+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Tajlandia to kraj, który zachwyci nas bogactwem barw, przepychem świątynnych wnętrz, bujną tropikalną przyrodą, wyjątkową tradycją, religią wkradającą się w codzienne życie mieszkańców i wszechobecnym uśmiechem. Tajlandia to spotykane na każdym kroku posągi łagodnie uśmiechniętego Buddy, zatłoczone ulice, liczne stargany oferujące specjały tajskiej kuchni i nieustanna atmosfera święta, która przyczynia się z kolei do wrażenia chaosu. Jest to jednak pozytywna forma tego zjawiska, gdyż przyjazne usposobienie tutejszych mieszkańców skutecznie łagodzi wszelkie napięcia.


Miasto                               DELUXE HOTELS                                           FIRST CLASS HOTELS

Bangkok                           CHATRIUM SUITES                                      EASTIN MAKASSAN
Phitsanulok                AMARIN LAGOON HOTEL                            AMARIN LAGOON HOTEL
Lam Pang                         Wienglakor HOTEL                                  Tipchang Lampang Hotel
Chiang Mai                   D 2 CHIANG MAI                                     IMPERIAL MAE PING CHIANG MAI
Chiang Rei             DUSIT ISLAND RESORT                     THE LEGEND CHIANG RAI CHIANG RAI
Koh Samui     CENTARA GRAND BEACH RESORT                  AMARI PALM REEF RESORT
Program: BANGKOK - PHITSANULOK - LAM PANG - CHIANG MAI - CHIANG RAI – KOH SAMUI

Dzień 1 - 2
Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed planowanym wylotem samolotu, odebranie dokumentów podróży i odprawa paszportowo - bagażowa. Przelot do Bangkoku z przesiadką w Europie lub Azji (przylot następnego dnia). Po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym przewodnikiem i transfer do wybranego hotelu, zakwaterowanie w pokojach oraz czas wolny na odpoczynek po podróży lub indywidualne zwiedzanie miasta. Nocleg w hotelu w Bangkoku.

Fakultatywnie: Powitalna kolacja w restauracji "Silom Village". Podczas posiłku muzyka i pokaz tradycyjnego tańca tajskiego.

Uwaga: zakwaterowanie w hotelach mozliwe od godziny 14:00, wymeldowanie o 12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie lub późniejsze wymeldowanie uzależnione jest od dostępności pokoi oraz dodatkowo płatne.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd na całodzienne zwiedzanie stolicy Tajlandii. W programie m.in: Świątynia Wat Traimit z 5,5 tonowym posągiem Buddy wykonanym ze złota, dzielnica chińska, a tam Świątynia Wat Po - największa i najstarsza świątynia w Bangkoku z posągiem leżącego Buddy, Wielki Pałac Królewski ze Świątynią Wat Phra Kaeo będącą najcenniejszym i najwybitniejszym osiągnięciem tajskiej sztuki sakralnej, w której znajduje się słynny posąg Szmaragdowego Buddy. Pałac Królewski jest kompleksem budynków, służących od XVIII do połowy XX wieku jako oficjalna rezydencja króla Tajlandii. Kompleks pałacowy znajduje się na wschodnim brzegu rzeki Menam, stanowiącej naturalną granicę kompleksu. Z pozostałych stron teren Wielkiego Pałacu ogrodzony jest murem obronnym o łącznej długości 1900 metrów. Teren kompleksu zajmuje powierzchnię 218400m². Integralną częścią Pałacu jest najważniejszy obiekt sakralny w królestwie - świątynia Wat Phra Kaeo, znana również jako Świątynia Szmaragdowego Buddy. Została ona wybudowana w 1902 r. Budynek mieści mnóstwo posągów Buddy ze złota, srebra i kamienia, a nad wszystkim góruje właśnie Szmaragdowy Budda na złotym cokole z baldachimem o pięciu parasolach oraz drugi, naturalnej wielkości Budda z lanego złota, ważący 75 kg, rzeźbiony i zdobiony drogimi kamieniami. Posadzka świątyni pokryta jest w całości płytkami ze srebra, ściany zaś inkrustowane są malowidłami, przedstawiającymi oczywiście sceny z życia Buddy. Zarówno Wielki Pałac jak i Wat Phra Kaeo, zostały zbudowane w 1782 r. przez Króla Ramę I – pierwszego monarchę Dynastii Chakri.

Po zwiedzaniu czas wolny na spacer: możliwość zobaczenia Sanam Luang - (“pole królów” lub “królewskie tereny”) to jeden z nielicznych w Bangkoku niezabudowanych obszarów – tradycyjne miejsce królewskich kremacji, dorocznego festiwalu puszczania latawców oraz Królewskiej Ceremonii Zasiewów. Jest to zarazem jeden z najprzyjemniejszych rejonów miasta, gdzie znajdują się sanktuarium Lak Muang oraz położony na granicy z Sanam Luang Bazar Amuletów. Sąsiednie ulice pełne są sprzedawców oferujących maści, mikstury i amulety mające zapewnić szczęście, powodzenie w miłości oraz chronić przed złymi duchami. Wróżbici przepowiadają przyszłość z ręki oraz z gwiazd. Do ważniejszych atrakcji turystycznych Sanam Luang należą Wat Mahathat, cieszący się największą w Tajlandii sławą ośrodek studiów buddyjskich, i Muzeum Narodowe. Powrót do hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Bangkoku.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Ayutthaya. Po drodze zobaczymy Bang Pa In - kompleks pałacowy używany jako letnia rezydencja królów. Położony jest nad brzegiem rzeki Chao Phraya około 60 km od Bangkoku. Składa się on z królewskiego pałacu w stylu chińskim, królewskiej siedziby oraz popularnego chińskiego pawilonu położonego w środku stawu. Po zwiedzaniu przejazd do dawnej stolicy Syjamu, która została wpisana na listę UNESCO.

Ayutthaya leży na wyspie otoczonej wodami trzech rzek płynących na południe do Zatoki Syjamskiej. W latach 1350 – 1767 była to stolica kulturalna formującego się właśnie państwa tajskiego. Dzięki strategicznemu położeniu miasto bogaciło się na handlu drogą wodną, a także było niemal nie do zdobycia przez wiele dziesięcioleci. Upadło jednak w końcu w roku 1767 po dwuletnim oblężeniu przez wojska birmańskie i rodzina królewska musiała uciekać, aby ratować życie. To wtedy dotarli z resztką ocalałej armii do znajdującej się na brzegu Menamu wioski Bangkok, która z biegiem lat została przekształcona w wielomilionowe miasto, które widzimy dzisiaj. W programie zwiedzanie Parku Historycznego i najbardziej interesujących Świątyń - Wat Chaiwathanaram, Wat Phra Srisampetch. Przejazd do Lopburi - zwiedzanie ruin Światyń War Phra Sri Ratana oraz Phra Prang Sam Yod. Przejazd do Phitsanulok, zakwaterowanie w hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Phisanulok.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie Phisanulok. W programie Kaplica Phisanulok oraz Świątynia Wat Phra Sri Ratana Mahathat (najważniejsza świątynia miasta, w której przechowywany jest posąg Buddy Phra Chinnarat). Przejazd do Sukhothai (lista UNESCO)- pierwszej stolicy Syjamu. Na terenie znajdującego się tu parku archeologicznego znajdują się ruiny pałacu królewskiego, kilkudziesięciu świątyń oraz posągi Buddy z XIII wieku. Następnie przejazd do bliźniaczego miasteczka Sri Satchanalai - zwiedzanie najbardziej interesujących świątyń i ruin miasta. Lunch (dodatkowo płatany). Po posiłku przejazd dalej na północ do Lampang. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Lam Pang.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie najlepiej zachowanych świątyń w mieście: Wat Phra Dhat Lampang Luang oraz Wat Phra Keo Don Tao. Przejazd do Lamphun - tutaj znajduje się Świątynia Wat Haripoonchai. Przyjazd do Chiang Mai, zakwaterowanie w hotelu i wyjazd na zwiedzanie okolicy, które rozpoczniemy od wizyty w jednym z najbardziej popularnych miejsc na zakupy - San Kampaeng. Miejsce znane jest ze sprzedaży oryginalnego tajskiego jedwabiu, bawełny i innych cennych produktów. Wieczorem (fakultatywnie): tradycyjna kolacja Kantoke (są to posiłki przygotowywane według starych tradycji północnej Tajlandii); podczas kolacji występy artystyczne plemion Akha, Yao, Lahu, Meo oraz Karen; możliwość uczestniczenia w przedstawieniu. Transfer do hotelu. Nocleg w Chiang Mai.

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie terenu Chiang Mai. Chiang Mai jest największym i najważniejszym miastem północnej Tajlandii, jest ważnym centrum kulturalnym i religijnym, słynie z przyjemnej atmosfery i pięknej scenerii. Położenie wśród gór sprawia, że klimat nie jest tu tak męczący, jak na południu kraju czy w samej stolicy. Miasto obfituje w świątynie, muzea, bazary, knajpki, restauracje i wiele innych atrakcji. W programie m.in: Świątynia Wat Chiang Man - najstarsza ze wszystkich świątyń w Chiang Mai, wzniesiona w 1296 r. Lokalnym skarbem przechowywanym w tej świątyni są figurki Buddy, kamienna – Phra Sila Khao i wykonana z kryształu – Phra Setangamani (podobno posiada ona moc wywoływania deszczu), Wat Phrasing (największa świątynia w mieście, założona w 1345 r), Wat Jedihuang (założona w 1411 r, kiedyś był tu przechowywany posąg Szmaragdowego Buddy), Wat Suan Dok. Po południu dalsze zwiedzanie - przejazd wśród pięknych krajobrazów do Świątyni Wat Phrathad Doi Suthep. Jest to najważniejsza świątynia północnej Tajlandii i jedna z najpiękniejszych w całym kraju. Przechowywane są w niej relikwie Buddy. Świątynia położona jest na górze, ok. 800 metrów nad miastem. Roztacza się stamtąd piękny widok na miasto i całą dolinę. Następnie przejazd do wioski Meo Doi Pui w której zamieszkuje plemię Meo znane ze swojej unikatowej kultury i przepięknych strojów (przejazd do wioski lokalną ciężarówką). Powrót do hotelu. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Chiang Mai.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Chiang Rai. Chiang Rai jest najbardziej na północ wysuniętą częścią Tajlandii, która nazywane jest też „Złotym Trójkątem”. Tutaj schodzą się bowiem granice Tajlandii, Laosu i Birmy. Ten region jest atrakcyjny przede wszystkim dla tych, którzy lubią piesze wędrówki oraz mogą obejść się bez morza i plaży. Krajobraz jest usiany górskimi wioskami, zabytkami historycznymi, zalesionymi górami i piękną przyrodą. Przejazd do Wiang Pa Pao, gdzie znajdują się gorące źródła, następnie Mae Chan - gdzie znajdują się wioski plemion Yao i Akha. Kolejny punkt to Chiang Saen - historyczne miasto (założone w 1260 r), położone na terenie Złotego Trójkąta nad Mekongiem przy granicy z Laosem. Zwiedzanie słynnego Złotego Trójkąta znanego z uprawy maku lekarskiego, służącego do uzyskiwania opium. Przerwa na lunch (dodatkowo płatny). Po lunchu wyjazd w kierunku Mae Sai - jest to małe miasteczko, w którym znajduje się przejście graniczne z Birmą. Dla chętnych możliwość zakupu miejscowych potraw i trunków. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Chiang Rai.

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd na dalszą część zwiedzania regionu Chiang Rai. Przejazd do wioski kobiet o długich szyjach (Long Neck Women Village) - Mae Hon Son. Północna Tajlandia jest domem dla jednego z najbardziej znanych plemion. Chociaż wiele osób o nich słyszało, prawie nikt nie zna nazwy tego plemienia, nazywając ich zwyczajnie „długimi szyjami”, „żyrafami” lub „smoczycami”. Plemię Karen zamieszkuje rejony trzech prowincji: Mae Hong Son, Chiang Mai oraz Chiang Rai. Swoją popularną nazwę zawdzięczają specjalnym obręczom, które noszą wokół szyi. Obręcze zakłada się już kilkuletnim dziewczynkom, aby przyzwyczaić je do ich noszenia. Dorosłe kobiety zakładają aż do 25-ciu obręczy jednocześnie, które mogą ważyć nawet ponad pięć kilogramów. Następnie przejazd do wioski, gdzie zamieszkuje plemię Lisu. Plemię Lisu mieszka w wielu miejscach w Tajlandii Północnej, głównie w rejonach górskich, a oryginalnie pochodzi z Tybetu. Kobiety ubrane są w długie kolorowe tuniki i czasami czarne turbany z ozdobami. Przerwa na lunch (dodatkowo płatny), który zjemy w Tha Ton - małym miasteczku na granicy dwóch państw: Tajlandii i Birmy. Po lunchu przejazd do Phatai, gdzie zamieszkuje plemię Lahu (plemię to, przybyłe z Tybetu na początku XX wieku, znane jest w regionie jako najzręczniejsi myśliwi). Tutaj odbędziemy rejs łodzią po rzece Kok którą dopłyniemy do gorących źródeł Pong Nam Lon, gdzie będzie czekał na nas autokar, który zawiezie nas do hotelu. Po przyjeździe czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Chiang Rai.

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko Chiang Rai. Przelot do Bangkoku (10:35 - 11:55). Następnie przelot z Bangkoku na wyspę Koh Samui (15:30-16:35). Po przylocie na miejsce przywitanie z miejscowym przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg na Koh Samui.

Koh Samui jest trzecią, po Phuket i Koh Chang największą wyspą Tajlandii. Plaże są piękne i zadbane, woda jest idealna, warunki do uprawiania snorkelingu i morskiego kajakarstwa są wyśmienite. Na wyspie jest kilka dość ciekawych miejsc do zobaczenia, na przykład wielki, dwunasto metrowy posąg Buddy w Wat Phra Yai, kilka dość efektownych wodospadów, czy słynne skały w charakterystycznym kształcie penisa i vaginy. Można też odwiedzić farmę węży i krokodyli, małpi teatr, ogród motyli, akwarium morskie i pojeździć na słoniu.

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie wyspy jeepami. Ok. 3/4 powierzchni Samui pokrywają góry i lasy. Zapraszamy na wyprawę jeepami do wnętrza wyspy. Zobaczymy prawdziwą dżunglę i urwiska. Przejazd wśród plantacji do miejsca, z którego rozpoczniemy przejażdżkę na słoniach. Zatrzymamy się także na plantacji drzew kauczukowych. Następnie zatrzymamy się na najwyższej górze na wys. 650 m n.p.m., skąd rozpościera się wspaniały widok na Samui i okoliczne wysepki. Tutaj chwila odpoczynku i czas na lunch. Kolejnym punktem wyprawy będzie wodospad Tar Nim - dla chętnych czas na kąpiel. Powrót do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg na Koh Samui.

Dzień 12
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Parku Morskiego Angthong National Park, który znajduje się około 20 kilometrów od Koh Samui. Wypłynięcie szybką łodzią z portu Nathon Pier. Morski Park Narodowy Angthong to będący pod całkowitą ochroną obszar składający się z 40 malowniczych wysp. Wszystkie wyspy są niezamieszkałe i nierozwinięte poza jedną. Wyspy przypominają krajobraz Koh Samui, które tak właśnie wyglądało 30 lat temu przed rozwojem turystyki i infrastruktury. Niezwykły krajobraz parku stanowią bujnie porośnięte wyspy z białymi plażami, krystalicznie czystą wodą i drzewami kokosowymi. Film "Wyspa" z Leonardo Di Caprio był częściowo kręcony właśnie w Parku Angthong. Podczas wycieczki możliwość eksploracji naturalnych jaskiń, kąpiel w turkusowych lagunach. Ponadto dopłyniemy również na Wyspę Mae Koh, gdzie znajduje się słone jezioro. Lunch będzie serwowany na łodzi podczas gdy my będziemy płynąć w kierunku kolejnej wyspy - Wau Ta Lab, która znajduje się na terenie Parku Narodowego. Tutaj możliwość kąpieli, snoorkelingu i relaksu na plaży. Po wycieczce transfer do hotelu, czas wolny do dypozycji uczestników. Nocleg na Koh Samui.

Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko Koh Samui. Przelot do Bangkoku (09:15 - 10:20). Po przylocie na lotnisko w Bangkoku przejście do terminalu międzynarodowego. Odprawa paszportowo - bagażowa i wylot do Polski przez jedno z europejskich miast.

Dzień 14
Przylot na Okęcie, pożegnanie i koniec imprezy.

Opis wycieczki - przy pomocy serwisu: http://www.abctajlandia.pl/


CENY WYJAZDU

Tajlandia 14 dni          Cena za osobę w USD ( przy danej grupie )                  

Deluxe hotels                       First class hotels             
2 osoby - 2283                               2043                        
3 osoby - 1906                               1653
4 -6 osób - 1873                            1618
7 - 10 osób - 1763                         1498
11 - 14 osób - 1592                       1319
15 + 1 osób - 1526                        1249
20 + 1 osób - 1428                        1147
25 + 1 osób - 1417                        1129
30 + 1 osób - 1389                        1101

W cenie:
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko oraz wszystkie wymienione w programie
 • zakwaterowanie w wybranym hotelu w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem
 • transfer łodziami, lokalną ciężarówką oraz jeepami (według programu)
 • zwiedzanie oraz bilety wstępu do obiektów opisanych w programie
 • 2 lunche na Koh Samui (podczas rejsu i wyprawy jeepami)
 • opieka kontrahenta (w języku angielskim)
 • przewodnik w języku angielskim

Dodatkowe opłaty:

 • przelot międzynarodowy oraz opłaty lotniskowe + przeloty wewnętrzne
 • opłata wylotowa z Bangkoku 500 Baht (ok. 11,00 EUR)
 • wydatki osobiste
 • zwyczajowe napiwki
 • posiłki oraz napoje niewymienione w programie: lunche + kolacje.