+48 (22) 646 98 43 kontakt

OFERTY SAFARI

Filipiny – oficjalna nazwa to Republika Filipin jest krajem w Azji południowo-wschodniej na zachodnim Pacyfiku. Na północ od Filipin leży Tajwan. Na zachód poprzez Morze południowochińskie jest Wietnam. Morze Sulu na południowym-zachodzie oddziela Filipiny od Borneo i na południu Morze Celebes od innych wysp Indonezji. Otoczone jest ze wschodu Morzem Filipińskim. Państwo archipelag składający się z 7107 wysp,  podzielone zasadniczo na trzy główne regiony geograficzne: Luzon, Visayas i Mindanao. Stolicą Filipin jest miasto Manila.

Przybliżona liczba ludności to około 92 milionów ludzi co czyni z Filipin 12 pod względem populacji państwo na świecie. Różnorodne grupy etniczne i kulturowe można znaleźć na wyspach. Tropikalny klimat Filipin podtrzymuje jeden z najbogatszych obszarów pod względem różnorodności biologicznej na świecie.

Morza otaczające Filipiny to przede wszystkim rafy. Obfitują one w podmorskie życie, lecz trzeba umiejętnie dobierać destynacje bowiem różnią się one w poszczególnych obszarach. Pod względem różnorodności gatunków Filipiny mogą mierzyć się z Indonezją czy Malezją. Dla tych, którzy szukają większych ryb taką możliwość daje rafa Tubbataha czy Apo Reef. Miłośnikom  nurkowania wrakowego polecamy zatokę Coron z japońskimi wrakami z drugiej wojny światowej. Na całych Filipinach pod wodą na nurków czeka niezliczona ilość makro. Wielbiciele ślimaków nagoskrzelnych i innych małych stworzeń mają tu wszystko, o co mogliby poprosić.

mapka