+48 (22) 646 98 43 kontakt
Wyjazd możemy zorganizować w dowolnym terminie, a program modyfikować na życzenie.

Zapierające dech w piersiach krajobrazy, kontakt z naturą, otwarte przestrzenie, dzikie zwierzęta, fantastyczni ludzie z różnych plemion, brak masowej turystyki - to właśnie Namibia. Ten niesamowity i jeszcze nie do końca odkryty kraj zapewni nam wszystko czego każdy podróżnik szuka - dziewiczą przyrodę, rozlegle tereny, niepowtarzalne krajobrazy i niezwykłą gościnność oferowaną przez tutejszą ludność. Namibia to niepowtarzalny klimat jaki tworzy wszystko co znajduje się na jej lądzie: ludzie, zwierzęta, roślinność... wszystko to jest jedyne w swoim rodzaju i sprawia, ze chce się tam wracać.Zakwaterowanie na trasie wyprawy, do wyboru: w hotelach o standardzie 2 * i 3*, 4* lub na kempingach (namioty).
Pokoje 2 osobowe z możliwością wykupienia jedno-osobowego dodatku. Pokoje z łazienkami i klimatyzacją. 
Dzień 1
Witamy na afrykańskim lądzie! Przylot na Międzynarodowe Lotnisko Hosea Kutako, z którego zabierzemy Państwa na odpoczynek i aklimatyzacje, do hotelu w pobliżu Windhoek, stolicy Namibii. Krótkie, objazdowe zwiedzanie miasta.
Posiłki:lunch, obiad. 
Zakwaterowanie: 1 noc w hotelu.
Dystans: około 80 km.

Opcjonalna atrakcja nie wliczona w cenę imprezy:
- Popołudniowa przejażdżka w poszukiwaniu dzikich zwierząt otwartym samochodem (game drive).

Dzień 2
Udajemy się dalej na południe, aby dotrzeć do miasta-oazy Keetmanshoop położonej pośród Pustyni Kalahari. Na trasie mijamy tereny buszu i sawanny, farmy oraz regiony półpustynne. 
Posiłki: śniadanie, lunch na trasie, obiad w hotelu w Keetmanshoop. 
Zakwaterowanie: na jedną noc w hotelu w Keetmanshoop
Dystans: około 500 km, drogami asfaltowymi. 

Atrakcje opcjonalne, nie wliczone w cenę imprezy:
- Wizyta w lesie „drżących drzew”, (Quiver Tree Forest, drzewa kołczanowe).
- Odwiedziny tzw. Placu Zabaw, granitowe formacje skalne Olbrzymów (Giant’s Playground).

Dzień 3
Wyprawa do Kanionu Rzeki Rybnej (Fish River Canyon) – drugiego co do wielkości kanionu na świecie, po Kolorado, w Stanach Zjednoczonych. Doskonale miejsce, wręcz stworzone do spektakularnych fotografii (szczególnie wczesnym rankiem lub wieczorem, ożywająca symfonia kolorów i cieni, malowanych przesuwającym się po niebie słońcem). 
Posiłki: śniadanie, lunch w hotelu w pobliżu kanionu, obiad.
Zakwaterowanie: 1 noc w pobliżu Fish River Canyon.
Dystans: około 200 km, drogami asfaltowymi i szutrowymi.
Czas trwania podróży: około 4 godzin z postojami.

Dzień 4
Na tropie koni pustynnych (Feral Horses), żyjących na piaskach, które niesamowicie dostosowały się do suchego i bezwzględnego klimatu. Podziwiając te niezwykle zwierzęta, zachwycamy się malowniczym, pustynnym krajobrazem, nieograniczonymi przestrzeniami i pięknem Pustyni Namib. 
Posiłki: śniadanie, lunch i obiad.
Zakwaterowanie: 1 noc w pobliżu miejscowości Aus.
Dystans: około 300 km  drogami asfaltowymi i szutrowymi.
Czas trwania podróży: około 5 godzin.

Dzień 5 i 6
Po śniadaniu wyruszamy do nad oceanicznego miasteczka-portu Luderitz, po drodze zwiedzając Kolmanskop, słynne „Miasto Widmo” wybudowane na pustyni podczas diamentowej gorączki – dzisiaj już opuszczone na piachach. Odwiedzamy historyczny, granitowy Krzyż Diasa (Dias Cross) ustawiony nad oceanem. Na trasie podziwiamy pustynne i nad oceaniczne krajobrazy. 
Posiłki: śniadanie, lunch w Kolmanskop, obiad.
Zakwaterowanie: 2 noce w miasteczku Luderitz.
Dystans: około 200 km, drogami asfaltowymi.

Opcjonalne atrakcje, nie wliczone w cenę imprezy:
- Jednogodzinny rejs jachtem po Oceanie Atlantyckim (jeżeli dopisze pogoda).
- Wyprawa do Agata Beach (Plaza Agaty) gdzie na piasku można znaleźć półszlachetne kamienie - agaty, wyrzucone na brzeg przez Atlantyk.

Dzień 7
Wyruszamy do Sossusvlei, na Pustyni Namib, do krainy najwyższych wydm piaszczystych świata. Namibijskie "Morze Piasku" zostało niedawno wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 
Na trasie podziwiamy pomarańczowe, piaszczyste góry, spektakularne krajobrazy i niezmierzone przestrzenie. Po dniu podróży i wrażeń, odpoczywamy w lodgy safari usytuowanej nieopodal Sossusvlei. 
Posiłki: śniadanie, lunch na Pustyni Namib, obiad. 
Zakwaterowanie: 2 noce w pobliżu Sossusvlei.
Dystans: około 400 km, drogami asfaltowymi i w większości, szutrowymi.

Dzień 8
Wczesnym rankiem, w świetle wstającego słońca, podziwiamy krajobraz najwyższych wydm świata. Zatrzymujemy się przy widowiskowej wydmie 45 - tej. Zapraszamy na poranną wspinaczkę. Następnie 4 x 4 off - roadowy przejazd do „Martwej Doliny” (Dead Valley), gdzie niesamowicie powykręcane suche drzewa, stoją jak zamarły, spragniony las w cichej, piaszczystej dolinie, otulonej pomarańczowymi wydmami. Ogrom i przestrzeń pustyni zachwyca swoja majestatycznością, zostawiając na zawsze ślad w pamięci. Dla wytrwałych i odważnych wspinaczka na "Big Daddy" lub " Big Mama" - jedne z najwyższych wydm na Ziemi. Pustynna wyprawa prezentuje niepowtarzalne, fotograficzne plenery. 
Posiłki: śniadanie i lunch w otoczeniu piaszczystych wydm, obiad.
Dystans: ok. 400 km drogami asfaltowymi, szutrowymi i piaszczystymi. 

Dzień 9 i 10
Udajemy się dalej na północny-zachód Namibii, podążając w kierunku Rzeki Kuiseb, gdzie ogromne piaszczyste wydmy raptownie zatrzymują się przy wysuszonym korycie rzeki jak gdyby zatrzymane olbrzymia, niewidzialna ręką. Na trasie przekraczamy umowną linię geograficzną Zwrotnika Koziorożca, przerwa na rozprostowanie nóg i sesję fotograficzną. Docieramy nad 
Ocean Atlantycki do otulonego pustynią, miasteczka-oazy Swakopmund. Następnego dnia poranny przepływ statkiem do koloni fok futrzastych i flamingów w Pelican Point. Jeśli szczęście dopisze, popłyniemy z delfinami. Z lampką szampana na pokładzie statku, zakosztujemy ostryg, hodowanych w naturalnym środowisku. Po południu wyprawa fotograficzna, aby ująć piękno tzw. „księżycowego krajobrazu” (Moon Valley) odwiedzając, rosnącą na piachach pustyni, atrakcje botaniczna i  jedna z najstarszych roślin świata - Welwitjiche Mirabilis, tak zwana „żyjącą skamielinę”.  
Posiłki: śniadanie, lunch na pustyni, obiad.
Zakwaterowanie: 2 noce w Swakopmund.
Dystans: około 350 km, drogami szutrowymi i asfaltowymi. 

Opcjonalne atrakcje, nie wliczone w koszt wyprawy:
- Godzinna przejażdżką Quadami (quad bike) po wydmach piaszczystych - 35 Euro/osoba.
- Zwiedzanie miasta Swakopmund / market rękodzieła lokalnych artystów.
- Wizyta w Galerii Kryształów (Crystal Galery) - 4 Euro/osoba.
- Wizyta w Parku Węży - 2 Euro/osoba.
- Wizyta w Oceanarium - 2 Euro/osoba.
- Zakupy curio i upominków na lokalnym markecie pod gołym niebem.

Dzień 11
Na solnej trasie wzdłuż wybrzeża, kierujemy się na północ, 160 km od Swakopmund, aby odwiedzić największą kolonie fok futrzastych. W 1486 roku, portugalski żeglarz Diego Cao, po wylądowaniu na Namibijskim wybrzeżu ustawił tu granitowy krzyż na cześć króla Portugalii, stad miejsce nazwano Przylądkiem Krzyża (Cape Cross). Następnie kierujemy się w głąb lądu, na wschód,  aby odkryć fascynujące malowidła skalne w masywie górskim Brandberg, z osławioną „Białą Dama”. 
Posiłki: śniadanie, lunch w malej miejscowości Uis, obiad.
Zakwaterowanie: 1 noc w okolicy Uis.
Dystans: około 300 km, drogami solnymi i szutrowymi.

Opcjonalne atrakcje nie wliczone w cenę imprezy:
- Wyprawa w poszukiwaniu jedynych na świecie - słoni pustynnych zamieszkujących rozległe tereny Damaralandu. 

Dzień 12
O świcie wyruszamy do tzw. skamieniałego lasu i do Twyfelfontein, Światowego Obiektu UNESCO, gdzie ponad 2000 - ce petroglifów zostało stworzonych na skalach przez uprzednio tu żyjące plemię Buszmenów. Petroglify przedstawiają ich tradycję, codzienne życie, kulturę i polowania. 
Przyjeżdżamy do hotelu na czas, aby się odświeżyć zrelaksować przed obiadem, przyrządzonym wg. lokalnej receptury. 
Posiłki: śniadanie, lunch na pustyni, obiad.
Zakwaterowanie: 1 noc w pobliżu Twyfelfontein.
Dystans: około 250 km drogami szutrowymi.

Dzień 13
Odwiedzamy wioskę plemienia Himba zapoznając się z obyczajami i rytuałami tego już, należącego do rzadkości na świecie, ginącego plemienia, które zadziwiająco przetrwało stulecia w swojej oryginalnej formie. Wyprawa do jednego z największych i najpiękniejszych sanktuariów natury w Afryce – Parku Narodowego Etosza (Etosha National Park). Spędzamy wieczór nad wodopojem w jednym z campów parku, obserwując i podziwiając dzikie zwierzęta przychodzące nad wodę: lwy, hieny, słonie, żyrafy, zebry, antylopy, nosorożce i szakale. Do późna w nocy oglądamy żywy teatr natury – aktorami w rolach głównych są dzikie zwierzęta. 
Posiłki: śniadanie, lunch i obiad.
Zakwaterowanie: 2 noce na terenie parku Etosza. 
Dystans: około 250 km, drogami asfaltowymi i szutrowymi.

Dzień 14
Wcześnie rano wyjeżdżamy na safari w głąb Etoszy, tropiąc zwierzynę w jej naturalnym otoczeniu. Obserwujemy stada słoni i różnorodnych antylop: springbuck, impala, kudu, gnu, hartebeest, oryks, ponadto nosorożce, hieny, żyrafy, szakale, a także ciekawe ptaki i gady sawanny. Zapraszamy do spędzenia reszty wieczoru, a nawet do późna w nocy nad wodopojem, obserwując nocne życie sawanny. 
Posiłki: śniadanie, lunch, obiad.
Dystans: około 200 km, drogami szutrowymi na terenie parku.

Dzień 15
Żegnamy się z fascynującą Etoszą - sanktuarium natury. Ostatnia wizyta nad wodopojem i poranny wyjazd do Windhoek, stolicy Namibii. Na trasie przerwa na ostatnie zakupy afrykańskich upominków na markecie rękodzieła w Okahandji. Przed opuszczeniem Afryki, pożegnamy sie na lotnisku, życząc Państwu szczęśliwej podróży i szybkich powrotów do Namibii! 
Posiłki: śniadanie, lunch.
Dystans: około 450 km drogami asfaltowymi. Uwaga: Istnieje możliwość adaptacji wyjazdu według życzeń klienta. 

Cena wyprawy: 

Hotele/Lodge Standard 3*+: 3240 Euro za osobę (poza sezonem) / 3420 Euro za osobę (w sezonie). 

Hotele/Lodge Standard 2*: 2340 Euro za osobę (poza sezonem) / 2520 Euro za osobę (w sezonie). 

Kemping/namioty: 1435 Euro za osobę (poza sezonem) / 1620 Euro za osobę (w sezonie). 

Sezon: od 01.07 do 31.10; Poza sezonem: od 01.11 do 30.06. 


W cenę imprezy wliczone są:
- odbiór z lotniska/transport na całej trasie wyprawy,
- wszystkie posiłki wymienione w planie wyprawy,
- wstęp do wszystkich parków narodowych i atrakcji na trasie safari wymienionych w planie podróży, oprócz atrakcji opcjonalnych,
- polskojęzyczny przewodnik na całej trasie wyprawy,
- zakwaterowanie na całej trasie safari,

W cenie imprezy nie wliczone są:
- cena biletu „do i z” Namibii,
- wiza,
- ubezpieczenie podczas całej wyprawy safari,
- koszt dodatkowych opcjonalnych atrakcji nie wliczonych w oryginalna cenę,
- woda mineralna,napoje a w tym napoje alkoholowe,
- napiwki,
- upominki zakupione podczas wyprawy.

Wiza
Wizy namibijskiej nie można dostać na granicy państwa. Można ja dostać na dwa sposoby.


W ambasadach Namibii. Najbliższa jest w Berlinie.
http://www.namibia-botschaft.de/

W urzędach Namibia Tourist Board:
http://www.namibiatourism.com.na/ntb_offices.php

Przy załatwianiu wizy przez Berlin telefonicznie można poprosić o przesłanie wniosku potrzebnego do jej otrzymania. Po wypełnieniu wniosku można go przesłać poczta na adres ambasady bądź faksem, wraz z kserokopia wymaganych stron z paszportu, jak i potwierdzeniem przelewu na konto ambasady. Ważne, aby data ważności paszportu była dłuższa od deklarowanej daty pobytu w Namibii nie mniej niż 6 miesięcy

Wiza turystyczna - wymagania:
- paszport (ważny min. 6 miesiące dłużej niż planowana data wyjazdu),
- 2x wypełniony wniosek wizowy,
- 3x zdjęcia paszportowe (podpisane na odwrocie - imię i nazwisko),
- kopia powrotnego biletu lotniczego lub plan podróży (w języku angielskim),
- zaproszenie (w przypadku wizy biznesowej),
- oplata konsularna:wiza jednokrotna - 45 EURO; wiza dwukrotna - 65 EURO.

Czas oczekiwania na wizę wynosi do 10 dni. Można uzyskać wizę w trybie express w ciągu 3 dni roboczych - oplata konsularna wynosi wtedy 75 EURO.

Transport
Transport na całej trasie wyprawy odbywa się w jednym z samochodów typu:
- Toyota Landcruiser 4X4, 9 osobowy.
- Toyota Hilux 4X4, 4 osobowy.
- Toyota Quantum, 14 osobowy.
- WV Microbus, 8 osobowy.
Wszystkie samochody wyposażone są w klimatyzację.

Szczepienia
Nie ma obowiązku szczepień dla osób przybywających do Namibii. Należny jedynie upewnić się, czy byli Państwo szczepieni na podstawowe choroby takie jak: polio, tężec, błonica i żółtaczka.

Malaria
Trasa safari przebiega przez teren, na którym występuje malaria, prosimy o pobranie środków zapobiegawczo-profilaktycznych i uprzednia konsultacje z lekarzem.