+48 (22) 646 98 43 kontakt

OFERTY SAFARI

Nurkowanie na Palau z zakwaterowaniem na łodzi daje najlepsze możliwości odwiedzenia tutejszych miejsc nurkowych. Te wapienne wyspy, leżące pomiędzy Morzem Filipińskim a północną częścią Oceanu Spokojnego otoczone są kryształowo czystymi wodami, będącymi domem dla niezliczonej liczby gatunków morskich stworzeń. Nurkowie przybywający na Palau mogą spodziewać się spotkania z rekinami rafowymi, wielkimi ławicami ostroboków i barrakud, mantami i orleniami, wargaczami garbogłowymi (popularnie zwanymi Napoleonami) i wieloma niezwykłymi stworzeniami, tzw. „critters” oraz imponującymi koralowcami. Standardem są nurkowania w prądach, jest także kilka wraków godnych odwidzenia. Oczywiście, żadna wyprawa w te rejony nie byłaby kompletna bez wizyty w słynnym Jeziorze Meduz.

Palau leży 7 stopni na północ od równika co sprawia, że panuje tu tropikalny klimat przez cały rok. Średnie temperatury zarówno powietrza, jak i wody, oscylują wokół 27°C. Przez cały rok występują tu tropikalne deszcze, z większym nasileniem w lipcu i październiku. Warunki nurkowe są dobre przez cały rok z wysokim sezonem przypadającym na miesiące od listopada do maja.

Safari nurkowe na S/Y Palau Siren wypływają z Koror i trwają 7 lub 10 dni. W trakcie rejsu odwiedzane są takie miejsca, jak German Channel, New Drop Off, Ulong Channel i Blue Corner. Kolejność zależy od warunków pogodowych, prądów i faz księżyca. Ponadto, w Malakal Harbour nurkuje się do wraku Iro Maru i w Chandelier Cave. Przy Ulong nurkowie mogą spodziewać się nurkowań w silnych prądach z rekinami rafowymi, papugorybami, trewalami. Nurkowaniom od Blue Holes do Blue Corner towarzyszą żarłacze szare oraz Napoleony. German Channel to miejsca na nurkowanie z mantami, które zbierają się tu na żerowanie i czyszczenie. Przy Wyspie Peleliu można spotkać żarłacze bycze, rekiny srebrnopłetwe i czarnopłetwe. Podczas 10-dniowych rejsów dociera się do najdalej na północ wysuniętych miejsc nurkowych przy Wyspie Badeldaob.

W wielu kanałach występują bardzo silne prądy i niezbędne są haki rafowe, chociaż nurkowanie na Palau jest odpowiednie dla nurków na każdym poziomie wyszkolenia.

mapka