+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Wielka przeprawa przez Indochiny 13 dni/12 nocy na miejscu. Zapraszamy do odwiedzenia aż trzech niezwykłych krajów: Wietnam – Kambodża - Laos

Główne atrakcje:
 • Mauzoleum Ho Chi Mina i jego dom na palach, Pagoda na jednym filarze (zbudowany w 1049).
 • Świątynia Literatury (zbudowany w 1070), Pagoda Tran Quoc na brzegach Jeziora Zachodniego
 • Wysęp kukiełek wodnych w Hanoi
 • Zatoka Halong, Światowe Dziedzictwo Kulturowe
 • Grobowiec królów Tu Duc i Khai Dinh
 • Romantyczny przepływ smocza łodzią po Rzece Perfumowanej w Hue
 • Pałac Królewski i Zakazane Miasto w Hue
 • Główne zabytki Sajgonu: Sajgońska Poczta, Katedra Najświętszej Maryi Panny, Chińska Dzielnica Handlowa
 • Muzeum Wojny i Dawny Pałac Prezydencki w Sajgonie
 • Tunele w Cu Chi, dawna baza wojenna Viet Cong w czasie wojny z Amerykanami
 • Starożytne Świątynie Angkor Thom
 • Poludniowa Brama, Świątynia Bayon, Królewska Barykada, Phimeanakas, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla…Angkor Wat, Phnom Bakheng
 • Zachód słońca z widokiem na Western Baray i Angkor Wat.

Hotele 4*
CAMELLIA HUE Hotel - Hue
NEW PACIFIC Hotel - Sajgon
SUNWAY Hotel - Hanoi
Hoi An Trails Resort - Hoi An
Villa Santi Resort - Luang Prabang (Laos)
Lao Plaza Hotel - Vientiane City
EMPRESS ANGKOR Hotel - Siem Reap City

Hotele 3*
SAPPHIRE Hotel - Sajgon
Asia Hotel Hue - Hue
Van Loi Hotel Hoi An - Hoi An
ANGKOR HOLIDAY Hotel - Siem Reap City
Demantoid II Hotel - Hanoi
Sabaidee Lao Hotel -Vientiane (Laos)
Ancient Luang Prabang Hotel - Luang Prabang (Laos)Dzień 1
Spotkanie z przewodnikiem po wylądowaniu na lotnisku Noi Bai. Transfer i wpis do hotelu w Hanoi. Hanoi jest stolicą Wietnamu, położona przy Delcie Rzeki Czerwonej, otoczona klimatem tropikalno – monsunowym. Swoją historią sięga blisko 1000 lat, którą rozpoznać można przez charakterystyczny orientalny styl bycia, francuską kolonijną architekturę, parkowe alejki oraz mnóstwem pięknych jezior w okolicy. Nocleg w hotelu w Hanoi (Posiłki: Nie)

Dzień 2
Po śniadaniu zaczyna się całodzienna wycieczka po Hanoi. W programie: wizyta do Mauzoleum Ho Chi Mina: “Ojca Modernistycznego Wietnamu”, Pagoda „na jednym filarze”, Świątynia Literatury, Muzeum Etnografii, Muzeum Sztuk Pięknych…Po sutym obiedzie w restauracji będzie jednogodzinna przejażdżka rikszą po Starym Mieście Hanoi. Po południu: do obejrzenia niepowtarzalny występ w Teatrze Kukiełek Wodnych, charakterystyczny element Wietnamskiej sztuki. Kolacja i nocleg w hotelu w Hanoi (Posiłki: S)

Dzień 3
Dzisiejszy ranek zaczyna się od 160 km przejażdżki samochodem do Zatoki Halong. Po drodze mijamy Deltę Rzeki Czerwonej, druga co do wielkości delta w Wietnamie. Krótka przerwa na kawę w malej miejscowości Sao Do, która słynie z ręcznie wykonanych produktów jak: tkane szale, obrusy i lakierowane drewno. Przyjazd do portu Halong w samo południe, wejście na drewniany, klasycznie zaprojektowany statek. W programie: 4 godzinna wyprawa ze spektakularnym widokiem na Zatokę Halong, zwiedzanie jaskiń i grot na zatoce, zwiedzanie wioski rybackiej, obiad i kolacja ze świeżymi owocami morza. Nocleg na statku. (Posiłki: S, O, K)

Dzień 4
Wczesnym rankiem, podziwianie wschodu słońca na zatoce, odkrywcza wyprawa do zatoki Bai Tu Long z szansa na zrobienie pięknych zdjęć. Pożegnalny obiad, powrót do portu w Halong. Transfer na dworzec kolejowy w Hanoi. Nocleg w pociągu do Hue. (Posiłki: S, O)

Dzień 5
Po przyjeździe na dworzec kolejowy, spotkanie z przewodnikiem i zakwaterowanie w hotelu w Hue. Następnie wyruszymy na przejażdżkę smocza łodzią po trójkącie Rzeki Perfumowanej, spływ w dól rzeki na wizytę do Pagody Pani Niebios – najlepiej zachowanego zabytku religijnego w Hue, dalsza przejażdżka samochodem na zwiedzanie Pałacu Królewskiego – 143 - letniej rezydencji dynastii Nguyen. Po obiedzie w lokalnej restauracji zwiedzimy dwa wykwintnie zaprojektowane Mauzolea: Króla Tu Duc i Khai Dinh. Następnie dwugodzinna podróż do Hoi An. Po drodze mijamy małą wioskę rybacka w Lang Co, przejeżdżamy przez przełęcz Hai Van (przełęcz w obłokach), ze szczytu podziwiamy spektakularny widok na panoramę brzegu morza centralnego. Przyjazd do Hoi An późnym popołudniem,zakwaterowanie w hotelu w Hoi An. Kolacja i nocleg w Hoi An. (Posiłki: S)

Dzień 6
Po śniadaniu: eskortowana wycieczka do ruin w My Son, 60 km od Hoi An. My Son jest kompleksem ruin, pozostałością po starożytnej stolicy Champa, która swoja datą sięga VII n.e. Zabytek został odkryty przez francuskich kolonistów w 1885 roku. Kompleks Ruin w My Son został zarejestrowany przez UNESCO jako Światowe Dziedzictwo Kulturowe w 1999 roku. Powrót do Hoi An na obiad w lokalnej restauracji. Po południu – zwiedzanie Starego Miasta, domu kupców, chińskiej świątyni, 400-letniej pagody – mostu nad rzeką i barwnego targu w Hoi An. Kolacja i nocleg w Hoi An. (Posiłki: S)

Dzień 7
Po śniadaniu, transfer do Danang i przelot do Sajgonu. Po wylądowaniu transfer i zakwaterowanie w hotelu. Po obiedzie kontynuujemy wycieczkę do Sajgońskiej Poczty, Katedry Najświętszej Maryi Panny, Dawnego Pałacu Prezydenckiego, Muzeum Pozostałości po Wietnamskiej Wojnie oraz Chińskiej Handlowej Dzielnicy w centrum. Nocleg w Sajgonie. (Posiłki: S)

Dzień 8
Po śniadaniu zaczyna się wyprawa do Tunelu Cu Chi. Na miejscu zwiedzimy bazę wojenną o długości 250 km, zbudowaną przez armię Viet Congu w 1965 roku. Podziemny system kanałów przecina rzekę Sajgon i jest nazwany także Żelaznym Trójkątem Wietnamu. Tunele Cu Chi grały bardzo ważną rolę w czasie wojny z Amerykanami. Poprzez ten skomplikowany system podziemnych korytarzy, armie Viet Cong mogły kontrolować ogromny obszar wsi, znajdującej się od 30 do 40 km od Sajgonu. Tunele biorą swój początek od Sajgonu, kończąc na granicach z Kambodżą. Labirynt dzielił się na wiele pięter, z mnóstwem drzwi - pułapek, specjalnie zaprojektowanych obszarów zamieszkania, spiżarni, kuchni, fabryki broni, szpitali polowych i centrum dowodzenia. Pozostałości po dawnym tunelu stały się dzisiaj atrakcją turystyczną dla zwiedzających z całego świata. Turyści będą mieli okazję wcielić się w życie Wietnamczyków w czasie wojny z Amerykanami. Tunele zostały rozszerzone dla potrzeb turystycznych (przy oryginalnej szerokości, wstęp do nich byłby niemożliwy do wykonania!) Dla zainteresowanych jest także możliwość strzelania z karabinu AK47 lub MK16 z pobliskiej strzelnicy. Stare drewniane tarcze przypominają te z amerykańskiej floty. Przez autostradę numer 01, kontynuujemy podróż do My Tho w Delcie Mekongu. Po drodze mijamy pola ryżowe i plantacje w Hau Nghia, Duc Hoa. Kosztowanie specjałów Mekongu w restauracji Ngoc Gia Trang. Po obiedzie: wyprawa łodzią po górnej części Mekongu, obserwacja życia na rzece, zwiedzanie lokalnego targu owoców. Dalsza podróż łodzią w dół rzeki, krótka wizyta w lokalnym składzie łodzi. Kończymy podróż na wyspie Thoi Son z przeprawą przez zielone sady, z szansą na skosztowanie tropikalnych owoców, występ muzyki ludowej. Powrót do Sajgonu późnym popołudniem. Nocleg w Sajgonie. (Posiłki: S)

Dzień 9
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu w Sajgonie, transfer samochodem i przelot do Siem Reap. Po przyjeździe do Kambodży zostaniemy powitani przez lokalnego przewodnika i pojedziemy prosto do hotelu. Następnie przejazd do Starożytnej Świątyni Angkor Thom (XII wiek). Angkor to kamienna pozostałość legendarnego królestwa Khmerów sięgającego od dzisiejszej Tajlandii po Wietnam (od IX do XIV wieku). Potem świątynie pochłonęła dżungla. Wyłoniły się na nowo w XIX wieku dzięki Francuzowi Henrie Mouhot, który odnalazł ruiny świątyń ozdobionych posągami Buddy i płaskorzeźbami apsar, niebiańskich tancerek. Inne ciekawe relikty to m.in Południowa Brama, Świątynia Bayon (z 54 wieżami, każda jest wygrawerowana 200 uśmiechniętymi obliczami Avolokitesvara), Królewska Barykada, Phimeanakas, Taras Słoni, Taras Trędowatego Króla…Po południowej sjeście wracamy do kompleksu świątynnego, aby obejrzeć najsłynniejszy jego zabytek - Angkor Wat. Oglądamy to arcydzieło architektury z XII wieku, uznawane za największą sakralną budowlę świata. Na zakończenie dnia docieramy do świątyni Phnom Bakheng, z której obserwujemy zachód słońca z widokiem na Western Baray i Angkor Wat. (Posiłki: S,K)

Dzień 10
Rano kolejno oglądamy świątynie Prasat Kravan, Srah Srang Banteay Kdei, porośniętą starymi drzewami świątynię Ta Prohm, następnie piramidalną Ta Keo, pięknie ozdobioną niewielką świątynię Thomannon. Po południu odwiedzamy bardzo ciekawą świątynię Preah Khan, usytuowaną na wodzie Neak Pean, niewielką Ta Som, East Mebon - świątynię ze słoniami. Na zakończenie dnia docieramy do świątyni Takeo, Thommanon Chau Say Tevoda z której podziwiamy drugi zachód słońca nad Angkorem. Powrót na nocleg do hotelu w Siem Reap. (Posiłki: S)

Dzień 11
Wolny czas na robienie zakupów i transfer na lotnisko w Siem Reap. Przelot do Luang Prabang, odebranie bagaży i transfer do hotelu. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku, odwiedzamy imponujący stupę Wat Vison, sanktuarium Wat Aham i Wat Mai. Następnie wspinamy się na szczyt Mount Phousi Hill by zobaczyć pozłacaną stupę jak również piękny widok zachodu słońca na miasto i rzekę Mekong. Stamtąd przejazd na Nocny Targ , gdzie można znaleźć piękne wyroby robione ręcznie z tkanin - wykonane przez plemiona górskie i mieszkańców okolicy Luang Prabang . Noclegi w Luang Prabang (Posiłki: S)

Dzień 12
Dziś zwiedzamy najstarsze świątynie miasta Wat Sene i wspaniałą Xiengthong Wat. Jej dachy są położone nisko nad ziemią, co stanowi klasyczną laotańską architekturę. Następnie wybieramy się na rejs statkiem w górny bieg rzeki Mekong, która również daje nam przepiękny widok na spokojną okolicę. Poznajemy tajemnicze jaskinie Pak OU, dwie połączone jaskinie z tysiącami pozłacanych posągów Buddy o różnych kształtach i rozmiarach pozostawionych przez pielgrzymów. Po drodze zatrzymamy się w wiosce Ban Xanghai, gdzie produkowane jest lokalne wino ryżowe. Po powrocie, kilka minut jazdy do innej małej wsi Phanom Ban, która słynie z ręcznie zdobionych tkanin. Noclegi w Luang Prabang (Posiłki: S)

Dzień 13
Dziś zwiedzamy Muzeum Narodowe (zamknięte we wtorki) w dawnym Pałacu Królewskim. Pokazuje ono kolekcję artefaktów, odzwierciedlających bogactwo kultury Lao pochodzące z czasów pierwszych królów aż do ostatniego władcy. Będzie też czas, aby rozejrzeć się po tutejszym markecie - Central Market. Po zwiedzeniu tych zabytków rano, może być czas wolny (w zależności od lotu) lub zwiedzanie miasta i spacer po dzielnicy handlowej. Wycieczka kończy się transferem na lotnisko. Wylot z Luang Prabang do Hanoi a następnie do Warszawy. (Posiłki: S)

Cena wycieczki w sezonie niskim / za osobę ( Niski sezon 1 maja - 1 września)

Standard hotelu/ilość osób            1 Star      2 Star       3 Star        4 Star       5 Star
2 osoby                                                 ----          ---     1,806 USD    2,056 USD     ----
4 osoby                                                 ----          ---     1,433 USD    1,682 USD     ----
6 osób                                                   ----         ---      1,221 USD    1,471 USD     ----
8 osób                                                   ----         ---      1,146 USD    1,395 USD     ----

Dopłata do pokoju sgl                        0 $       0 $         336 USD       616 USD     0 $

W CENIE PROGRAMU:

  transport samochodem (nowy, klimatyzowany)
  angielski przewodnik
  zakwaterowanie (pokój 2 - osobowy) wraz z wliczonym śniadaniem
  posiłki wymienione w programie
  prywatna kabina na statku w Halong
  przejazd pociągiem nocnym z Hanoi do Hue
  godzinna przejażdżka rikszą po Hanoi
  koszty wstępu do zabytków

CENA NIE ZAWIERA:
  kosztu międzynarodowych biletów lotniczych: Warszawa – Hanoi – Warszawa
  ceny przelotu Danang - Sajgon = 85 USD/osoba (włączając podatki)
  ceny przelotu Sajgon – Siem Reap = 187 USD/osoba (włączając podatki)
  ceny przelotu Siem Reap - Luang Prabang = 298 USD/osoba/ (włączając podatki)
  ceny przelotu Luang Prabang -Hanoi: 224 USD/ osoba/ (włączając podatki)
  kosztu wizy do Wietnamu i Kambodży
  ubezpieczenia turystycznego
  napojów
  napiwków i innych kosztów niewymienionych w programie
  wczesne kwaterowanie w hotelu lub późne wykwaterowanie z hotelu

Uwagi:
* S :Śniadanie; O :Obiad; K:Kolacja
* Godzina zakwaterowania w hotelu: 12.00 P.M, wykwaterowanie do 02.00 P.M
* Cena biletów lotniczych może ulec zmianie
* Program jest ramowy, kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.