+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Ekwador leży w Ameryce Południowej i jest najmniejszym państwem andyjskim. Różnorodność kulturowa i geograficzna sprawiają, że ten niewielki kraj jest wyjątkowym miejscem, a niektórzy nazywają go nawet „rajem na Ziemi”.
Zapraszamy do odbycia podróży od oceanicznego wybrzeża przez zimne, suche i ośnieżone Andy do tropikalnej dżungli amazońskiej.

   
Hotel Cayman

Położony w pięknej i cichej okolicy jest dogodnie usytuowany w samym centrum Quito, w pobliżu najlepszych kawiarni, restauracji, barów i klubów nocnych. Otwarty w 1998 roku. Hotel prowadzony jest przez małżeństwo, rodzinne zarządzanie sprawia, że panuje tu przyjazna i spokojna atmosfera. Ogród na terenie hotelu to znakomite miejsce na relaks po długim dniu sprzędzonym na zwiedzaniu

Wszystkie pokoje są przestronne, z łazienkami i ciepłą wodą. W ofercie hotelu są pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe.

Śniadanie wliczone jest w cenę pokoju, obiady domowe dla większych grup na życzenie. W hotelu do dyspozycji gości jest bar z napojami i przekąskami, otwarty 24 godziny.

Hotel znajduje się zaledwie 15 minut od lotniska i dworca autobusowego. Transfery do i z lotniska lotniska są oczywiście dostępne na życzenie.

Personel hotelu mówi w kilku językach, w tym polskim.


EKWADOR KONTYNENTALNY W 14 DNI

Dzień 1
Przylot do Quito. Zakwaterowanie w Hotelu Cayman, w centrum miasta. Spotkanie zapoznawcze, wręczenie teczek z mapami i informacjami o Ekwadorze i wycieczkach. Po południu targ wyrobów ludowych w Quito, możliwość zakupu pamiątek. Kolacja powitalna i nocleg w hotelu Cayman.

Dzień 2
Śniadanie w Hotelu Cayman. Zwiedzanie nowej części miasta (pomnik Francisco de Orellana, droga konkwistadorów, obserwowanie panoramy Guapulo (kościół z XVI w.) i dolin w pobliżu Quito, Kongres z fasadą, gdzie w kamieniu są wykute sceny z historii Ekwadoru, Uniwersytet Katolicki i Politechnika, parki El Ejido i Alameda, Dom Kultury Ekwadorskiej, Bazylika i inne) i kolonialnej części miasta (Plaza Grande, Pałac Prezydencki, Pałac Arcybiskupi, renesansowa Katedra z XVI wieku, renesansowy kościół i klasztor San Francisco z XVI w. (1535), barokowy kościół La Compañía z początku XVII w. (1605), oglądanie panoramy miasta z góry Panecillo). Po południu wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Inti Nan, gdzie można obserwować zjawiska występujące tylko na równiku oraz Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem ćwieku i światła); możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkolach jednocześnie. Kolacja i nocleg w hotelu Cayman.

Dzień 3
Śniadanie w Hotelu Cayman. Podróż szosą Panamericana do Cuenca do miasta uznanego przez UNESCO Dziedzictwem Kulturalnym Ludzkości. Po drodze zwiedzanie hacjendy La Cienega (typowa hacjenda z XVI w.), miasteczka Latacunga i Ambato, jeziorka Yambo oraz przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanów Chimborazo (6310 m n.p.m. – najwyższy wulkan w Ekwadorze) i Carihuairazo (5020 m n.p.m.). Zakwaterowanie w hotelu San Andrés lub podobnym (klasa turystyczna superior). Kolacja, nocleg w hotelu San Andrés lub podobnym.

Dzień 4
Śniadanie w hotelu San Andrés. Wycieczka do Ingapirca, najlepiej zachowanych budowli inkaskich (najpierw ok. godziny po drodze asfaltowanej i później ok. godziny po drodze utwardzonej). Po południu zwiedzanie centrum kolonialnego (katedra, park Calderon, kościół El Sagrario, Plaza de las Flores, kościół San Francisco Santo Domingo, ruiny prekolumbijskie Todos los Santos), wycieczka do punktu obserwacyjnego w Turi. Kolacja, nocleg w hotelu San Andrés lub podobnym.

Dzień 5
Śniadanie w hotelu San Andrés. Zwiedzanie słynnych miejscowości w rejonie Cuenca: Gualaceo (centrum tkactwa i obuwnictwa oraz największe w Ekwadorze centrum orchidei – ok. 2000 gatunków), Chordeleg (miejscowość słynąca ze złotnictwa) i Sigsig (centrum wytwarzania kapeluszy panama). Kolacja i nocleg w hotelu San Andrés lub podobnym.

Dzień 6
Śniadanie w hotelu San Andrés. Wcześnie rano podróż do dżungli nad amazońskiej, najpierw Panamericana do Ambato i stamtąd asfaltową drogą Ambato-Baños-Puyo. Po drodze przystanek w wiosce Indian Salasaca (targ wyrobów indiańskich) i miejscowości Baños, gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, gorące źródła, kaskady; kosztowanie typowych wyrobów z trzciny cukrowej; przejazd tarabita (rodzaj kolejki linowej) przez rzekę Pastaza, wycieczka do wodospadu Pailón del Diablo. Kolacja i nocleg w zajeździe Turingia w Puyo.

Dzień 7
Śniadanie w zajeździe Turingia. Zwiedzanie orchidiarium (około 300 gatunków orchidei, 60 gatunków helikonii i kilkadziesiąt gatunków bromelii, rośliny lecznicze i użytkowe, drzewa użytkowe) i zakładu wyrobów z drzewa balsa. Podroż Puyo – Misahualli, po drodze zwiedzanie Yanacocha – centrum odzyskiwania zwierząt, gdzie można obserwować zwierzęta zamieszkujące dżunglę amazońską. Zakwaterowanie w zajeździe France – Amazonia, przed wieczorem kąpiel w basenie, odpoczynek. Wieczorem kolacja w Misahualli i nocleg w zajeździe France Amazonia.

Dzień 8
Śniadanie w zajeździe France - Amazonia. Spływ canoa w dół rzeki Napo i później Arajuno, wycieczka po dżungli, po drodze obserwowanie rożnych roślin (wyjaśnienia lokalnego przewodnika); zwiedzanie Muzeum Amazońskiego prowadzonego przez Indian Quichua, Centrum Odzyskiwania Dzikich Zwierząt (obserwowanie zwierząt i ptaków, które żyją w dżungli nadamazońskiej). Po południu zwiedzanie indiańskiej wioski Aguano (obserwowanie wyrobu typowej ceramiki), obserwowanie płukania złota przez poszukiwaczy w rzece Napo. Kolacja w Misahualli i nocleg w zajeździe France – Amazonia.

Dzień 9
Śniadanie w zajeździe France - Amazonia. Podróż powrotna do Quito, ok. 5-6 godzin, z tego połowa po drodze utwardzonej i połowa po asfaltowanej. Po drodze kąpiel w gorących źródłach w Papallacta, u stóp wulkanu Antisana (3300 m n.p.m., temp. wody - 40°C) – obserwowanie typowej dla tego regionu roślinności i kolibrów. W czasie podróży obserwowanie różnych stref wysokościowych (klimat, roślinność) – od 600 m n.p.m. do 4000 m n.p.m. (droga prowadzi przez Rezerwat Ekologiczny Antisana, Park Narodowy Cayambe – Coca i Park Narodowy Sumaco). Kolacja i nocleg w Hotelu Cayman.

Dzień 10
Śniadanie w Hotelu Cayman. Przed południem wjazd kolejką linową na wulkan Pichincha (4050 m n.p.m.), u stóp którego leży Quito, obserwowanie panoramy miasta z tej wysokości. Wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie Muzeum Etnograficznego (grupy etniczne zamieszkujące Ekwador, ich stroje, zwyczaje, etc.) i Quito w Miniaturze (kolonialne Quito w skali, z małym spektaklem dźwięku i światła). Kolacja i nocleg w hotelu Cayman.

Dzień 11
Śniadanie w Hotelu Cayman. Wycieczka do Parku Narodowego Cotopaxi i wulkanu Cotopaxi – 5897 m n.p.m., najwyższego czynnego wulkanu na świecie. Podróż ok. 1,5 godziny po drodze asfaltowanej i godzina po utwardzonej, dojazd na parking (4500 m n.p.m.), po drodze obserwowanie laharów, roślinności typowej dla strefy paramo, jazda wyschniętym dnem jeziora, wspinaczka do schroniska Jose Rivas na 4800 m n.p.m., trekking do lodowca (5000 m n.p.m.), wycieczka wokół jeziora Limpiopungo (3800 m n.p.m.), obserwowanie ptaków (endemiczne mewy, dzikie kaczki i inne) i dzikich koni. Kolacja i nocleg w hotelu Cayman.

Dzień 12
Śniadanie w Hotelu Cayman. Wycieczka do Mindo, małego miasteczka na stronie Kordyliery Zachodniej, gdzie znajduje się Ogród Motyli Tropikalnych i wspaniała roślinność wokół. W czasie podróży przystanek przy kraterze wulkanu Pululahua, jedynego na świecie zamieszkałego krateru wulkanu, a w Mindo przystanek w zajeździe, gdzie można obserwować kilkanaście gatunków kolibrów (w rejonie Mindo występuje ponad 420 gatunków ptaków). Po południu canopy nad dżunglą subtropikalną (10 odcinków o łącznej długości ok. 2000 m).  Kolacja i nocleg w hotelu Cayman.

Dzień 13
Śniadanie w Hotelu Cayman. Wycieczka na targ indiański w Otavalo – podroż ok.2 godziny po asfaltowanej szosie; po drodze, przy dobrej widoczności obserwowanie wulkanu Cayambe (ok. 5700 m n.p.m.), wulkanów Imbabura, Cotacachi i innych. W Otavalo możliwość fotografowania i zakupów na najsłynniejszym targu wyrobów ludowych w Ameryce Południowej. Po południu wizyta w indiańskim warsztacie wyboru tradycyjnych instrumentów muzycznych w Peguche, zwiedzanie Cotacachi (centrum rzemiosła w skórze) i Cuicocha (jezioro w kraterze wulkanu). Kolacja pożegnalna i nocleg w hotelu Cayman.

Dzień 14
Śniadanie w hotelu Cayman. Transfer na lotnisko.

OFERTA CENOWA

Liczba osób                 Cena/osoba (USD)

2 osoby                                    2400
3-4 osoby                                2030
5-9 osób                                 1830
10-16 osób                             1720
17- 25 osób                            1620

W cenie:

  • wszystkie transfery i prywatny transport w czasie wycieczki
  • śniadania i obiadokolacje
  • zakwaterowanie w hotelach klasy turysta superior
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
  • pilot z językiem polskim.
  • przewodnicy miejscowi
  • teczka z mapami i informacjami

Dodatkowe opłaty:

  • przelot na trasie Warszawa - Ekwador - Warszawa - od ok. 5500,00 PLN.
  • zwyczajowe napiwki
  • inne osobiste wydatki.