+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Gruzja niewątpliwie należy do niezwykle atrakcyjnych turystycznie zakątków świata. Co tak ciekawego jest w tym kraju, że warto przejechać tyle kilometrów aby go zobaczyć?

Niesamowici ludzie, górskie krajobrazy oraz kuchnia to z pewnością nie jedyne czynniki, które przyciągają jak magnes coraz liczniejszych turystów. Prastara kultura, ogromna ilość zabytków, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz oryginalny folklor to tylko niektóre z walorów tego kraju. Ponadto brak komercji i tłumów turystów to chyba jednak największa zaleta Gruzji. Przybywający tutaj turyści mogą liczyć na niezwykłą gościnność Gruzinów, którzy chętnie wskażą drogę, podzielą się domowym winem, podyskutują o życiu, przenocują i zaproszą na tradycyjną ucztę - suprę. Wielkim atutem tego dosyć małego kraju jest niebywała różnorodność krajobrazów i kultury. W czasie kilkugodzinnej przejażdżki można przemierzyć niemal wszystkie strefy klimatyczne, a równie szybko zmieniają się grupy etniczne, języki i architektura.... Zapraszamy do jednego z najbardziej gościnnych krajów na świecie!!!.Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych:

5 nocy w hotelu 3* w Tbilisi,
1 noc w hotelu 3* w Akhaltsikhe,
1 noc w hotelu 3* w Kazbegi,
1 noc w hotelu 3* w Sighnaghi

Dzień 1
Przelot do Tbilisi. Po przylocie na miejsce odebranie bagaży, przywitanie z miejscowym kontrahentem i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w pokojach, a następnie śniadanie. Po posiłku spotkanie z przewodnikiem w recepcji hotelowej i wyjazd na zwiedzanie miasta.

Gruzińska stolica Tbilisi ma za sobą długą i fascynującą historię. Została założona w czwartym wieku przez króla Vakhtang Gorgasali, nazwana na cześć ciepłych źródeł wód mineralnych, w szybkim tempie rozwinęła się w główne miasto na Kaukazie. Przed XII w. Tbilisi było jednym z najważniejszych miast pod względem politycznym, ekonomicznym i kulturalnym na Bliskim Wschodzie. Miasto było jednym z kluczowych punktów na drodze słynnego Jedwabnego Szlaku, łączącego Europę i Azję.

Pierwszym punktem zwiedzania będzie kościół Metekhi z XII w., który położony jest na klifie nad rzeką Mtkvari. Następnie przekroczymy most 100 000 męczenników, gdzie w 1227 roku właśnie taka liczba ortodoksyjnych chrześcijan została ścięta przez armię turecką prowadzoną przez sułtana Jalal al-Din of Khwarazm. Odmówili oni wypełnienia jego rozkazu przekroczenia mostu i obrażenia wiary chrześcijańskiej plując na świętą ikonę przyniesioną z kościoła Sioni. Następnie spacer przez Abanotubani (co oznacza dosłownie dzielnicę łaźni). To właśnie tutaj znajdują się lokalne Spa, które od wieków gościły poetów, pisarzy, muzyków, a także królów. Po wizycie w jednym z takich kąpielisk, spacer po górę i zwiedzanie Fortecy Narikala. Z tego punktu będziemy mieli niesamowitą panoramę na o pełne kontrastów miasto. Stare Miasto słynie ze zdumiewającej mieszanki różnych kultur. Znajdują się tutaj meczety, synagogi, ormiańskie i rzymskie katolickie kościoły, które harmonijnie współgrają ze wspaniałymi kościołami gruzińskimi oraz tutejszą architekturą. Drewniane domy z otwartymi rzeźbionymi balkonami, które wznoszą się nad Świętą Górą Mtatsminda oraz Fortecą Narikala, wydają się witać wszystkich odwiedzających. Miasto ze swoimi wielokulturowymi marketami, na których występuje duża różnorodność produktów i języków, ma z pewnością kosmopolityczną atmosferę. Po tej części zwiedzania lunch we własnym zakresie. Następnie zwiedzanie okazałej Katedry Sameba (Św. Trójcy), arcydzieła gruzińskiej katolickiej architektury. Katedra została zbudowana w celu upamiętnienia 1500–ej rocznicy autokefalii kościoła Gruzji oraz 2000–ej rocznicy narodzenia Jezusa Chrystusa. Po zwiedzaniu powrót do hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 2
Po śniadaniu w hotelu wyjazd na dalsze zwiedzanie Gruzji. Przejazd wzdłuż Gruzińskiej Drogi Wojennej. Pierwszy przystanek przy kompleksie architektonicznym Ananuri, które było rezydencją władców Aragvi. Cały kompleks składa się z kilku budynków, które były używane w przeszłości do różnych celów: modlitwy, walk, a także jako gospodarstwa domowe. Kościół Św. Maryi Dziewicy jest głównym punktem fortecy. Fasada kościoła jest udekorowana wyrafinowanymi płaskorzeźbami i ornamentami, a całego widoku dopełnia malownicze jeziora, które znajduje się u podnóża. Po zwiedzaniu kontynuujemy naszą podróż wśród coraz bardziej górzystego krajobrazu. Po przejechaniu Gudauri (kurortu narciarskiego) kierujemy się prosto do Kazbegi lub Stepantsmidna, małej wioski położonej w górach Kaukazu na poziomie 1700 m n.p.m oraz około 170 km na północ od Tbilisi. Po dojechaniu do Kazbegi – lunch w jednym z gospodarstw agroturystycznych w towarzystwie rodziny gruzińskiej (dodatkowo płatny). Po posiłku przejazd do Kościoła Gergeti Trinity, który położony jest 2127 m n.p.m powyżej wioski Stepantsmidna. Droga ta jest doprawdy niezwykle urocza – otoczona przepięknymi górami i malowniczymi dolinami; będzie nas prowadzić przez lasy aż do ogromnego płaskowyżu, gdzie na samym końcu urwiska znajduje się przepiękny kościół. Po dotarciu na miejsce czeka nas niesamowity widok – Góra Kazbeg (5047 m n.p.m.), która jest trzecim co do wysokości szczytem na Kaukazie oraz bajkowa wręcz dolina Kazbegi. Kazbeg jest uważany za miejsce, które zostało wspomniane w mitologi greckiej jako wieczne więzienie półboga Prometeusza, który był przykuty do góry Kaukazu jako kara za kradzież ognia i danie go ludziom. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczór wolny do dyspozycji uczestników.

Dzień 3
Po śniadaniu chwila czasu wolnego w hotelu lub zwiedzania okolicy. Następnie przejazd w kierunku wioski Magharos Kari na rafting. Rafting, podobnie jak inne sporty ekstremalne, staje się coraz bardziej popularny wśród turystów odwiedzających Gruzję. Nie brakuje tam górskich rzek i strumyków, które idealnie nadają się do uprawiania tego sportu. Do wzięcia udziału w tej wyprawie doświadczenie jest przydatne, ale niekonieczne. Konieczna jest natomiast umiejętność pływania oraz odwaga i wyobraźnia w celu przeżycia "samego siebie" w stresie walki z górskimi rzekami, w otoczeniu przepięknej przyrody. Przed spływem odbędzie się krótkie szkolenie poprzedzone przydzieleniem osobistego sprzętu potrzebnego do płynięcia w pontonie: kamizelek ratunkowych, kasków oraz wioseł. Po przeszkoleniu i zapoznaniu się ze swoim przewodnikiem zaczynamy spływ!!! Nie należy zapominać o zręcznym kierowaniu pontonem - niespodziewane kąpiele w cenie. Po raftingu czas na przebranie się oraz lunch (we własnym zakresie). Następnie przejazd do Tbilisi. Popołudnie i wieczór do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Mcchety. Naukowcy datują powstanie miasta na II wiek przed Chrystusem. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii od roku 500 przed Chrystusem aż do 500 r n.e.. To właśnie tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. n.e. Obecnie miasto oraz jego zabytki wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jako pierwszy zwiedzimy Klasztor Jvari, który pochodzi z VI wieku i położony jest na skalistej górze u zbiegu rzek Mtkvari i Aragvi. Z tego miejsca rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całe miasto oraz Katedrę Svetitskhoveli. Po zwiedzeniu klasztoru przejazd do Katedry Svetitskhoveli pochodzącej z XI wieku. Kolejnym punktem jest przejazd do Gori, miasta w którym urodził się Stalin. Lunch w mieście we własnym zakresie. Po lunchu przejazd do miasteczka wykutego w skałach – Uplistsikhe, położonego na lewym brzegu rzeki Mtkvari, zbudowanego podczas pierwszej połowy pierwszego stulecia naszej ery. Te ogromne miasto - skała jest najstarszym i najbardziej imponującym arcydziełem gruzińskiej architektury. Znajduje się tutaj ponad 100 pokoi, korytarzy, a także ulic, dach teatru antycznego oraz system nawadniania. Niestety miasto zostało bardzo zniszczone podczas trzęsienia ziemi oraz przez różnego rodzaju najazdy. Pomimo tego miasto – monument budzi podziw swoim potężnym wizerunkiem i nawet dzisiaj robi niesamowite wrażenie na zwiedzających. Przejazd do Akhaltsikhe, a następnie zakwaterowanie w hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na zwiedzanie zamku Akhaltsikhe. Następie przejazd w kierunku kolejnego miasta wykutego w skale – Vardzia.Trasa będzie prowadziła przez przepiękne, a zarazem surowe krajobrazy od Khertvisi aż do Vardzi, która położona jest niedaleko granicy z Turcją. Miasto to zostało zbudowane w XII w. i w swoich latach świetności przebywało tutaj około sześciu tysięcy mnichów, a podczas wojny stało się ono schronieniem dla pięćdziesięciu tysięcy uchodźców. Niestety, w XIII w. trzęsienie ziemi zniszczyło sporą część skalnego miasta. Unikalne freski królowej Tamar oraz jej ojca króla Jerzego III czynią z tego miejsca prawdziwą perełkę. W programie zwiedzanie klasztoru, w którym żyje obecnie sześciu mnichów. Lokalny przewodnik oprowadzi nas wokół kompleksu i podzieli się z nami jego długą i absorbującą historią. Po zwiedzaniu przejazd do Tbilisi (po drodze lunch we własnym zakresie). Po przyjeździe do Tbilisi zakwaterowanie w hotelu i popołudnie oraz wieczór wolny do dyspozycji uczestników.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Kachetii – regionu znanego z uprawy winnic oraz najlepszego wina w kraju. Na początek – zwiedzanie zamku Ujarma, który jest otoczony przepięknymi lasami z niesamowitym i bajkowym krajobrazem. Następnie odwiedzimy targowisko warzywne Telavi, które jest jednym z najsłynniejszych rynków w regionie. Przejazd w kierunku wioski Tsinandali, gdzie zobaczymy rezydencję księcia Alexandra Chavchavadze. Znana jest ona ze swoich ozdobnych ogrodów wybudowanych w XIX w. Spacer przez pokoje oraz sale Muzeum, a także wśród Ogrodu Botanicznego rozpościerającego się przed budynkami, z pewnością zabierze nas do świata i czasów jego dawnych mieszkańców. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Gemi (lunch po drodze we własnym zakresie). Kościół Gremi jest jedną z najwspanialszych budowli antycznych tego regionu, pochodzącą z XVI wieku. Cały kompleks jest położony na wzgórzu i składa się z fortyfikacji, wewnątrz której znajdują się trójkondygnacyjny pałac królewski, kościół pod wezwaniem Michała Archanioła, wieża, zabudowania mieszkalne oraz piwnica, w której przetrzymywano wino. Całość kompleksu otaczają mury zabezpieczone w otwory strzelnicze, wieżyczki strzelnicze i wieże. Można również dostrzec pozostałości sekretnego tunelu prowadzącego do rzeki. Dzwonnica mieści również muzeum, gdzie znajdują się archeologiczne artefakty z XVI wieku.

Po zwiedzaniu przejazd w kierunku regionu Kvareli, gdzie zwiedzimy “Gvirabi” - specjalną jaskinię rzeźbioną w kilometrach w głąb skały. Tutaj odbędzie się również degustacja przepysznego wina samego właściciela kompanii Khareba. Po degustacji przejazd w kierunku jeziora Ilia, gdzie będziemy mieli chwilę czasu wolnego na relaks i spacer nad tym malowniczym jeziorem. Przejazd do Gurjaani, gdzie doświadczymy słynnej gruzińskiej gościnności oraz zrozumiemy choć trochę tutejszą tradycję. W „domu winnym Gurjaan” będzie czekała na nas lokalna rodzina i zaznajomi nas z tajnikami uprawy wina, jakie wytwarza się w prywatnych domach. W tradycyjnej gruzińskiej piwnicy winnej, nazywanej tutaj '' marani'' odbędzie się degustacja domowego wina trzymanego w '' kvevri'', czyli specjalnym pojemniku, który jest wbudowany w podłoże. Po degustacji weźmiemy udział w pieczeniu gruzińskiego chleba 'shoti' oraz tradycyjnych słodyczy "churchkhela". Ostatnim punktem programu będzie wspólna kolacja. Podczas kolacji pan domu zapozna nas i wprowadzi w tajniki tutejszych zwyczajów – jak np. rola ''tamady'' podczas gruzińskiej biesiady. Do kolacji będzie nam towarzyszyć grupa śpiewaków. Po wspólnie spędzonym wieczorze przejazd do Sighhnaghi i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu czas wolny na odkrywanie uroków XVIII-wiecznego królewskiego miasteczka Sighnaghi, położonego na wzgórzu, otoczonego przez stare mury obronne i wieże, pełne fontann i ręcznie rzeźbionych balkonów. Miasto zostało poddane renowacji i z powodu swojego romantycznego wyglądu i atmosfery nazywane jest także ''Miastem Zakochanych'' lub ''Miastem Miłości''. Gospodarka Sighnaghi opiera się głównie na produkcji wina i tradycyjnych dywanów. Miasto i jego okolica znana jest z pięknych krajobrazów oraz zabytków. Po rekonstrukcji stało się ono ważnym ośrodkiem turystycznym Gruzji. Po zwiedzaniu lunch (we własnym zakresie), a następnie przejazd do Tbilisi. Popołudnie i wieczór wolne do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w Tbilisi.

Dzień 8
W zależności od godziny wylotu – wymeldowanie i transfer na lotnisko na około dwie godziny przed wylotem samolotu. Wylot do Warszawy. Po przylocie na lotnisko Okęcie pożegnanie i koniec imprezy.


OFERTA CENOWA
Ilość osób                                 Cena za osobę (w EUR)
2                                                               1455
4                                                               1048
6                                                                 964
8                                                                 879
15 – 20 osób                                            770

W cenie:
 • zakwaterowanie
 • posiłki zgodnie z programem
 • prywatna grupa śpiewaków podczas biesiady w Gurjaani
 • bilety wstępów oraz usługi lokalnego przewodnika
 • degustacja wina w: Gvirabi, Wine House Gurjaani.
 • wszystkie transfery zgodnie z programem
 • usługi polskiego przewodnika
 • woda mineralna podczas transferów
 • ubezpieczenie turystyczne.

Uwaga: przy pobycie 2-4 osób: do dyspozycji klientów kierowca posiadający uprawnienia przewodnika (j. ang).

Dodatkowe opłaty:
 • bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi - Warszawa
 • lunche i kolacje
 • napoje niewymienione w programie
 • wydatki osobiste
 • zwyczajowe napiwki
 • wynajęcie jeepów w Kazbegi (około 30,00 EUR za samochód)
 • dopłata do pokoju jednoosobowego podczas całej podróży: 255,00 EUR.