Home > Destination > 9 – 21 marca 2021 – Meksyk – nurkowanie i zwiedzanie

9 – 21 marca 2021 – Meksyk – nurkowanie i zwiedzanie - 13 Days

Cenoty

Półwysep Jukatan w Meksyku to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Zbudowany ze skał wapiennych, z silnie rozwiniętymi zjawiskami krasowymi – podziurawiony jaskiniami, podziemnymi rzekami i jeziorami. W jego północnej i środkowej części nie ma strumieni ani rzek i jedynym źródłem słodkiej wody są podziemne wejścia do zalanych jaskiń, tworzące oczka wodne, tzw. cenoty. Woda w cenotach jest bardzo czysta, o niemal nieograniczonej przejrzystości. To prawdziwa gratka dla nurków – tu szczególnie silnie ma się wrażenie unoszenia się w powietrzu.

Zapraszamy na wspólny wyjazd do Meksyku, podczas którego zanurkujemy w cenotach i zwiedzimy najważniejsze zabytki Jukatanu. Z grupą pojedzie nasz instruktor, więc będzie także można podnieść swoje kwalifikacje.

Itinerary

Day 1
Dzień 1, 9 marca 2021, wtorek

Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Następnie przelot Warszawa – Cancun z przesiadką we Frankfurcie.
16:50 – po przylocie na miejsce spotkanie z miejscowym kontrahentem i transfer do hotelu Hacienda Paradise 4* Zakwaterowanie w pokojach. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Day 2
Dzień 2, 10 marca 2021, środa

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na aklimatyzację i odpoczynek po podróży. Pozostałe posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Day 3
Dzień 3, 11 marca 2021, czwartek

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w cenotach. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Day 4
Dzień 4, 12 marca 2021, piątek

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w cenotach. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Day 5
Dzień 5, 13 marca 2021, sobota

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w cenotach. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Day 6
Dzień 6, 14 marca 2021, niedziela

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na całodzienną wycieczkę do Tulum i Coba.

Tulum to jedyne miasto Majów usytuowane nad brzegiem morza. Znajduje się 50 km na południe od Playa del Carmen. Służyło niegdyś jako port. Ruiny są bardzo malownicze, oferują wiele możliwości pięknych ujęć z wodami Morza Karaibskiego w tle.
Coba było wielkim miastem Majów, zajmującym powierzchnię ponad 70 km2, z wieloma drogami prowadzącymi do i z miasta. Ruiny te są stosunkowo mało wyeksplorowane przez architektów, różnią się więc znacznie od tych w Chichen Itza. W Coba znajduje się najwyższa piramida wybudowana przez Majów – Nahoch Mul. Można na nią wejść i warto, bo roztacza się z niej niesamowity widok na otaczającą miasto dżunglę.
Po zakończeniu zwiedzania powrót do Playa del Carmen. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Day 7
Dzień 7, 15 marca 2021, poniedziałek

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w morzu (rafy w okolicach Playa del Carmen lub Cozumel). Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Day 8
Dzień 8, 16 marca 2021, wtorek

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w morzu (rafy w okolicach Playa del Carmen lub Cozumel). Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Day 9
Dzień 9, 17 marca 2021, środa

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd na nurkowanie w morzu (rafy w okolicach Playa del Carmen lub Cozumel). Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Day 10
Dzień 10, 18 marca 2021, czwartek

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na odpoczynek lub zwiedzanie okolicy za własną rękę. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

Day 11
Dzień 11, 19 marca 2021, piątek

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wymeldowanie i przejazd do Valladolid. Po przyjeździe na miejsce zwiedzanie miasta. W mieście jest mnóstwo atrakcji – zwiedzanie można rozpocząć od kolonialnych dzielnic, takich jak La Candelaria, San Juan, Santa Ana i Sisal. Podczas spaceru warto zajrzeć do kościołów i dawnych konwentów – Santa Lucia i San Bernardino. Wieczorami miejsca te są przepięknie oświetlone.

Inną atrakcją są prywatne domy, mieszczące unikatowe zbiory eksponatów związanych z meksykańskim folklorem, na przykład Casa de los Venados. Można zamówić zwiedzanie z przewodnikiem.
Kolejnym przystankiem może być Zaci – targ z rzemiosłem, na którym można kupić kapelusze jipijapa, huipiles (tradycyjne damskie stroje) i guayaberas (tradycyjne męskie koszule).

W Valladolid jest wiele tradycyjnych majańskich restauracji, w których można zjeść słynną sopa de lima, czyli zupę cytrynową, i miejscową kiełbasę. Wieczorami na ulicach obwoźni sprzedawcy rozstawiają swoje stoiska z lokalnymi przysmakami.

Można także wybrać się na wycieczkę rowerową po Calzada de los Frailes – starą uliczką, która niegdyś łączyła Valladolid z miasteczkiem Sisal. Kolonialne domy położone wzdłuż ulicy tryskają feerią barw. Stąd już niedaleko do Muzeum San Roque, gdzie znajdują się eksponaty ze stanowiska archeologicznego Ek Balam.

Po zakończeniu zwiedzania transfer do hotelu Meson del Marques 4* w Valladolid i zakwaterowanie w pokojach. Posiłki we własnym zakresie. Nocleg w hotelu.

OPCJONALNIE: warsztaty gotowania tradycyjnych majańskich potraw.

Day 12
Dzień 12, 20 marca 2021, sobota

Śniadanie w hotelu. Czas wolny do momentu wyjazdu na lotnisko. Wymeldowanie o 12:00.
Ok. 15:00 – transfer na lotnisko w Cancun. Pożegnanie z miejscowym kontrahentem i odprawa biletowo – bagażowa.
18:40 – planowy wylot z Cancun do Frankfurtu.

Day 13
Dzień 13, 21 marca 2021, niedziela

10:35 – planowy przylot do Frankfurtu i oczekiwanie na lot do Warszawy.
12:20 – 13:55 – przelot do Warszawy. Po przylocie na miejsce pożegnanie i koniec imprezy.

Proponowane zakwaterowanie:

Hotel Hacienda Paradise 4* w Playa del Carmen

https://www.haciendaparadise.com

Ten butikowy hotel położony jest w Playa del Carmen, zaledwie 2 przecznice od plaży i niedaleko rozmaitych atrakcji, między innymi od słynnej Avenida 5, pełnej barów, restauracji i sklepów. Oferuje on komfortowo urządzone pokoje oraz zaplecze relaksacyjne, w tym odkryty basen.

Hotel Hacienda Paradise zapewnia przestronne pokoje z atrakcyjnymi drewnianymi meblami, luksusową pościelą i zestawem organicznych kosmetyków. Goście mogą również korzystać z bezpłatnego bezprzewodowego dostępu do Internetu, tanich połączeń na całym świecie oraz minibaru.

Codziennie rano w restauracji Nuestra Casa serwowane jest śniadanie kontynentalne, które obejmuje świeże owoce sezonowe, herbatę, domowy chleb oraz rozmaite wypieki. Śniadanie można zjeść w godzinach 7:45 – 10:45.

Hotel Meson del Marques 4* w Valladolid

http://www.mesondelmarques.com

Hotel Meson del Marques mieści się w XVII-wiecznym budynku w stylu kolonialnym, który jest usytuowany obok parku Francisco Cantón. Zaplecze rekreacyjne obejmuje odkryty basen. Obiekt jest otoczony pięknym ogrodem i oferuje bezpłatny parking. Na miejscu znajduje się restauracja serwująca dania do wyboru z karty.

Wszystkie pokoje w hotelu Mesón del Marqués są klimatyzowane i tradycyjnie urządzone. Wnętrza zdobią drewniane meble i podłogi wyłożone kafelkami. Do dyspozycji Gości jest też telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych.

W restauracji Hosteria del Marques serwowane są dania kuchni meksykańskiej i międzynarodowej. Na terenie obiektu działa także bar.

 

Hotel Mesón del Marqués zlokalizowany jest zaledwie 5 minut spacerem od kościoła Sant Gervasio i 500 metrów od naturalnego stawu Cenote Zaci. Obiekt oddalony jest od ruin miasta Chichén Itzá o 40 minut jazdy, a od międzynarodowego lotniska Chichén Itzá – o 30 minut jazdy.

Ceny i w cenie:

 • przelot Warszawa – Cancun – Warszawa – od ok. 3000,00 PLN/osoba
 • osoba w pokoju dwuosobowym – 1100,00 USD/osoba
 • osoba w pokoju trzyosobowym - 1050,00 USD/osoba
 • osoba w pokoju czteroosobowym - 990,00 USD/osoba
 • 2 nurkowania/dzień w tej samej cenocie – 125,00 USD/osoba
 • 2 nurkowania/dzień w dwóch różnych cenotach – 145,00 USD/osoba
 • 2 nurkowania w okolicach Playa del Carmen – 95,00 USD/osoba
 • 2 nurkowania na Cozumel – 150,00 USD/osoba.
 • W cenie pakietu pobytowego:
 • transfer lotnisko – hotel – lotnisko klimatyzowanym busem bez asysty
 • zakwaterowanie w hotelu Hacienda Paradise 4* w Playa del Carmen (10 noclegów) ze śniadaniem
 • zakwaterowanie w hotelu Meson del Marques 4* w Valladolid (1 nocleg) ze śniadaniem
 • do Tulum i Coba z polskojęzycznym (w miarę dostępności) lub angielskojęzycznym przewodnikiem – w cenie przejazd klimatyzowanym busem z lodówką, bilety wstępu, zwiedzanie, 1 butelka wody na osobę
 • zwiedzanie Valladolid z polskojęzycznym (w miarę dostępności) lub angielskojęzycznym przewodnikiem – w cenie przejazd klimatyzowanym busem z lodówką, bilety wstępu, zwiedzanie, 1 butelka wody na osobę
 • opieka 1 instruktora (leci razem z grupą)
 • ubezpieczenie turystyczne KL 30 000 EUR
 • obowiązkowa składka na TFG
 • W cenie pakietu nurkowego:
 • transfery
 • butle i balast
 • przewodnik
 • lunch.

Dodatkowe opłaty:

 • pozostałe posiłki
 • wypożyczenie sprzętu
 • zwyczajowe napiwki
 • ubezpieczenie nurkowe
 • OPCJONALNIE: warsztaty gotowania w Valladolid – 69,00 USD/osoba
 • inne osobiste wydatki.

Szczegóły wyjazdu

 • 20