+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Jeden z bardziej atrakcyjnych turystycznie regionów Indii, położony na południowo – zachodnim krańcu kraju. Tutaj żyją obok siebie muzułmanie, Żydzi, chrześcijanie i wyznawcy hinduizmu, panuje tolerancja i wszyscy zachowują odrębność tradycji i zwyczajów. Ciągnące się niemal wzdłuż całego wybrzeża liczne rozlewiska, rzeki, jeziora, labirynty kanałów, laguny, wysepki tonące w soczystej zieleni gajów palmowych i plantacji przypraw tworzą prawdziwie rajski pejzaż... National Geographic określił Keralę jako jeden z dziesięciu rajów na Ziemi. Nie na darmo: to miejsce, gdzie eksponuje się dobrze zachowaną tradycyjną kulturę oraz główne centrum ajurwedy, czyli starożytnego systemu medycyny indyjskiej.
Proponowane zakwaterowanie:   

                             Hotele 3*                        Hotele 4*                      Hotele 5*
Miejsce
Cochin             Hotel Grand                Avenue Regent                  Le Meridian
Munnar        Deshadan Mountain         Tea Country                     Tea County
Periyar                 Tree Top                Abad Green Forest            Elephant Court
Kumarakom    Green Field              East End Lake Song       Coconut Lagoon
Kovalam       Uday Samudra              Turtle on Beach             Leela Kempenski

Trasa: Cochin - Munnar - Periyar - Kumarakom - Kovalam - Trivandrum

Dzień 1
Lot z Warszawy do Cochin.

Dzień 2
Przylot do Cochin. Na lotnisku spotkanie z miejscowym kontrahentem, a następnie transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po zameldowaniu czas wolny do dyspozycji uczestników.

Cochin (Kochi) rozciąga się wzdłuż wysp i przylądków w przepięknej lokalizacji pomiędzy Morzem Arabskim oraz jego rozlewiskami; położone częściowo na stałym lądzie, a częściowo na małych, okolicznych wysepkach. Miasto zostało założone w 1341 roku, kiedy powódź utworzyła tutaj naturalny, bezpieczny port, który stał się główną zatoką dla handlu przyprawami na wybrzeżu Malabarskim. Cochin znalazło się na głównym szlaku handlowym pomiędzy Europą oraz Chinami. Tutejsi władcy zapraszali ludzi o różnych wyznaniach religijnych do osiedlania się na tych terenach, co szczególnie było atrakcyjne dla Żydów i Chrześcijan. Z biegiem czasu zaczęli oni się osiedlać, tworzyć własne społeczności, a także budować swoje miejsca kultu.

Wieczorem – wyjście w celu zobaczenia przedstawienia tradycyjnego tańca Kathakali (Kathakali traditional dance form). Po przedstawieniu powrót do hotelu i nocleg.

Kathakali to bardzo stylowy, klasyczny taniec indyjski, rozpoznawalny po bardzo atrakcyjnym makijażu postaci w nim występujących. Ich wyszukane kostiumy, szczegółowe i drobiazgowe gesty oraz precyzyjnie zdefiniowane ruch ciała, które są prezentowane z muzyką, a całości dopełnia dźwięk perkusji. Kathakali zalicza się do najbardziej wyszukanych i skomplikowanych. Tańczony jest tylko przez mężczyzn, wspaniale ucharakteryzowani aktorzy przedstawiają bogów i demony z Puran i Mahabharaty, odgrywając epizody odwiecznej wojny toczonej między siłami dobra i zła. Taniec ten wywodzi się z miejsca, w którym obecnie znajduje się stan Kerala. Narodził się w XVII w. i przez te wszystkie lata ciągle był ulepszany i aktualizowany przez poprawianie wyglądu, makijażu, gestów, a także tematów, które chcieli przedstawiać artyści.

Dzień 3
Po śniadaniu w hotelu, wyjazd na zwiedzanie Cochin. W programie m.in.: ulica żydowska (Jew Street), która znana jest z synagogi żydowskiej oraz tzw. starego miasta żydowskiego; zwiedzanie kościoła św. Franciszka, który był pierwszym europejskim kościołem wybudowanym w Indiach na początku XVI wieku. Na dziedzińcu placu kościoła został pochowany Vasco Da Gama; zwiedzanie Pałacu Holenderskiego w Mattanchery. Czas wolny na ulicy żydowskiej – jest to fascynująca i tętniąca życiem wąska ulica z dużą ilością sklepów, gdzie możemy kupić lokalne rękodzieła, pamiątki, antyki, a także etniczną odzież. Następnie wyjazd do fortu Kochi i zwiedzanie słynnych chińskim miejsc połowów – chińskie sieci rybackie, które są usytuowane na całym wybrzeżu.

Po południu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Munnar. Przejazd odbędzie się wśród wzgórz i i plantacji porośniętych kauczukiem i ananasami, a nasz hotel będzie na wysokości około 5500 m n.p.m., dlatego też zalecamy zabranie cieplejszej bluzy/polara. Po przyjeździe do hotelu zakwaterowanie i nocleg.

Munnar to jedno z najpopularniejszych górskich resortów w stanie Kerala oraz w całych południowych Indiach. Niegdyś było to tzw. „miasteczko pocieszenia i dobrego samopoczucia” założone wśród wzgórz przez brytyjskich plantatorów. Proponujemy zakwaterowanie w Ambady Estate, gdzie zostaniemy dwie noce. Jest to uroczy pensjonat z przepięknym widokiem na całą okolicę. Polecany dla osób, które szukają czegoś więcej, niż tylko miejsca do spania. Jednym z najbardziej ujmujących aspektów tego miejsca jest fakt, iż jest to wyjątkowa mieszanka dawnego królewskiego wdzięku z nowoczesną wygodą i komfortem. Pozostając w tym miejscu, jesteśmy przekonani, iż doświadczą Państwo tego, co najlepsze – przepiękna zieleń, niesamowite góry oraz wyjątkowo korzystny klimat.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie tutejszych gór. Samo miasteczko jest dość przyjemne, choć nie posiada miejsc szczególnie wartych zwiedzania. Największą atrakcją Munnar jest uroda okolicznych gór, zwłaszcza, że wiele z nich pokryte jest magicznie malowniczymi plantacjami herbaty. Po górskich spacerach udamy się na zwiedzanie muzeum herbaty, gdzie zapoznamy się z historią herbaty w tym regionie, a także poznany cały proce jej uprawy i przetwórstwa. Po południu czas wolny do dyspozycji uczestników. Dla osób, które chcą zobaczyć okolicę, polecamy: Park Narodowy Eravikulam znany z występowania w nim swego rodzaju kozicy górskiej (Nilgiri Thar), tamy Mattupetty oraz przepięknych, widokowych miejsc. Nocleg w hotelu.

Dzień 5:
Po śniadaniu przejazd przez plantacje herbaty i kardamonu, aż do rezerwatu Peiyar Wildlife Sanctuary. Rozciąga się on na przestrzeni 777 km2, z czego 360 km2 jest pokrytych gęstym, wiecznie zielonym lasem. Rezerwat ten został uznany jako Rezerwat Tygrysa w 1978 roku. Urokowi temu miejscu dodaje sztuczne jezioro, które zostało stworzone przez tamę Mullaiperiyar wzdłuż rzeki Periyar. Jednak największą atrakcją Periyar są stada dzikich słoni, które przychodzą do jeziora się bawić. Cały rezerwat jest domem dla takich zwierząt, jak m.in.: słoni, sambara (gatunek ssaka parzystokopytnego, największy w południowej Azji przedstawiciel jeleniowatych), tygrysów, wołów, a także dwóch gatunków małp z rodziny makakowatych (lion – tailed Macaques oraz Nilgiri Langur).

Po południu transfer na łódź i rejs po jeziorze. Podczas rejsu powinniśmy zobaczyć m.in.: słonie, dzikie bawoły, wydry oraz dziki. Ważne: od jakiegoś czasu na tym terenie zostały wprowadzone zmiany dotyczące regulacji lasów. Dostępność oraz czas naszej wycieczki łodzią będzie zastrzeżony do warunków lądowych panujących w regionie. Po wyprawie transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer do Kumarakom. Po dotarciu na miejsce zameldowanie w hotelu.

Kumarakom to nieprawdopodobnie piękne miejsce, istny raj lasów mangrowych, szmaragdowozielonych pól oraz gajów kokosowych, połączonych naprzemiennie z uroczymi kanałami, na których widnieją białe lilie. Położone jest na jeziorze Vembanad – w tym miejscu na pewno napotkamy dużą ilość tradycyjnego rękodzieła oraz łodzi, które zabiorą każdego na sam środek cudownego i bajkowego jeziora.

Następnie rejs barką (houseboat). Żeglować będziemy wzdłuż spokojnych rozlewisk i kanałów oraz cieszyć nasze oczy przepięknymi widokami małych wiosek, które znajdują się na naszej drodze. Lunch będzie podany na łodzi. Wieczorem, po rejsie, powrót do hotelu i nocleg w Kumarakom.

Barka (houseboat) – w tym regionie popularnie zwana 'Kettuvalloms', co oznacza 'szytą łódź'. Jej długość to około 22 m oraz 30 ton pojemności. Zrobiona jest z drewnianych desek połączonych i zszytych z kokosowymi linami, a także pomalowana na zewnątrz olejem z orzechów nerkowca. Kettuvalloms została przekształcona na barkę i zaprojektowana tak, aby była wygodna podczas rejsów, a także do pozostania na niej na nocleg. Łódź posiada dwa dobrze wyposażone i wygodne pokoje połączone z jadalnią i kuchnią. Łódź wykonana jest z materiałów przyjaznych środowisku. Wśród załogi jest również kucharz. Statek porusza się wzdłuż kanałów i istnieje możliwość zatrzymania się i zwiedzania okolicznych wiosek, a na noc łódź jest cumowana przy jednej z najpiękniejszych części jeziora.

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Kovalam. Po dotarciu na miejsce, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu.

Kovalam to miasteczko z przepięknymi plażami, uznawane za jedno z najlepszych miejsc na wypoczynek w tym regionie. To idealne miejsce, żeby poczuć tropikalne słońce i rozkoszować się kąpielami słonecznymi. Miłośnicy wody oraz aktywnych form spędzania czasu wolnego z pewnością nie będą się nudzić. Na miejscu istnieje możliwość uprawiania m.in.: windsurfingu i kitesurfingu, przejażdżek na nartach wodnych, kajakowania, snorkelingu itd. Malownicze Kovalam znane jest z urokliwych plaż położonych w cieniu palm. Obmywane turkusowymi wodami Morza Arabskiego i chronione naturalnymi zatokami, tworzą tropikalny raj w odległości zaledwie kilkunastu kilometrów od stolicy stanu Kerala - Thiruvananthapuram.

Dzień 8:
Śniadanie w hotelu. Reszta dnia wolna do dyspozycji uczestników. Możliwość korzystania z uroków nadmorskiej miejscowości lub czas na dodatkowe wycieczki fakultatywne. Nocleg w hotelu.

OPCJONALNIE: Wieczorem za dodatkową opłatą: tematyczna kolacja pożegnalna z pokazem tradycyjnych tańców.

Miejsce, w którym odbywać się będzie kolacja (zazwyczaj plaża Marari), zostaje przystrojone, a goście zostają witani przez lokalne dziewczyny ubrane w tradycyjne stroje. Jeśli chodzi o posiłek tego wieczora, to głównymi potrawami, które będą królować na stołach, są ryby i owoce morza.

Kolacja odbędzie się na terenie resortu Marari (Marari Beach Resort), który zostanie na tę noc zamieniony w wioskę rybacką. Osoby prowadzące i obsługujące imprezę zostaną ubrane w stroje lokalnych rybaków, a wieczór będzie nam uprzyjemniać muzyka na żywo. Podczas wieczoru przewidziany jest także program kulturalny: pokaz tradycyjnego tańca Thiruvathirakali, który jest wykonywany przez tutejsze piękności podczas święta żniwa. Po pokazach będzie możliwość interakcji z artystami.

Dzień 9
Śniadanie w hotelu, a następnie wykwaterowanie i transfer do miasta Trivandrum na lotnisko. Wylot do Polski.


Cena wyjazdu:

Ilość osób (min. 2)                      Hotele 3*     Hotele 4      Hotele 5*
Cena za osobę w pokoju dbl    762 USD       946 USD    1235 USD

W cenie wyjazdu:
 • zakwaterowanie
 • przywitanie oraz pomoc lokalnego kontrahenta na lotnisku po przylocie, a także pomoc na lotnisku przy wylocie
 • transfery klimatyzowanym pojazdem na całej trasie wycieczki (według programu)
 • przewodnik w języku angielskim podczas zwiedzania
 • codziennie śniadanie w hotelu + lunch na łodzi
 • bilety wstępów do odwiedzanych obiektów (według programu)
 • bilety na przedstawienie Kathakali
 • przejażdżka łodzią w Periyar
 • ubezpieczenie turystyczne
 • wszystkie obowiązujące podatki, oprócz podatku rządowego od usług, który wynosi 3,09 %.

Dodatkowo płatne:
 • przelot na trasie Warszawa – Cochin - Trivandrum - Warszawa
 • wczesne zakwaterowanie w hotelu (na życzenie)
 • posiłki nie wymienione w programie (obiady, kolacje)
 • opłaty za nagrywanie/robienie zdjęć niektórych obiektów
 • napiwki dla kierowców i przewodnika
 • wszystkie inne osobiste wydatki: telefony, internet, pralnie etc.
 • napoje do posiłków
 • wiza indyjska.

Informacje wizowe:
Aplikacja wizowa powinna zostać złożona przynajmniej na 14 dni roboczych przed planowanym wylotem - wymóg ambasady. Oficjalny komunikat mówi, że wiza nie będzie wydana wcześniej niż 14 dni po złożeniu, a procedura może potrwać nawet 2 miesiące
http://www.blsindiavisa-poland.com/index.php Przyznana wiza, ważna jest od dnia wydania, a nie przyjazdu do Indii. Czas, na jaki wiza jest wydawana, to miesiąc do maksimum 3 miesięcy, w zależności od czasu trwania podróży. Konsulat Indii wydaje wizy według własnych decyzji, które są bardzo trudne do wytłumaczenia. Można aplikować o wizę wielokrotną 6-miesięczną, a uzyskać wizę 1-miesięczną, 1-krotną. Konsulat nie tłumaczy swoich decyzji i nie ma od nich odwołania.

Wiza turystyczna: ok. 224,00 PLN/osoba.

Jest to wiza jednokrotna, dwukrotna lub wielokrotna. Wiza przyznawana jest na maksymalnie 6 miesięcy.

Ambasada Republiki Indii w Warszawie
ul. Rejtana 15 m. 2-7, 02-516 Warszawa
tel. (0-22) 849 58 00, 849 62 57, 849 68 50
fax (0-22) 849 67 05, 849 85 05
e-mail: goi@indem.it.pl
hoc.warsaw@mea.gov.in

www.indianembassy.pl