+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Fascynująca podróż w czasie i przestrzeni do barwnej przeszłości andyjskich krajów.  W jej trakcie zobaczymy tajemnicze miasta Peru, Boliwii i Chile, barwne targi, spalone słońcem pustynie, groźne góry, wrzące potoki i bezkresne krainy.

Chile jest jednym z najbogatszych państw Ameryki Łacińskiej. Dzięki powszechnej prywatyzacji i wolnorynkowym reformom gospodarczym dokonanym podczas rządów generała Augusta Pinocheta. Kraj ten bardzo przypomina współczesną Hiszpanię – surowe krajobrazy, takie same ulice, podobni ludzie.

Peru to kraj, który zachował wyjątkowe bogactwo historyczne dzięki wielowiekowym kulturom, które rozwinęły się na jego terytorium, jak również poprzez metysaż kolonialny i ruchy migracyjne ostatnich kilkuset lat. Jest to kraj zróżnicowany pod względem kulturowym, etnicznym i językowym, a niepowtarzalna fauna i flora oraz bogate zasoby naturalne sprawiają, że Peru jest krajem niezwykle atrakcyjnym.

Boliwia to kraj wielokulturowy z przepiękną fauną i florą; podstawą gospodarki jest przemysł wydobywczy oraz rolnictwo. Częste przemieszczanie się ludności z wiosek do miast, w poszukiwaniu środków utrzymania, przyczynia się do wzmocnienia dynamizmu misyjnego kraju.


HOTELE

LIMA:                                            HABITAT
AGUAS CALIENTES:                MACHU PICCHU INN
CUZCO:                                      ECO INN
PUNO:                                         HACIENDA
LA PAZ:                                        PLAZA
UYUNI:                                        JARDINES DE UYUNI
9VILLAMAR:                               MALLKU CUEVAS
SAN PEDRO DE ATACAMA:    LA CASA DEL DON TOMAS
SANTIAGO:                                 EUROTEL

Program: LIMA - CUSCO - AGUAS CALIENTES - MACHU PICCHU - PUNO (LAKE TITICACA) - LA PAZ - UYUNI - VILLAMAR - SAN PEDRO DE ATACAMA - MOON VALLEY - SANTIAGO DE CHILE

Dzień 1
Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed planowanym wylotem samolotu, odebranie dokumentów podróży i odprawa paszportowo - bagażowa. Przelot do Peru przez jedno z europejskich miast. Po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym kontrahentem i transfer do hotelu, zakwaterowanie w pokojach oraz czas wolny na odpoczynek po podróży lub indywidualne zwiedzanie miasta. Nocleg w hotelu w Limie (hotel Habitat 3*).

Uwaga: zakwaterowanie w hotelach jest od godziny 14:00, wymeldowanie o 12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie lub późniejsze wymeldowanie uzależnione jest od dostępności pokoi oraz dodatkowo płatne.

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd na półdniowe zwiedzanie stolicy Peru. Lima, pomimo wielokrotnych zniszczeń posiada szereg zabytków, m.in. katedrę z XVI wieku, zespół pałacu prezydenckiego oraz kościół i klasztor św. Franciszka. Zespół urbanistyczny starego miasta został w 1988 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W programie m.in: zwiedzanie Limy kolonialnej: Plaza Mayor (największy i najważniejszy plac w mieście) – wokół niego zgrupowane są najstarsze zabytki i najważniejsze dla funkcjonowania całego kraju instytucje polityczne i gospodarcze. Wokół placu podziwiać można liczne przykłady kolonialnej architektury – instytucje państwowe, budynki użyteczności publicznej: Pałac Rządowy, Ratusz, Katedra i Pałac Arcybiskupi. Następnie wizyta w Muzeum Złota (The Larco Museum) posiadającego zbiory unikatowej ceramiki, złota i srebra. Podczas wizyty w ''Casa Luna'' zapoznamy się z historią prekolumbiską oraz tradycjami Inków. Po zwiedzaniu transfer do hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w Limie (hotel Habitat 3*).

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Cusco. Po przylocie na miejsce udamy się spacerkiem na krótkie zwiedzanie miasta. W programie m.in: Plaza de Armas - główny plac miasta z interesującą katedrą, kilka budynków kolonialnych oraz kościołów. Następnie przejazd do Ollantaytambo. Podczas drogi zobaczymy Fort Sacsayhuman, z którego roztacza się przepiękny widok na Cusco. Z Ollantaytambo pociągiem udamy się do Aquas Calientes (godziny odjazdu: 15:05 lub 16:03). Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu u podnóża Machu Picchu (hotel Machu Picchu Inn 3*).

Dzień 4
Po śniadaniu krótka przejażdżka autokarem do ''Zagubionego Miasta Inków'' - Machu Picchu, które zostało odkryte przez amerykańskiego podróżnika Hirama Binghama w 1911 roku. Jest to najlepiej zachowane miasto Inków, leżące 112 km od Cusco. Położone jest na wysokości od 2090 do 2400 m n. p.m., 400 m nad doliną Rio Urubamba. Miasto powstało w XV w. i z nieznanych powodów opuszczone ok. 1537 roku. Machu Picchu dzieli się na dwa obszary. Pierwszym jest strefa rolnicza z położonymi na stokach góry tarasami uprawnymi i systemem kanałów nawadniających. Drugi stanowi okręg miejski z pałacami, świątyniami i domami mieszkalnymi. Miasto zostało zbudowane z jasnego granitu, a budowle zostały w niezwykły sposób zharmonizowane z istniejącą rzeźbą terenu. Najwspanialszymi monumentami są obserwatorium słoneczne i okrągła wieża. Zwiedzimy m.in: cytadelę, która znajduje się niedaleko Głównego Placu, królewskie kwatery mieszkalne, Świątynię 3 Okien, okrągłą wieżę oraz miejsce pochówku dawnych mieszkańców. Lunch w restauracji Hanaqpacha. Po południu powrót pociągiem do Ollantaytambo (odjazd z Aqua Calientes o godzinie 15:50 lub 16:50), a następnie transfer autokarem do Cusco. Czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Cusco (hotel La Hacienda 3*).

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer do stacji autobusowej. Stąd lokalnym transportem wyjedziemy w kierunku Puno, miasta leżącego na brzegu owianego legendami Inków jeziora Titicaca. Podczas drogi zwiedzimy kilka archeologicznych miejsc, jak Raqchi i Pukara. Lunch w jednej z lokalnych restauracji. Po przyjeździe do Puno transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w Puno (hotel Plaza 4*).

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku Copacabana. Po przyjeździe na miejsce transfer na wodolot, którym popłyniemy w kierunku znanych wysp: Wyspę Księżyca i Słońca (Moon & Sun Islands). Isla del Sol (Wyspa Słońca) to, według Inków, miejsce narodzin Słońca i wszystkich ważnych bóstw. Do dnia dzisiejszego Isla del Sol jest świętym miejscem dla Indian Ajmara i Keczua, którzy kultywują dawne wierzenia Inków. Na wyspie leży kilka małych wiosek, spośród których największą jest wioska Challapampa. Na uwagę zasługują ruiny budowli inkaskich: Pilko Kaina na południowym krańcu oraz zespół Chincana na północnym końcu wyspy. Tam właśnie znajduje się święta skała związana z legendą stworzenia. W Challapampie mieści się także muzeum z przedmiotami wydobytymi podczas podwodnych wykopalisk prowadzonych w pobliżu wyspy Koa, na północ od Isla del Sol. Przedmioty te pochodzą najprawdopodobniej jeszcze z czasów rozkwitu kultury Taiahuanaco. Przez wyspę przebiegają liczne ścieżki spacerowe, więc wszędzie można z łatwością dotrzeć. Na Isla del Sol znajdują się także inne stanowiska archeologiczne, gdzie podziwiać można ruiny inkaskiego imperium. Na tej wyspie przewidziany jest lunch.

Mniejsza wyspa Isla de la Luna (Wyspa Księżyca), zwana także Koati, również przyciąga wielu turystów. Na tej wyspie znajdują się źródła inkaskie oraz ruiny świątyni Księżyca doglądanej niegdyś przez "dziewice Słońca" - kapłanki. Po zwiedzaniu transfer w drogę powrotną do Copacabana, gdzie zwiedzimy Świątynię ''Mamita del Lago''. Transfer do Huatajata. Stąd po raz kolejny wsiądziemy na wodolot i przepłyniemy w kierunku malowniczych wysp Urus - Iruitos położonych na jeziorze Titicaca. Ponadto zwiedzimy także jedną z wiosek położoną wśród przepięknych andyjskich gór oraz Muzeum Altiplano. Przyjazd do La Paz, nocleg (hotel Plaza 4*).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Ruin Tiwanaku, znajdują się tutaj stanowiska archeologiczne - Piramida Akapana i Kalasasaya, pół podziemna Świątynia Kontiki, akwedukty oraz ''Przejście Słoneczne" (Sun Gate) na którym wyryte są różnego rodzaju znaki. Ruiny Tiwanaku są tym dla Boliwii, czym Machu Picchu dla Peru. Choć mniej spektakularne, pozostają najważniejszym stanowiskiem archeologicznym tego kraju. Kultura Tiwanaku powstała na wiele lat przed inkaską (ok, 1500 r p.n.e). Upadla około roku 1000 n.e. Jak wśród wielu ludów ameryki przedkolumbijskiej, tak i wśród tego byli świetni budowniczowie. Świątynie i inne obiekty, wzniesiono na wysokości 4000 m n.p.m. z idealnie dopasowanych do siebie bloków kamiennych. To, co zostało odkopane zachowało się w świetnym stanie, mimo że bloki nie były niczym spojone. Po południu zwiedzania miasta La Paz, które jest największym miastem Boliwii. Miasto położone jest na wysokości prawie 4000 m n.p.m. oraz malowniczo usytuowane na zboczach potężnego kanionu. Widok La Paz na zawsze pozostaje w pamięci. Zbliżając się do niego mija się szare, ubogie przedmieścia miasta - El Alto. Na skraju El Alto teren gwałtownie się obniża i naszym oczom ukazuje się miasto usytuowane na dnie i zboczach ogromnego kanionu położonego 400 metrów niżej. Krawędzie kanionu oddalone są od siebie o około 5 km. Nad miastem góruje potrójny wierzchołek Illimani o wysokości 6402 m n.p.m. pokryty wiecznym śniegiem. W programie zwiedzania: indiańskie targi, wizyta na Targu Czarownic (Mercado de los Brujos, na którym sprzedawane są różne przyprawy, nasiona, posążki i preparaty o magicznej mocy), główny plac miasta - Plaza Murillo oraz Dolina Księżycowa. 10 km od centrum La Paz położona jest Valle de la Luna ( Księżycowa Dolina) - stok, który na skutek erozji zmienił się w labirynt wąwozów i pinakli przypominających krajobraz księżycowy. Po zwiedzaniu transfer do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w La Paz (hotel Plaza 4*).

Dzień 8
Po śniadaniu czas wolny do własnego zagospodarowania. Po południu wykwaterowanie z hotelu i transfer na dworzec autobusowy. Przejazd lokalnym transportem do Oruro (14:00 - 18:00). Po przyjeździe transfer na stację kolejową i przejazd pociągiem Wara Wara (19:00 - 02:20) do Uyuni. Po przyjeździe na miejsce transfer do hotelu. Nocleg w Uyuni (hotel Jardines de Uyuni).

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na całodzienne zwiedzanie Słonego Jeziora, Wyspy Pescado oraz Wulkanu Tunupa. Salar de Uyuni zajmuje powierzchnię ok. 12,000 km², co czyni go największym solniskiem świata. Pescado, czyli Wyspa Ryby została nazywana tak od jej kształtu. Żyją tu wiskacze - gryzonie wyglądające jak skrzyżowanie królika z małym kangurem. Teren całej wyspy porastają ogromne kaktusy, o przedziwnych kształtach. Intensywnie niebieskie niebo i brązowo-zielona wyspa tworzą wspaniały widok. Lunch na wyspie Pescado, która nazywana jest także ''Incawasi". Po zwiedzaniu powrót do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników, a następnie kolacja. Nocleg w hotelu Salt Hotel Palacio del Sal.

Dzień 10
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Villamar. Po drodze zobaczymy zabytkowy kościół w San Cristobal oraz wioski Kupina K i Alota. Przejedziemy również przez ''Dolinę Żab'' (Valley of the Frogs), gdzie będzie możliwość zobaczenia unikatowych formacji kamiennych. Lunch podczas drogi. Po dojechaniu do Villamar przejedziemy do Fortu Tomas Lakjas. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników. Kolacja. Nocleg w hotelu Mallku Cuevas.

Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Laguny Colorada, która położona jest na wysokości 4278 m n.p.m. i zajmuje obszar 60 km2. Laguna ma charakterystyczny czerwony odcień wody i jest zamieszkiwana przez 3 gatunki flamingów: tokoko, chururu i jututu. Ponadto można obserwować inne zwierzęta, jak np. wigonie, lamy oraz vizcachas (gryzonie podobne do szynszyli). Lunch będzie podany w formie suchego prowiantu. Następnie przejazd w kierunku Zielonej Laguny, której wody mają piękny szmaragdowy kolor. Z tego miejsca roztacza się imponujący widok na wulkan Licancabur, który położony jest na wysokości 5865 m n.p.m. Po przekroczeniu granicy transfer autokarem do San Pedro de Atacama - jest to małe miasteczko w Chile, usytuowane w samym środku pustyni Atacama na wysokości 2440 m n.p.m. Nocleg w hotelu Casa de Don Tomas 3*.

Dzień 12
Po śniadaniu wyjazd w kierunku słonej równiny Atacamy. Po drodze zwiedzimy wioskę Toconao, w której domy oraz kościół zbudowane zostały z białych wulkanicznych kamieni, co tworzy niepowtarzalny charakter tego miejsca. Przejedziemy przez ''Słony Płaskowyż'', który bogaty jest w minerały, takie jak np. boraks i lit. Jest to również miejsce zamieszkiwane przez różne gatunki flamingów. Laguna Chaxa, która jest częścią Rezerwatu Flamingów daje ogromne możliwości obserwacyjne tych ptaków w ich naturalnym środowisku. Po południu zwiedzimy Dolinę Księżycową - Valle de la Luna, która jest położona w odległości zaledwie 15 km od San Pedro de Atacama. Jest to obszar pełen niezwykłych form skalnych wyrzeźbionych przez procesy erozji. Poszczególne typy krajobrazu można podziwiać z kilku punktów widokowych; jednym z najbardziej atrakcyjnych jest punkt na tzw. Wielkiej Wydmie, skąd o zachodzie słońca roztaczają się niezwykłej urody widoki gór pustyni i potężnych wulkanów. W drodze powrotnej przejedziemy koło wulkanu Lincancabur. Transfer do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu La Casa de Don Tomas 3*.

Dzień 13
Śniadanie w hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników (do popołudnia). Dla chętnych wcześnie rano wyjazd w kierunku gejzerów El Tatio.

Jedną z największych atrakcji Pustynia Atakami są oddalone o 95 km od San Pedro gejzery El Tatio. Te najwyżej na świecie położone gejzery (4500 m n.p.m.) ogląda się tuż przed wschodem słońca, kiedy temperatura powietrza jest ujemna. Wówczas gęste kłęby pary strzelają wysoko w górę, co wygląda bardzo malowniczo. Górę Tatio, na której znajdują się gejzery, Indianie nazwali Abuelo Grande (Wielki Dziadek). W El Tatio, rozległej niecce pomiędzy wulkanami, wody lodowca przedostają się podziemnymi kanałami do pokładów gorącej wulkanicznej magmy. W kilka sekund zostają doprowadzone do wrzenia i dochodzi do erupcji z wyżłobionych w skale gejzerów. Porozrzucane na sporej przestrzeni kłęby białej pary buchają prosto z ziemi. Niektóre malutkie, niektóre większe, jak miniaturki wulkanów zamiast lawą tryskają gorącą wodą. Powrót do hotelu po osoby, które nie pojechały na wycieczkę, a następnie transfer na lotnisko w Calama i przelot do Santiago. Po przylocie transfer do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu Eurotel 3*.

Dzień 14
Śniadanie w hotelu. Cały dzień wolny do dyspozycji uczestników na odpoczynek lub wycieczki fakultatywne. Dla chętnych wyjazd do Valparaiso, najstarszego portu w Chile. Tutaj znajduje się także siedziba Kongresu i Senatu, która została przeniesiona z Santiago. Valparaiso to intrygujący port, gdzie można odpocząć i nacieszyć oczy niezwykłymi widokami. To również miasto artystów. Żyli tu m.in. poeci Rubén Darío i Pablo Neruda. Ten ostatni wybudował nawet w chilijskim Valpo jeden ze swoich domów - La Sebastiana. Odkryte w początkach szesnastego wieku przez Juana de Saveedra, Valparaíso było spokojną rybacką osadą aż do czasów gorączki złota w latach czterdziestych dziewiętnastego wieku. W ciągu kilku tygodni Valparaíso stało się kluczowym portem na trasie statków okrążających Amerykę przez Przylądek Horn i kwitnącym centrum handlowym i finansowym. To tutaj powstała pierwsza na kontynencie giełda papierów wartościowych, pierwszy odział straży pożarnej i pierwsza hiszpańskojęzyczna gazeta, wydawana do dziś "El Mercurio de Valparaíso". W 1906 roku miasto nawiedziło potężne trzęsienie ziemi, które zniszczyło znaczną jego część. Ale nie ducha, bo w przeciągu zaledwie trzech lat miasto zostało odbudowane do stanu sprzed kataklizmu. Podczas wizyty zobaczymy m.in: budynki rządowe, Plac Sotomayor, Plac Victoria, dzielnicę portową oraz katedralną. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku plaż Vina Mar, które nazywane są ogrodami miasta ze względu na dużą ilość parków oraz terenów zielonych. Spacer pośród jednego z najbardziej znanych parków - Quinta Vergara, gdzie znajduje się amfiteatr oraz Muzeum "Beautiful Arts". Po południu powrót do Santiago, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu Eurotel 3*.

Dzień 15
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie miasta. W programie m.in: historyczne centrum oraz góra San Cristobal, skąd rozciąga się panoramiczny widok na miasto. Zwiedzimy prezydencki pałac La Moneda, Stare Miasto - Plac Główny (Plaza de Armas), wokół którego znajdziemy najważniejsze i najstarsze zabytki Santiago, katedrę, Muzeum Historii, które znajduje się w Palacio de la Real Audiencia oraz Casa Colonial, która była rezydencją gubernatora w czasach kolonialnych. Przejazd przez centrum Santiago, gdzie znajdują się eleganckie sklepy, restauracje oraz dosyć niespotykane futurystyczne wieżowce. Powrót do hotelu i czas wolny do wyjazdu na lotnisko. Po południu transfer na lotnisko w Santiago de Chile. Odprawa paszportowo - bagażowa i wylot do Polski przez jedno z europejskich miast.

Dzień 16
Przylot na Okęcie, pożegnanie i koniec imprezy.

CENA WYJAZDU:
 • zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym: 2794,00 USD/osoba
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 465,00 USD

Ceny biletów wewnętrznych (klasa ekonomiczna):
TRASA                                    CENA (USD)
LIMA / CUSCO                       USD 180/PAX
CALAMA / SANTIAGO           USD 165/PAX

Uwaga: ceny biletów mogą ulec zmianie.
 • podatki lotniskowe (krajowe) wliczone w cenę biletu w Chile
 • dodatkowo płatne: podatek lotniskowy w Peru, ok. 6,00 USD/osoba
 • podatek międzynarodowy przy wylocie z Chile, ok. 31,00 USD/osoba.

W cenie:
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko oraz wszystkie wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach wymienionych w programie w pokoju DBL ze śniadaniem  (lub podobne hotele o tym  samym standardzie)
 • pociąg do Machu Picchu ze stacji w Ollantaytambo
 • transfer lokalnym autobusem na trasie Cusco/Puno
 • autobus oraz wodolot na jeziorze Titicaca (dzień 6)
 • taksa turystyczna w Cusco
 • podatki lotniskowe (krajowe) wliczone w cenę biletu w Chile
 • zwiedzanie oraz bilety wstępów do obiektów opisanych w programie
 • posiłki wymienione w programie
 • przewodnik w języku angielskim
 • ubezpieczenie turystyczne.

Dodatkowe opłaty:
 • przelot międzynarodowy + przeloty wewnętrzne
 • podatek lotniskowy w Peru, ok. 6,00 USD/osoba oraz podatek międzynarodowy przy wylocie z Chile, ok. 31,00 USD/osoba
 • wydatki osobiste
 • zwyczajowe napiwki
 • posiłki oraz napoje niewymienione w programie
 • wycieczki fakultatywne wymienione w programie: Gejzery El Tatio: 172,00 USD/osoba; Valparaiso & Vina Del Mar: 111,00 USD/osoba.

UWAGA: Podane ceny wszystkich usług są aktualnie obowiązujące, zostaną potwierdzone po wybraniu konkretnego terminu wyjazdu oraz hotelu.