+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Największe atrakcje Peru oraz boliwijskie La Paz. 
Oczywiście, nie zabraknie Machu Picchu oraz wielu innych inkaskich ruin. Ale nie tylko. Poznasz także stołeczną Limę, malownicze Cuzco i piękną Arequipę. Zejdziesz na dwudniowy trekking do Kanionu Colca, odwiedzisz słynne trzcinowe wyspy na jeziorze Titicaca, wzbijesz się w przestworza, aby podziwiać tajemnicze linie Nazca. Zobaczysz, jak żyją ludzie w odległej Boliwii, wjedziesz na wysokość  5300 m n.p.m. i pokonasz rowerem słynną "Drogę Śmierci".

OPCJA HOTELOWA I
Cena wyjazdu:

 • zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym: 2120,00 USD/osoba
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 374,00 USD

Minimum 2 osoby - hotele podczas wyjazdu:

LIMA: HABITAT                                                              
AGUAS CALIENTES: MACHU PICCHU INN                    
CUZCO: ECO INN                                                             
PUNO: HACIENDA                                                           
LA PAZ: PLAZA                                                                      
AREQUIPA: CASA ANDINA CLASSIC AREQUIPA       
COLCA: CASA ANDINA CLASSIC COLCA                     
NASCA: CASA ANDINA CLASSIC NASCA                      
PARACAS: HACIENDA               
   

OPCJA HOTELOWA II                           
Cena wyjazdu:

 • zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym: 2416,00 USD/osoba
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 638,00 USD

Minimum 2 OSOBY - hotele podczas wyjazdu:
LIMA: LAS AMERICAS THUNDERBIRD
AGUAS CALIENTES: HATUCHAY TOWERS
CUZCO: LIBERTADOR PALACIO DEL INCA
PUNO: LIBERTADOR ISLA ESTEVES
LA PAZ: EUROPA
AREQUIPA: EL CABILDO
COLCA: COLCA LODGE
NASCA: NASCA LINES
PARACAS: DOUBLETREE PARACAS BY HILTON
       

Dzień 1
Spotkanie na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed planowanym wylotem samolotu, odebranie dokumentów podróży i odprawa paszportowo - bagażowa. Przelot do Peru przez jeden z portów europejskich. Po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym kontrahentem i transfer do hotelu, zakwaterowanie w pokojach oraz czas wolny na odpoczynek po podróży lub indywidualne zwiedzanie miasta. Nocleg w hotelu w Limie.

Uwaga: zakwaterowanie w hotelach jest od godziny 14:00, wymeldowanie o 12:00. Wcześniejsze zakwaterowanie lub późniejsze wymeldowanie uzależnione jest od dostępności pokoi oraz dodatkowo płatne.

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd na półdniowe zwiedzanie stolicy Peru. Lima, pomimo wielokrotnych zniszczeń, posiada szereg zabytków, m.in. katedrę z XVI wieku, zespół pałacu prezydenckiego oraz kościół i klasztor św. Franciszka. Zespół urbanistyczny starego miasta został w 1988 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W programie m.in: zwiedzanie Limy kolonialnej: Plaza Mayor (największy i najważniejszy plac w mieście – wokół niego zgrupowane są najstarsze zabytki i najważniejsze dla funkcjonowania całego kraju instytucje polityczne i gospodarcze. Wokół placu podziwiać można liczne przykłady kolonialnej architektury – instytucje państwowe, budynki użyteczności publicznej: Pałac Rządowy, Katedra i Pałac Arcybiskupi. Następnie wizyta w Muzeum Złota (The Larco Museum), posiadającego zbiory unikatowej ceramiki, złota i srebra. Podczas wizyty w ''Casa Luna'' zapoznamy się z historią prekolumbijską oraz tradycjami Inków. Po zwiedzaniu transfer do hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w Limie.

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Cusco. Po przylocie na miejsce udamy się spacerkiem na krótkie zwiedzanie miasta. W programie m.in: Plaza de Armas - główny plac miasta z interesującą katedrą, kilka budynków kolonialnych oraz kościołów. Następnie przejazd do Ollantaytambo. Podczas drogi zobaczymy Fort Sacsayhuman, z którego roztacza się przepiękny widok na Cusco. Z Ollantaytambo pociągiem udamy się do Aquas Calientes (godziny odjazdu: 15:05 lub 16:03). Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu u podnóża Machu Picchu.

Dzień 4
Po śniadaniu krótka przejażdżka autokarem do ''Zagubionego Miasta Inków'' - Machu Picchu, które zostało odkryte przez amerykańskiego podróżnika Hirama Binghama w 1911 roku. Jest to najlepiej zachowane miasto Inków, położone 112 km od Cusco. Położone jest na wysokości od 2090 do 2400 m n. p.m., 400 m nad doliną Rio Urubamba. Miasto powstało w XV w. i z nieznanych powodów opuszczone ok. 1537 roku. Machu Picchu dzieli się na dwa obszary. Pierwszym jest strefa rolnicza z położonymi na stokach góry tarasami uprawnymi i systemem kanałów nawadniających. Drugi stanowi okręg miejski z pałacami, świątyniami i domami mieszkalnymi. Miasto zostało zbudowane z jasnego granitu, a budowle zostały w niezwykły sposób zharmonizowane z istniejącą rzeźbą terenu. Najwspanialszymi monumentami są obserwatorium słoneczne i okrągła wieża. Zwiedzimy m.in: cytadelę, która znajduje się niedaleko Głównego Placu, królewskie kwatery mieszkalne, Świątynię 3 Okien, okrągłą wieżę oraz miejsce pochówku dawnych mieszkańców. Lunch w restauracji Hanaqpacha. Po południu powrót pociągiem do Ollantaytambo (odjazd z Aqua Calientes o godzinie 15:50 lub 16:50) a następnie transfer autokarem do Cusco. Zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w Cusco.

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer do stacji autobusowej. Stąd miejscowym transportem wyjedziemy w kierunku Puno, miasta leżącego na brzegu owianego legendami Inków jeziora Titicaca. Podczas drogi zwiedzimy kilka archeologicznych miejsc, jak Raqchi i Pukara. Lunch w jednej z lokalnych restauracji. Po przyjeździe do Puno transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg w Puno.

Dzień 6
Po śniadaniu transfer w kierunku Copacabana. Po przyjeździe na miejsce transfer na wodolot, którym popłyniemy w kierunku znanych wysp: Wyspa Księżyca i Słońca (Moon & Sun Islands). Isla del Sol (Wyspa Słońca) to, według Inków, miejsce narodzin Słońca i wszystkich ważnych bóstw. Do dnia dzisiejszego Isla del Sol jest świętym miejscem dla Indian Ajmara i Keczua, którzy kultywują dawne wierzenia Inków. Na wyspie leży kilka małych wiosek, spośród których największą jest wioska Challapampa. Na uwagę zasługują ruiny budowli inkaskich: Pilko Kaina na południowym krańcu oraz zespół Chincana na północnym końcu wyspy. Tam właśnie znajduje się święta skała związana z legendą stworzenia. W Challapampie mieści się także muzeum z przedmiotami wydobytymi podczas podwodnych wykopalisk prowadzonych w pobliżu wyspy Koa, na północ od Isla del Sol. Przedmioty te pochodzą najprawdopodobniej jeszcze z czasów rozkwitu kultury Taiahuanaco. Przez wyspę przebiegają liczne ścieżki spacerowe, więc wszędzie można z łatwością dotrzeć. Na Isla del Sol znajdują się także inne stanowiska archeologiczne, gdzie podziwiać można ruiny inkaskiego imperium. Lunch na Wyspie Słońca. Mniejsza wyspa Isla de la Luna (Wyspa Księżyca), zwana także Koati, również przyciąga wielu turystów. Na tej wyspie znajdują się źródła inkaskie oraz ruiny świątyni Księżyca doglądanej niegdyś przez "dziewice Słońca" - kapłanki. Po zwiedzaniu transfer w drogę powrotną do Copacabana, gdzie zwiedzimy Świątynię ''Mamita del Lago''. Transfer do Huatajata. Stąd po raz kolejny wsiądziemy na wodolot i przepłyniemy w kierunku malowniczych wysp Urus - Iruitos położonych na jeziorze Titicaca. Ponadto zwiedzimy także jedną z wiosek położoną wśród przepięknych andyjskich gór oraz Muzeum Altiplano. Przyjazd do La Paz, zakwaterowanie. Nocleg w La Paz.

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Ruin Tiwanaku, znajdują się tutaj stanowiska archeologiczne - Piramida Akapana i Kalasasaya, pół podziemna Świątynia Kontiki, akwedukty oraz ''Przejście Słoneczne" (Sun Gate) na którym wyryte są różnego rodzaju znaki. Ruiny Tiwanaku są tym dla Boliwii, czym Machu Picchu dla Peru. Choć mniej spektakularne, pozostają najważniejszym stanowiskiem archeologicznym tego kraju. Kultura Tiwanaku powstała na wiele lat przed inkaską (ok. 1500 r p.n.e). Upadla około roku 1000 n.e. Jak wśród wielu ludów ameryki przedkolumbijskiej, tak i wśród tego byli świetni budowniczy. Świątynie i inne obiekty wzniesiono na wysokości 4000 m n.p.m. z idealnie dopasowanych do siebie bloków kamiennych. To, co zostało odkopane, zachowało się w świetnym stanie, mimo że bloki nie były niczym spojone. Po południu zwiedzania miasta La Paz, które jest największym miastem Boliwii. Miasto położone jest na wysokości prawie 4000 m n.p.m. oraz malowniczo usytuowane na zboczach potężnego kanionu. Widok La Paz na zawsze pozostaje w pamięci. Zbliżając się do niego mija się szare, ubogie przedmieścia miasta - El Alto. Na skraju El Alto teren gwałtownie się obniża i naszym oczom ukazuje się miasto usytuowane na dnie i zboczach ogromnego kanionu, położonego 400 metrów niżej. Krawędzie kanionu oddalone są od siebie o około 5 km. Nad miastem góruje potrójny wierzchołek Illimani o wysokości 6402 m n.p.m., pokryty wiecznym śniegiem. W programie zwiedzania: indiańskie targi, wizyta na Targu Czarownic (Mercado de los Brujos, na którym sprzedawane są różne przyprawy, nasiona, posążki i preparaty o magicznej mocy), główny plac miasta - Plaza Murillo oraz Dolina Księżycowa. 10 km od centrum La Paz położona jest Valle de la Luna ( Księżycowa Dolina) - stok, który na skutek erozji zmienił się w labirynt wąwozów i pinakli przypominających krajobraz księżycowy. Po zwiedzaniu transfer do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w La Paz.

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Dolin Yungas. Podczas naszej podróży w region Amazonii będziemy przejeżdżać przez Andy i znajdziemy się 5000 m n.p.m. Dolina Yungas stanowi naturalną granicę pomiędzy dwoma krainami: suchym obszarem górskim (Andy) a wilgotną niziną (dorzecze Amazonki). Unikalna sceneria, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz szybko zmieniająca się fauna i flora z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. W czasie naszego przejazdu zobaczymy plantację owoców tropikalnych (jeśli wystarczy czasu, będziemy mogli chwilę uczestniczyć przy zbiorze owoców). Lunch przewidziany jest na trasie w jednej z lokalnych restauracji. Po południu transfer w drogą powrotną, następnie czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w La Paz.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer do Desaguadero (granica Boliwii z Peru). Załatwienie formalności granicznych i transfer na lotnisko Juliaca. Lunch będzie podany w formie suchego prowiantu. Przelot do Arequipa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w Arequipa.

Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na 2-dniową wycieczkę do przepięknej Doliny Colca, która znajduje się około 100 km na północny zachód od miasta Arequipa. Podczas dzisiejszej wyprawy będziemy przejeżdżać przez Pampa Canahuas, która znajduje się w obrębie Parku Naturalnego The Aguda Blanca. Przy odrobinie szczęścia spotkamy tutaj wigonie, jeden z gatunków lamy. Niezapomniane widoki gwarantowane. Po południu transfer do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w Colca.

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie miasteczek Yanque, Maca, Achoma i Pinchollo. Następnie przejazd w góry do punktu widokowego ''Condors' Cross'', gdzie można podziwiać okoliczne szczyty Andów oraz majestatycznie szybujące kondory. Te majestatyczne ptaki, o największej na świecie rozpiętości skrzydeł, są symbolem królewskiej mocy i symbolem władzy. Stąd również rozciąga się przepiękna panorama na Kanion Colca, który jest jednym z najgłębszych kanionów na świecie. Powrót do hotelu, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w Arequipa.

Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Nasca. Po przyjeździe na miejsce, zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w Nasca.

Dzień 13
Po śniadaniu czas wolny. Fakultatywnie: możliwość przelotu nad tzw. 'Nasca Lines'. Lot trwa około 30 minut i odbywa się nad pustynią, na której tylko z lotu ptaka istnieje możliwość zobaczenia tajemniczych znaków. Pochodzenie znaków oraz okres, w którym powstały, nie są znane. Po południu transfer do Paracas. Zakwaterowanie i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w Paracas.

Dzień 14
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i około 08:00 wyjazd w kierunku półwyspu Paracas. Stąd popłyniemy łódką na Wyspy Ballestas. Wyspy te wraz z Półwyspem Paracas tworzą Reserva Nacional de Paracas, najważniejszy na wybrzeżu Peru rezerwat ptactwa i zwierząt morskich. Na przybrzeżnych wyspach gnieździ się mnóstwo ptaków, a ich bogate w azot odchody (guano) od czasów prekolumbijskich są wykorzystywane jako nawóz. Najczęściej spotkać można kormorany, głuptaki, pelikany, pingwiny Humboldta i flamingi. Na wyspach znajdują się też kolonie lwów morskich. W czasie rejsu do Islas Ballestas z łodzi zobaczyć można także ogromny rysunek naskalny - kandelabr, który swoją górną częścią skierowany jest w stronę kamiennej pustyni w Nasca, gdzie znajdują się słynne linie i obrazy wykute w skalnym podłożu. Ten naskalny ogromny rysunek jest wykonany taką samą techniką, jak linie z Nasca, co może wskazywać na wspólne pochodzenie i funkcje tych rysunków. Po wycieczce powrót na ląd i przejazd autokarem do Limy. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg w hotelu w Limie.

Dzień 15
Po śniadaniu czas wolny do wyjazdu na lotnisko (wykwaterowanie z hotelu do godziny 12:00). Po południu transfer na lotnisko w Limie. Odprawa paszportowo - bagażowa i wylot do Polski przez jeden z portów europejskich.

Dzień 16
Przylot do Warszawy, pożegnanie i koniec imprezy.

TRASA                                     CENA (USD)
 LIMA / CUSCO                      USD 170,00/osoba
JULIACA / AREQUIPA            USD 190,00/osoba.

Uwaga: ceny biletów mogą ulec zmianie.

W cenie:
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko oraz wszystkie wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach wymienionych w programie w pokoju dwuosobowym
 • pociąg do Machu Picchu ze stacji w Ollantaytambo
 • transfer lokalnym autobusem na trasie Cusco/Puno
 • autobus oraz wodolot na jeziorze Titicaca
 • taksa turystyczna w Cusco
 • zwiedzanie oraz bilety wstępów do obiektów opisanych w programie
 • posiłki wymienione w programie
 • ubezpieczenie turystyczne.

Dodatkowe opłaty:
 • przelot międzynarodowy + przeloty wewnętrzne
 • podatek lotniskowy 7,00 USD/osoba oraz międzynarodowy przy wylocie z Limy 31,00 USD/osoba
 • wydatki osobiste
 • zwyczajowe napiwki
 • posiłki oraz napoje niewymienione w programie
 • wycieczki fakultatywne wymienione: lot nad pustynią: 78,00 USD/osoba.