+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Niesamowici ludzie, górskie krajobrazy oraz kuchnia to z pewnością nie jedyne czynniki, które przyciągają jak magnes coraz liczniejszych turystów. Prastara kultura, ogromna ilość zabytków, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz oryginalny folklor to tylko niektóre z bogatych walorów tego kraju. Brak komercji i tłumów turystów to chyba jednak największa zaleta Gruzji. Przybywający tutaj turyści mogą liczyć na niezwykłą gościnność Gruzinów, którzy chętnie wskażą drogę, podzielą się domowym winem, podyskutują o życiu, przenocują i zaproszą na tradycyjną ucztę. Wielkim atutem tego dosyć małego kraju jest niebywała różnorodność krajobrazów i kultury. W czasie kilkugodzinnej przejażdżki można przemierzyć niemal wszystkie strefy klimatyczne, a równie szybko zmieniają się grupy etniczne, języki i architektura....

Zapraszamy do jednego z najbardziej gościnnych krajów na świecie!!!

Zakwaterowanie:

5 nocy w hotelu 3* w Tbilisi,
1 noc w hotelu 3* w Akhaltsikhe,
1 noc w hotelu 3* w Kutaisi,
1 noc w hotelu 3* w Sighnaghi

Noclegi w hotelach 3* na całej trasie wyjazdu. Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych.Dzień 1
Przelot do Tbilisi. Po przylocie na miejsce odebranie bagaży, przywitanie z miejscowym kontrahentem i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w pokojach, a następnie śniadanie. Po posiłku spotkanie z przewodnikiem w recepcji hotelowej i wyjazd na zwiedzanie miasta.

Gruzińska stolica Tbilisi ma za sobą długą i fascynującą historię. Została założona w czwartym wieku przez króla Vakhtang Gorgasali, nazwana na cześć ciepłych źródeł wód mineralnych, w szybkim tempie rozwinęła się w główne miasto na Kaukazie. Przed XII w. Tbilisi było jednym z najważniejszych miast pod względem politycznym, ekonomicznym i kulturalnym na Bliskim Wschodzie. Miasto było jednym z kluczowych punktów na drodze słynnego Jedwabnego Szlaku, łączącego Europę i Azję.

Pierwszym punktem naszego zwiedzania będzie kościół Metekhi z XII w., który położony jest na klifie nad rzeką Mtkvari. Następnie przekroczymy most 100 000 męczenników, gdzie w 1227 roku właśnie taka liczba ortodoksyjnych chrześcijan została ścięta przez armię turecką, prowadzoną przez sułtana Jalal al-Din of Khwarazm po tym, jak odmówili oni przestrzegać jego rozkazów, żeby przekroczyć most i obrazić wiarę chrześcijańską plując na świętą ikonę przyniesioną z kościoła Sioni. Następnie spacer przez Abanotubani (co oznacza dosłownie dzielnicę łaźni). To właśnie tutaj znajdują się lokalne Spa, które od wieków gościły poetów, pisarzy, muzyków a także królów. Po wizycie w jednym z takich kąpielisk spacer pod górę i zwiedzanie Fortecy Narikala. Z tego punktu będziemy mieli niesamowitą panoramę na pełne kontrastów miasto. Stare Miasto słynie ze zdumiewającej mieszanki różnych kultur. Znajdują się tutaj meczety, synagogi, ormiańskie i rzymskie katolickie kościoły, które harmonijnie współgrają ze wspaniałymi kościołami gruzińskimi oraz tutejszą architekturą. Drewniane domy z otwartymi rzeźbionymi balkonami, które wznoszą się nad Świętą Górą Mtatsminda oraz Fortecą Narikala, wydają się witać wszystkich odwiedzających. Miasto ze swoimi wielokulturowymi targowiskami, na których występuje duża różnorodność produktów i języków, ma z pewnością kosmopolityczną atmosferę. Po tej części zwiedzania lunch (we własnym zakresie).
Następnie zwiedzanie okazałej Katedry Sameba (Św. Trójcy), arcydzieła gruzińskiej katolickiej architektury. Katedra została zbudowana w celu upamiętnienia 1500 – tnej rocznicy autokefalii kościoła Gruzji oraz 2000 – nej rocznicy narodzenia Jezusa Chrystusa. Po zwiedzaniu powrót do hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 2
Po śniadaniu w hotelu wyjazd na dalsze zwiedzanie Gruzji. Przejazd wzdłuż Gruzińskiej Drogi Wojennej. Pierwszy przystanek przy kompleksie architektonicznym Ananuri, które było rezydencją władców Aragvi. Cały kompleks składa się z kilku budynków, które były używane w przeszłości do różnych celów: modlitwy, walk, a także jako gospodarstwa domowe. Kościół Św. Maryi Dziewicy jest głównym punktem fortecy. Fasada kościoła jest udekorowana wyrafinowanymi płaskorzeźbami i ornamentami, a całego widoku dopełnia malownicze jezioro, które znajduje się u podnóża. Po zwiedzaniu kontynuujemy naszą podróż wśród coraz bardziej górzystego krajobrazu. Po przejechaniu Gudauri (kurortu narciarskiego) kierujemy się prosto do Kazbegi lub Stepantsmidna, małej wioski położonej w górach Kaukazu na poziomie 1700 m n.p.m oraz około 170 km na północ od Tbilisi. Po dojechaniu na miejsce do Kazbegi będziemy kierować się w stronę Kościoła Gergeti Trinity, który położony jest 2127 m n.p.m powyżej wioski Stepantsmidna. Trasa ta jest doprawdy niezwykle urocza – otoczona przepięknymi górami i malowniczymi dolinami. Droga będzie nas prowadzić przez lasy aż do ogromnego płaskowyżu, gdzie na samym końcu urwiska znajduje się przepiękny kościół. Po dotarciu na miejsce czeka nas niesamowity widok – Góra Kazbeg (5047), która jest trzecim co do wysokości szczytem na Kaukazie oraz bajkowa wręcz dolina Kazbegi. Kazbeg jest uważany za miejsce, które zostało wspomniane w mitologi greckiej jako wieczne więzienie półboga Prometeusza, który był przykuty do góry Kaukazu jako kara za ukradzenie ognia i danie go ludziom. Lunch w jednym z gospodarstw agroturystycznych w towarzystwie rodziny gruzińskiej. Podczas lunchu poznany tajniki jednego z narodowych dań gruzińskich – chinkali (gruzińskie pierogi z mięsnym farszem, które były typowe dla regionu górskiego, a obecnie znane w całym kraju). Po zwiedzaniu i posiłku udamy się w drogę powrotną do Tbilisi. Przejazd do hotelu, kolacja we własnym zakresie. Wieczór wolny do dyspozycji uczestników.

Dzień 3
Po śniadaniu chwila czasu wolnego w hotelu lub zwiedzania okolicy. Następnie przejazd w kierunku wioski Magharos Kari na rafting. Rafting, podobnie jak inne sporty ekstremalne, staje się coraz bardziej popularny wśród turystów odwiedzających Gruzję. Nie brakuje tam górskich rzek i strumieni, które idealnie nadają się do uprawiania tego sportu. Do wzięcia udziału w tej wyprawie doświadczenie jest przydatne, ale niekonieczne. Konieczna jest natomiast umiejętność pływania oraz odwaga i wyobraźnia w celu przeżycia "samego siebie" w stresie walki z górskimi rzekami, w otoczeniu przepięknej przyrody. Przed spływem odbędzie się krótkie szkolenie poprzedzone przydzieleniem osobistego sprzętu potrzebnego do płynięcia w pontonie: kamizelek ratunkowych, kasków oraz wioseł. Po przeszkoleniu i zapoznaniu się ze swoim przewodnikiem zaczynamy spływ!!! Nie należy zapominać o zręcznym kierowaniem pontonem - niespodziewane kąpiele w cenie. Po raftingu czas na przebranie się oraz lunch (we własnym zakresie). Następnie przejazd do Tbilisi. Popołudnie i wieczór do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Mcchety. Naukowcy datują powstanie miasta na II wiek przed Chrystusem. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii od roku 500 przed Chrystusem aż do 500 naszej ery. To właśnie tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV wieku n.e. Obecnie miasto oraz jego zabytki wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jako pierwszy zwiedzimy Klasztor Jvari, który pochodzi z VI wieku i położony jest na skalistej górze u zbiegu rzek Mtkvari i Aragvi. Z tego miejsca rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto oraz Katedrę Svetitskhoveli. Po zwiedzeniu klasztoru przejazd do Katedry Svetitskhoveli, pochodzącej z XI wieku. Kolejnym punktem jest przejazd do Gori, miasta w którym urodził się Stalin. Lunch w mieście we własnym zakresie. Po lunchu przejazd do miasteczka wykutego w skałach – Uplistsikhe, położonego na lewym brzegu rzeki Mtkvari, zbudowanego podczas pierwszej połowy pierwszego stulecia naszej ery. Te ogromne miasto - skała jest najstarszym i najbardziej imponującym arcydziełem gruzińskiej architektury. Znajduje się tutaj ponad 100 pokoi, korytarzy, a także ulic, dach teatru antycznego oraz system nawadniania. Niestety, miasto zostało bardzo zniszczone podczas trzęsienia ziemi oraz różnego rodzaju najazdów. Pomimo tego miasto – monument budzi podziw swoim potężnym wizerunkiem i nawet dzisiaj robi niesamowite wrażenie na zwiedzających. Przejazd do Akhaltsikhe, a następnie zakwaterowanie w hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie zamku Akhaltsikhe. Następie przejazd w kierunku kolejnego miasta wykutego w skale – Vardzia. Nasza trasa będzie prowadziła przez przepiękne, a zarazem surowe krajobrazy od Khertvisi aż do Vardzi, która położona jest niedaleko granicy z Turcją. Miasto to zostało zbudowane w XII w. i w latach jego świetności przebywało w nim około sześciu tysięcy mnichów, a podczas wojny stało się ono schronieniem dla pięćdziesięciu tysięcy uchodźców. Niestety, w XIII wieku trzęsienie ziemi zniszczyło sporą część skalnego miasta. Unikalne freski królowej Tamar oraz jej ojca króla Jerzego III czynią z tego miejsca prawdziwą perełkę. W programie zwiedzanie klasztoru, w którym żyje obecnie sześciu mnichów. Lokalny przewodnik oprowadzi nas wokół kompleksu i podzieli się z nami jego długą i absorbującą historią. Po zwiedzaniu przejazd do Tbilisi (po drodze lunch we własnym zakresie). Po przyjeździe do Tbilisi zakwaterowanie w hotelu i popołudnie oraz wieczór wolny do dyspozycji uczestników.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Kachetii – regionu znanego z uprawy winnic oraz najlepszego wina w kraju. Na początek – zwiedzanie zamku Ujarma, który jest otoczony przepięknymi lasami z niesamowitym i bajkowym krajobrazem na cały region Kachetii. Następnie odwiedzimy targowisko warzywne Telavi, które jest jednym z najsłynniejszych rynków w regionie. Przejazd w kierunku wioski Tsinandali, gdzie zobaczymy rezydencję księcia Alexandra Chavchavadze. Znana jest ona ze swoich ozdobnych ogrodów wybudowanych w XIX wieku. Spacer przez pokoje oraz sale Muzeum, a także wśród Ogrodu Botanicznego rozpościerającego się przed budynkami z pewnością zabierze nas do świata i czasów jego dawnych mieszkańców. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Gemi (lunch po drodze we własnym zakresie). Kościół Gremi jest jedną z najwspanialszych budowli antycznych tego regionu, pochodzącą z XVI wieku. Cały kompleks jest położony na wzgórzu i składa się z fortyfikacji, wewnątrz której znajdują się trójkondygnacyjny pałac królewski, kościół pod wezwaniem Michała Archanioła, wieża, zabudowania mieszkalne oraz piwnica, w której przetrzymywano wino. Całość kompleksu otaczają mury opatrzone w otwory strzelnicze, wieżyczki strzelnicze i wieże. Można również dostrzec pozostałości sekretnego tunelu prowadzącego do rzeki. Dzwonnica mieści również muzeum, gdzie znajdują się archeologiczne artefakty z XVI wieku.

Po zwiedzaniu przejazd w kierunku regionu Kvareli, gdzie zwiedzimy “Gvirabi” - specjalną jaskinię rzeźbioną w kilometrach w głąb skały. Tutaj odbędzie się również degustacja przepysznego wina samego właściciela kompanii Khareba. Po degustacji przejazd w kierunku jeziora Ilia, gdzie będziemy mieli chwilę czasu wolnego na relaks i spacer nad tym malowniczym jeziorem. Przejazd do Gurjaani, gdzie doświadczymy słynnej gruzińskiej gościnności oraz zrozumiemy choć trochę tutejszą tradycję. W „domu winnym Gurjaan” będzie czekała na nas lokalna rodzina i zaznajomi nas z tajnikami uprawy wina, jakie wytwarza się w prywatnych domach. W tradycyjnej gruzińskiej piwnicy winnej, nazywanej tutaj '' marani'' odbędzie się degustacja domowego wina trzymanego w '' kvevri'', czyli specjalnym pojemniku, który jest wbudowany w podłoże. Po degustacji weźmiemy udział w pieczeniu gruzińskiego chleba 'shoti' oraz tradycyjnych słodyczy "churchkhela". Ostatnim punktem programu będzie wspólna kolacja. Podczas kolacji pan domu zapozna nas i wprowadzi w tajniki tutejszych zwyczajów – jak np. rola ''tamady'' podczas gruzińskiej biesiady. Do kolacji będzie nam towarzyszyć grupa śpiewaków. Po wspólnie spędzonym wieczorze przejazd do Sighhnaghi i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu czas wolny na odkrywanie uroków XVIII-wiecznego królewskiego miasteczka Sighnaghi, położonego na wzgórzu, otoczonego przez stare mury obronne i wieże, pełne fontann i ręcznie rzeźbionych balkonów. Miasto zostało poddane renowacji i z powodu swojego romantycznego wyglądu i atmosfery nazywane jest także ''Miastem Zakochanych'' lub ''Miastem Miłości''. Gospodarka Sighnaghi opiera się głównie na produkcji wina i tradycyjnych dywanów. Miasto i jego okolica znana jest z pięknych krajobrazów oraz zabytków. Po rekonstrukcji miasta stało się ono ważnym ośrodkiem turystycznym Gruzji. Po zwiedzaniu lunch (we własnym zakresie), a następnie przejazd do Tbilisi. Popołudnie i wieczór wolne do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 8
W zależności od godziny wylotu – wymeldowanie i transfer na lotnisko na około dwie godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Warszawy. Po przylocie na lotnisko Okęcie pożegnanie i koniec imprezy.

W cenie:
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych: 5 nocy w hotelu 3*
 • posiłki zgodnie z programem
 • prywatna grupa śpiewaków podczas biesiady w Gurjaani
 • bilety wstępu oraz usługi lokalnego przewodnika
 • degustacja wina w: Gvirabi, Wine House Gurjaani.
 • wszystkie transfery wg programu komfortowym samochodem
 • usługi polskiego przewodnika
 • woda mineralna podczas transferów
 • ubezpieczenie turystyczne.

Uwaga: przy pobycie 2-4 osób: do dyspozycji klientów kierowca posiadający uprawnienia przewodnika (j. ang).

Dodatkowe opłaty:
 • przelot na trasie Warszawa – Tbilisi - Warszawa
 • lunche i kolacje
 • napoje niewymienione w programie
 • wydatki osobiste
 • zwyczajowe napiwki
 • wynajęcie jeepów w Kazbegi (około 30 EUR za samochód)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego podczas całej podróży: 255,00 EUR.

Ilość osób         Cena za osobę (w EUR)
       2                                1455
       4                                1048
       6                                  964
       8                                  879
15 – 20 osób                   770