Chi Minh) przebywał podczas swojej podróży po Wietnamie w 1911 roku, w drodze powrotnej do resortu zatrzymamy się przy wieżach Po Sanu zbudowanych przez Czamów oraz starych bunkrach, które używane były przez mieszkańców podczas wojny domowej. Powrót do hotelu, czas na krótki odpoczynek. Po południu przejażdżka jeepami - wizyta w miasteczku Mui Ne i z tego miejsca rozpocznie się prawdziwa przygoda off - roadowa (m.in: przejazd wśród piaszczystych wydm). Mui Ne jest znane z wielkich czerwonych wydm, to dzięki nim rozwinęło się turystycznie. Na wydmach można spotkać dzieci oferujące deski przydatne do zjeżdżania. Jest to także nadmorska miejscowość z piękną, kilkunastokilometrową plażą. Nastawiona jest na turystykę, ale dopiero od niedawna bo od lat 90 tych ubiegłego wieku. Zresztą to widać, wiele nowo wybudowanych ośrodków i hoteli o ciekawej architekturze, większość kryta strzechą z liści palmowych lub bananowca. Prawie wszystko to niska zabudowa, małe, zgrabne bungalowy wśród kokosowych palm a gdzieniegdzie tylko pojawiają się kilku lub kilkunastopiętrowe budynki. Można by się poczuć jak na jakichś Karaibach albo Dominikanie. A to jest Wietnam, który niewielu osobom (jeśli w ogóle) kojarzy się z białym piaskiem i palmami na szerokich, białych plażach. I pewnie dlatego jest tu jeszcze bardzo mało turystów. W drodze powrotnej do hotelu przejedziemy wśród przepięknych strumieni, palm kokosowych oraz klifów. Po powrocie do hotelu czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Phan Thiet.

Dzień 11- 14
Czas wolny do dyspozycji uczestników. Możliwość korzystania z atrakcji nadmorskiego kurortu, wypoczynek na plaży, wycieczki fakultatywne. Nocleg w Phan Thiet. (śniadania w hotelu).

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer do Ho Chi Minh na lotnisko Tan Son Nhat. Wylot do Polski przez jedno z europejskich miast.

Dzień 16
Przylot na Okęcie, pożegnanie i koniec imprezy.


CENA WYJAZDU:

Wietnam 16 dni     Cena za osobę w USD (przy danej ilości osób)  Dopłata do sgl.
USD/Pax                     2        3       4-6    7-10   11-14  15+1  20+1  25+1
Deluxe hotels         2031 1818  1647  1526  1408  1401  1350  1307         866
First Class hotels   1577  1364  1193  1072    952    926    883    844          502
Superior hotels     1389  1175  1005    884    765    739     698    661          358

Dopłata do posiłków (posiłki w lokalnych restauracjach, w cenę wliczony również transport):
  lunch - 12 USD/osoba
  kolacja - 14 USD/osoba
  kolacja z rejsem po rzece Sajgon - 16 USD/osoba
  kolacja w Sajgonie z tradycyjnym pokazem ślubnym - 19 USD/osoba

W cenie:

  transfer lotnisko – hotel – lotnisko oraz wszystkie wymienione w programie klimatyzowanym autokarem/busem
  zakwaterowanie w wybranym hotelu w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem
  transfer łodziami + riksze + jeepy (według programu)
  zwiedzanie oraz bilety wstępów do obiektów opisanych w programie
  ubezpieczenie
  opieka kontrahenta (w języku angielskim)
  przewodnik w języku angielskim

Dodatkowe opłaty:
  przelot międzynarodowy oraz opłaty lotniskowe + przeloty wewnętrzne
  wiza wietnamska: ok. 50 USD/osoba
  wydatki osobiste
  zwyczajowe napiwki
  posiłki oraz napoje niewymienione w programie: lunche + kolacje

UWAGA: nie została założona rezerwacja na przelot ani rezerwacje w hotelach. Podane ceny wszystkich usług są aktualnie obowiązujące, zostaną potwierdzone po wybraniu konkretnego terminu wyjazdu oraz hotelu.

Informacje wizowe - Wietnam
Wiza do Wietnamu może być uzyskana na dwa sposoby:
W konsulacie Wietnamu w Warszawie, ul. Resorowa 36. Po złożeniu formularza, paszportu, zdjęcia i wniesieniu opłaty. Dobrze jest też dołączyć kserokopię biletu lub wydruk rezerwacji.
Na granicy, pod warunkiem posiadania promesy wizy. Promesę można uzyskać przez internet, za pośrednictwem wietnamskich biur podróży.
Wizy są wydawane na okres do 12 miesięcy z możliwością jednorazowego, lub wielokrotnego przekraczania granicy. Wietnamczycy wystawiają wizy ważne od daty wjazdu na 14, 30, 90 dni w zależności od deklarowanego we wniosku terminu wyjazdu i od tego zależy cena wizy.

Orientacyjne ceny wizy:

  jednokrotna, 14 dni - 180,00 PLN
  wielokrotna, 30 dni - 200,00 PLN
  wielokrotna, 90 dni - 400,00 PLN

Tych cen niestety nie możemy gwarantować z uwagi na częste zmiany. Najczęstszy czas oczekiwania na wizę to 7 dni. Niestety brak jest jakichkolwiek ustalonych reguł. Konsulat pracuje w godzinach 900 do 1200 od poniedziałku do czwartku.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:


Ambasada Socjalistycznej Republiki Wietnamu
ul. Resorowa 36, 02-956 Warszawa
tel. 651 60 98
fax: 651 60 95
e-mail: office@ambasadawietnamu.org
www.ambasadawietnamu.org

Wydział Konsularny:
tel. 651 60 98/ ext. 10
fax: 651 60 95